تخلف پرسپولیس و مورد مشکوک سپاهان

توسط

تیم کیتز – لباس تیم های سپاهان و پرسپولیس در تمرین و بازی دور اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ با موارد سوال برانگیزی همراه بود.

در دیدار پرسپولیس مقابل الدحیل لوگوی آل اشپورت روی شماره پشت پیراهن بازیکنان پرسپولیس دیده می شد، در حالی که طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم های ملی مجاز به استفاده از لوگوی رسمی فدراسیون و تیم های باشگاهی نیز تنها مجاز به درج لوگوی باشگاه آن هم در ابعاد تعریف شده در این محل هستند.

اگر این مورد از دید ناظران AFC دور نماند احتمالا جریمه ای را برای باشگاه پرسپولیس به دنبال خواهد داشت. این در حالی است که در پیراهن استقلال برای لیگ قهرمانان لوگوی آل اشپورت و حتی دو ستاره روی شماره نیز برای جلوگیری از جرایم احتمالی حذف شده است.

مورد بعدی مربوط به لباس های تمرینی سپاهان است که بر خلاف عرف معمول لوگوی اسپانسر تبلیغاتی روی آن چاپ شده بود. البته آنطور که به نظر می رسد سپاهانی ها لباس دوم رسمی خود را در این تمرین به تن کرده بودند چرا که تمامی اجزا از جمله لوگوی شماره و نام بازیکنان و همینطور بج آستین لیگ قهرمانان روی آن چاپ و نصب شده بود.

این در حالی است که به طور معمول تیم ها در آخرین تمرین پیش از هر یک از بازی های لیگ قهرمانان آسیا از لباس های بدون لوگوی اسپانسر تبلیغاتی استفاده می کنند، هر چند در مورد استقلال و شهر خودرو در تمرین مربوط به بازی اخیر لوگوی باشگاه هم روی لباس ها دیده نمی شد!

نکته دیگر پوشاندن لوگوی آل اشپورت روی آستین پیراهن مسابقه سپاهان بود، موردی که انگیزه آن نامشخص است چرا که استفاده از لوگوی تامین کننده در این محل منافاتی با قوانین ندارد کما اینکه لوگوی روی آستین در پیراهن استقلال و پرسپولیس به چشم می خورد.

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به محل نامناسب بج لیگ قهرمانان روی آستین پیراهن دوم پرسپولیس مقابل الدحیل اشاره نکردید. عجیب بود که این بج تقریبا روی انتهای شانه پیراهن نصب شده بود