روسیه بدون نام، پرچم و سرود ملی در جام جهانی ۲۰۲۲

توسط

تیم کیتز – به دنبال تایید محکومیت روسیه ناشی از دوپینگ سازمان یافته ورزشکاران این کشور، جرائم سنگینی برای سیستم ورزش روسیه وضع شد.

طبق حکم دادگاه CAS، همه تشکیلات ورزشی روسیه از حضور در کلیه رقابت های جهانی اعم از المپیک ۲۰۲۰ توکیو، جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن محروم شده و ورزشکاران این کشور(در صورت صعود به هر یک از این رویدادها) باید با پرچم بی طرف به رقابت با ورزشکاران سایر کشورها بپردازند.

حضور ورزشکاران بی طرف در المپیک تحت پرچم المپیک موضوعی متداول محسوب می شود اما حداقل طی دهه های گذشته شاهد چنین اتفاقی در جام جهانی فوتبال نبوده ایم. به این ترتیب تیم ملی روسیه در صورت صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مجاز به استفاده از نام، پرچم و سرود ملی روسیه نخواهد بود و هنوز نمی توان تصور کرد چه عنوان و تصویری جایگزین نام و پرچم روسیه در این رقابت ها خواهد شد.

البته روسیه مشکلی برای حضور در رقابت های یورو ۲۰۲۰ نخواهد داشت، چرا که یوفا جزو “سازمان های رویداد مهم” نیست و احکام تخلفات مربوط به دوپینگ در تورنمنت های آن لازم الاجرا نیست.

طی دو دهه اخیر بیش از ۴۰ مدال ورزشکاران روس در المپیک به دلیل اثبات دوپینگ ابطال و باز پس گرفته شده است. ورزشکاران روسیه پیش از این نیز در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ با وضعیت مشابه و تحت عنوان “ورزشکار المپیکی از روسیه” در مسابقات شرکت کرده بودند.

شاید شما دوست داشته باشید

۲ دیدگاه
  1. حسن لایی خور
    پاسخ

    😅

  2. امیر
    پاسخ

    پرچم ایرانو میبرن خخخ

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.