طرح شماره ۲۳ تایتل لیگ برتر

۳
(۴)

طراح: احسان اسدی

/

کد طرح: ۹۷۱۱۲۷۰۲

 

کد طرح: ۹۷۱۱۲۷۰۳

به این طرح امتیاز بدهید

از راست به چپ (۱ تا ۵)

میانگین امتیازات ۳ / ۵٫ تعداد آراء ۴

هنوز امتیازی داده نشده

7 دیدگاه در “طرح شماره ۲۳ تایتل لیگ برتر

 1. ۳

  طرح کاملی هستش ، ولی قبول دارید دوره این سبک ها به سر اومده ؟ طرحتون خیلی کارآمده ولی حتماَ میدونید الان موشن محور بودن یک اصل مهم برای محتوای گرافیکی هستش که اثر شما کمترین جذابیت و پتانسیل رو برای این کار داره … به نظرم در برهه ای هستیم که باید جذابیت های تصویری و گرافیکی توی تلویزیون و پخش بازیهای لیگ بیشتر بشه ولی طرح شما بر همان منوال سابق هستش و باعث تغییر و تحول جدیدی نمیشه… یعنی همان نوع محتواهای بصری که در حال حاضر صدا و سیمای ما داره ازش استفاده میکنه.

  * به شبکه های استانی کاری ندارم با فرمت پخش ۷۲۰p طرح شما از بهترین طرح های قابل استفاده تو لیگ ولی در فرمت و رزولشن ۱۰۸۰p 50-60 hz نیاز به جذابیت گرافیگی بیشتری هست .. فلت بودن کار کمک مهمی به این قضیه میکنه .. استفادهاز سایه ها و bevel , emboss ها به نظرم فقط برای اجرای بعضی از تکنیک ها نمایش بعد مناسب هستن نه اینکه جزء اصلی یک ساختار گرافیکی باشند که توی کشور ما هنوز این روش در حال اجراست.

 2. امیر عزیزم!

  شما که به خوبی از فرمت تحلیل و نظردهی بنده ایده برداری فرمودید، کاش دقیق تر توضیح میدادی که الحق باعث خوشحالی بیشتر بنده میشد.

  توضیح اینکه نمره نهایی های داده شده از نظر اینجانب، میانگین نمرات از نظر ۵ بخش مختلف (که به دید من در ارزیابی چنین آثاری مهم بودند) هستند. و سعی داشتم که مبنای اعلام نظر و نمره دهی فقط سلیقه صرف نبوده باشد.

  اگر شما همان جناب امیر احمدی طراح خلاق طرح شماره ۴ باشید، خوشحال میشوم دقیق تر در مورد طرح بنده اعلام نظر کنید و درصوتی که ابهامی در نمره دهی و تحلیل بنده در مورد طرح خودتان داشته باشید، برایتان ریزتر بنویسم. و البته امیدوارم مبنای اظهارنظر شما تعصبات رنگی نبوده باشد.

 3. حسن عزیزم!

  الحق و انصاف که هر دو طرح شما (شماره ۲۱ و ۱۵) از بهترین طرح های موجود در این چالش هست و البته از بسیاری از طرحهایی ک درحال حاضر در تلویزیون استفاده میشود، چشمنواز تر هستند.
  به نظرم با کمی تغییرات (که در زیر همان طرح ها نوشتم) با طرحهای بی نقصی مواجه خواهیم شد!

  در مورد نقد شما پیرامون این طرح (َشماره۲۳)
  تحلیل و نظر شما برای بنده بسیار ارزشمند و راهگشا بود.

  هرچند که در چند مورد با شما اختلاف نظر داشتم.
  اول اینکه فلت (تخت) نبودن طرح، مانع از اجرای موش گرافیک و… نخواهد بود. به نظر من این اشتباه از این سرچشمه گرفته است که در حال حاضر اکثر طرحهای مورد استفاده در لیگهای معتبر، (برمبنای مُد یا هر چیز دیگر) فلت هستند (لیگ انگلیس، اسپانیا) و البته افکتهای حرکتی مناسبی هم دارند. اینکه در گذشته روی طرحهای غیر فلت زیاد از موشن گرافیک استفاده نمیشد، دلیل بر ناتوانی طرح غیر فلت نبوده! بلکه در آن زمان ها به کل از افکتهای حرکتی کمتر استفاده میشد و این ماجرا ربطی به فلت بون یا نبودن طرح نداشته و ندارد.

  در مورد ایجاد و یا عدم ایجاد تحول جدید نسبت به طرحهای مورد استفاده فعلی سیما، هم چندان با شما موافق نیستم. چرا که طرحهای مورد کاربرد فعلی، از بسیاری جهات فاقد دقت، سلیقه و خوانایی هستند. این طرح بنده (شماره۲۳) بیشتربا توجه بر ری دوری جستن از این نقاط ضعف شکل گرفت.
  به عنوان مثال در طرح فعلی شبکه۳ (با رنگ سرمه ای تیره) ؛ اکثر نوشته ها خوانا نیستند و رنگ تیره زمینه باعث عدم جلب توجه بیننده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *