رونمایی آدیداس از تکنولوژی توپ متصل؛ آفساید نیمه هوشمند و …

توسط

تیم کیتز – آدیداس از تکنولوژی جدید خود تحت عنوان Connected Ball Technology یا توپ متصل که برای اولین بار در توپ جام جهانی ۲۰۲۲ مورد استفاده قرار می گیرد رونمایی کرد.

فناوری جدید داده های مورد نیاز تیم داوری و کمک داور ویدیویی VAR را در لحظه ارسال می کند تا داوران به کمک آن دقیق ترین تصمیم را در مورد اتفاقات بازی اتخاذ کنند. یک حسگر حرکتی ۵۰۰ هرتزی در داخل توپ تعبیه شده که در هر ثانیه ۵۰۰ بار هر تماس با توپ را ردیابی و جمع آوری می کند و اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری گروه داوری VAR را در عرض چند ثانیه برای آنها ارسال می کند.

ترکیب اطلاعات ارسالی این سنسور با داده های دریافتی موقعیت بازیکن با به کارگیری هوش مصنوعی مختصات مورد نیاز سیستم آفساید نیمه خودکار فیفا را تامین می کند.

حسگر کانکتد بال در مرکز توپ به گونه ای جانمایی شده که تاثیری در عملکرد توپ در حین بازی نداشته باشد. همچنین اعلام شده که داده های تحلیلی جمع آوری شده به وسیله این سنسور در مالکیت فیفا است و آدیداس در آن دخل و تصرفی ندارد.

این فناوری که پیش از این در رقابت های جام عرب ۲۰۲۱ و جام باشگاه های جهان ۲۰۲۱ تست شده صرفا در توپ های مورد استفاده در بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ تعبیه شده و نسخه های عرضه شده توپ جام جهانی “الرحله” در بازار عمومی فاقد این تکنولوژی هستند.

توپ فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۴-۲۰۲۳

تیم کیتز – توپ دیدارهای مرحله حذفی و فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ توسط آدیداس رونمایی شد. توپ جدید با ساختار آشنای ستاره ای در قسمت های شش ضلعی با یک گرافیک پر جنب و جوش مرکب از رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، آبی و سفید که نبرد دو شیر را به تصویر … ادامه مطلب توپ فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۴-۲۰۲۳

توپ لیگ برتر انگلیس ۲۰۲۴-۲۰۲۳

تیم کیتز – سومین توپ لیگ برتر انگلیس برای فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ که در ادامه مسابقات تا پایان فصل مورد استفاده قرار خواهد گرفت توسط نایک رونمایی شد. توپ جدید با ساختار فنی مشابه توپ های قبلی و در زمینه عمدتا سفید همراه با المان های گرافیکی بنفش و مشکی و خطوط در هم تنیده صورتی … ادامه مطلب توپ لیگ برتر انگلیس ۲۰۲۴-۲۰۲۳

توپ جام حذفی انگلیس ۲۰۲۴-۲۰۲۳

تیم کیتز – توپ رسمی رقابت های جام حذفی انگلیس برای فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ توسط میتره رونمایی شد. توپ در زمینه به رنگ زرد همراه با گرافیک های V شکل قرمز با یک پس زمینه مشکی طوسی که آنها را در بر می گیرد ارائه شده است. توپ جدید از نظر ساختار فنی پنل ها دقیقا … ادامه مطلب توپ جام حذفی انگلیس ۲۰۲۴-۲۰۲۳

 

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ما هیچ ما نگاه 💔 بعد لیگ برتر ایران هنوز var هم نداره