آستین اضافه پوگبا؛ پیراهن نایک، آستین آدیداس

توسط

تیم کیتز – پل پوگبا ستاره تیم ملی فوتبال فرانسه در دو دیدار اخیر این تیم مقابل اوکراین و پرتغال یک دست خود را پوشانده بود که توجه برخی هواداران را به خود جلب کرده بود.

پوگبا در دیدار برابر اوکراین یک آستین کشی سرمه ای با مارک BV Sport روی دست راست خود کشیده بود، در حالی که دست چپ او هیچ پوششی نداشت. در دیدار مقابل پرتغال هم پوگبا این عمل را تکرار کرد و این بار از یک آستین کشی سفید با لوگوی آدیداس بر روی آن استفاده کرد.

پوگبا هنوز دلیلی برای این اقدام بیان نکرده اما فرضیه اول ممکن است آسیب دیدگی و یا پیشگیری از آسیب دیدگی احتمالی در آن ناحیه باشد. فرضیه دیگری که برای این آستین کشی مطرح شده صرف جنبه زیبایی یا ایجاد یک سبک جدید در پوشش است.

از آنجایی که در یک مسابقه از رنگ تیره استفاده شده فرضیه نمایش ضد نژادپرستی و برابری رنگ ها را رد می کند. البته با توجه به اینکه بازیکنان مجاز به استفاده از زیر پیراهن با رنگ متضاد پیراهن نیستند، آستین سفید رنگ او در بازی با پرتغال احتمالا در دسته موارد ممنوعه از سوی یوفا قرار می گیرد.

همچنین نمایش لوگوی برند روی این آستین از جنبه کاربرد پزشکی نیز تخلف محسوب می شود چرا که طبق قوانین یوفا اقلام پزشکی استفاده شده در مسابقه باید فاقد هرگونه لوگوی فدراسیون، باشگاه و یا برند تجاری باشد.

از طرفی استفاده همزمان از پوشاک مربوط به دو برند مختلف نیز ممکن است از سوی یوفا مورد بررسی قرار بگیرد و از سوی نایک به عنوان برند طرف قرارداد فدراسیون فوتبال فرانسه نیز با واکنش هایی همراه باشد، البته اگر مشخصا این دسته از پوشش در قرارداد و قانون به عنوان پوشش متعارف شناسایی شود و مشابه قانون کفش با آن رفتار نشود.

 

شاید شما دوست داشته باشید

۵ دیدگاه
 1. حسن لایی خور
  پاسخ

  پوگبا ، ما طرفدارتیم، ولی یکم دقت کن

 2. Mahdi
  پاسخ

  الان پوگبا هم دید تو چی نوشتی
  از دفعه بعد دقت میکنه
  تو خون خودتو کثیف نکن

 3. Mahdi
  پاسخ

  تیم کیتز تو هم دیگه خیلی داری گیر میدیاا
  این همه دقت و ریز بینی هم دیگه لازم نیست

 4. حسن لایی خور
  پاسخ

  شما نخووون

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.