توپ فینال جام جهانی ۲۰۲۲ (استفاده از مرحله نیمه نهایی)

توسط

تیم کیتز – توپ رسمی فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نام “الحلم/Al Hilm” به معنی “رویا” که در دو مسابقه نیمه نهایی و دیدار نهایی مورد استفاده قرار می گیرد رسما توسط آدیداس رونمایی شد.

توپ جدید با ساختار و طراحی مشابه توپ عادی جام جهانی قطر در زمینه به رنگ طلایی روشن همراه با جزئیات گرافیکی قرمز و عنابی و لوگوهای مشکی رنگ ارائه شده است.

علاوه بر این واژه هایی از قبیل “معاً” به معنی با یکدیگر، “الفخر” به معنی غرور، “الشغف” به معنی شور، “الإلهام” به معنی الهام گرفتن، “التقالید” به معنی آداب و رسوم، همگی به چند زبان مختلف به صورت پراکنده داخل پنل های سه گوش روی سطح توپ نقش بسته است.


توپ جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ با لوگوی جدید آدیداس

(۱۰ فروردین ۱۴۰۱) توپ مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نام الرحله(Al Rihla) یا رحلت به معنی “سفر” به عنوان اولین محصول رسمی با لوگوی جدید آدیداس رونمایی شد.

توپ جام جهانی قطر در زمینه عمدتا سفید همراه با خطوط و نقوش رنگارنگ مرکب از صورتی، آبی روشن، مشکی و زرد ارائه خواهد شد. لوگوی جام جهانی و همچنین لوگوی جدید آدیداس که با حذف نوشته “adidas” و تغییر اندک در طول و زاویه سه خط لوگو به رنگ مشکی روی توپ نقش بسته است.

طبق اعلام فیفا در طراحی توپ جدید از فرهنگ، معماری، قایق های قدیمی و پرچم قطر الهام گرفته شده است. پیش از این از تصویر دورنمای شهری دوحه در شب به عنوان منشا الهام بخش طراحی توپ جدید یاد شده بود.

آدیداس در این توپ با به کارگیری تکنولوژی نوآورانه SPEEDSHELL سعی در افزایش سرعت پرواز و چرخش توپ برای دستیابی به آیرودینامیک و شوت پذیری مطلوب داشته است.

 

آدیداس همچنین یک نسخه زمستانی از توپ جام جهانی ۲۰۲۲ عرضه کرده که با طرح مشابه توپ اصلی و رنگ پایه نارنجی همراه با جزئیات سفید، مشکی و آبی ارائه شده است.

شاید شما دوست داشته باشید

17 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خوشم نیومد

دقیقا منم یه همچین نظری دارم

از توپ لیگ ایران که بهتره😁😁

منم خوشم نیومد

جالب نبود انتظار داشتم رنگش عنابی باشه رنگ لوگوی جام جهانی به نظرم اونجوری خیلی بهتر بود و میتونستن طرح بهتری هم اجرا کنن

👍👍++

جالب نیست

کاش از رنگ عنابی استفاده میکردن منم با نظر اون دوستمون که این رنگ رو پیشنهاد داد موافقم

منم خوشم نیومد
اگه عنابی بود بهتر میشد

موافقم
کاش میشد صدامون رو به گوششون برسونیم

پس اون توپ دارکه چیه ؟

متوجه نشدم

هر دفعه که تصاویر جدید میاد از نسخه های قبلی بهتر میشه، امیدوارم نسخه اصلی توپ خوب از آب در بیاد

پس اون توپ دارکه چیع..؟

نسخه زمستانی رو میگی؟

هرچی دقت کردم الهامی در مورد قطر توش نیست قشنگ پرچم آلمان توش به چشم میاد

اگر اسپانیا از کیت دوم ابیش استفاده کنه تو بازی امشب
شاهد زشت ترین لباس جام جهانی خواهیم بود زشت تر از لباس غیر حرفه ای ایران…
چه پترن مسخره اماتوریه ادیداس زده رو کیت؟