کاپا، اونیس، آرمانی؛ ناپولی لباس خودش را کپی می کند!

توسط

تیم کیتز – با نگاهی به لباس فصل گذشته و فصل جاری ناپولی متوجه شباهت های متعدد این دو لباس خواهید شد در حالی که هر یک از برندی متفاوت ارائه شده اند.

ناپولی از فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ تا پایان فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ لباس های کاپا را بر تن می کرد اما از ابتدای فصل جاری(۲۰۲۲-۲۰۲۱) امپریو آرمانی تحت برندینگ EA7 لباس های ناپولی را تامین می کند.

علیرغم تغییر برند طرف قرارداد به نظر می رسد که کلیت برش، نوع دوخت و حتی پارچه استفاده شده تغییری نسبت به قبل نداشته و همین موضوع شائبه تولید لباس های برند جدید توسط برند قدیمی یعنی کاپا را تقویت کرده است.

البته باشگاه ناپولی تولید لباس های آرمانی توسط کاپا را قویا رد و اعلام کرده که لباس های EA7 را در کارخانه ای تحت نظارت باشگاه تولید کرده است. در واقع گفته شده که لباس های جدید توسط شرکت سوئیسی ONIS تولید شده و آنگونه که از ظاهر ماجرا بر می آید این شرکت به نوعی آخرین لباس تولید شده کاپا برای ناپولی را تا جایی که ممکن بوده کپی کرده است!

به نظر شما دلیل اصلی شباهت این دو لباس چیست؟

ناپولی گوی سبقت را از باشگاه های ایرانی ربود!

(۱۹ آبان ۱۴۰۰) ناپولی اکنون به عنوان شاخص ترین تیمی شناخته می­شود که بیشترین تعداد لباس را در طول یک فصل معرفی و استفاده کرده است.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته ناپولی ۱۲ لباس مختلف برای فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ تدارک دیده که ۷ تای آنها رونمایی و استفاده شده و ۵ تای دیگر نیز در آینده عرضه خواهند شد. البته تعدادی از این لباس ها در کلیت مشابه هستند اما با تغییر رنگ جزئیات(به طور مشخص برای رقابت های اروپایی) هر یک هویتی مستقل از همدیگر پیدا می کنند.

تا کنون لباس ­های اول، دوم و چهارم سری A، لباس­ های آبی و قرمز(اول و چهارم) مختص رقابت های اروپایی و دو لباس ویژه یکی برای هالووین و دیگری نسخه سرمه­ ای لباس یادبود مارادونا رسما رونمایی و استفاده شده است.

دو لباس دیگر از نسخه مارادونا در رنگ ­های سفید و آبی آسمانی، لباس سوم سری A و همچنین لباس ­های دوم و سوم اروپایی ۵ لباس دیگری است که در صف رونمایی قرار دارند!

لباس ناپولی برای یادبود مارادونا

(۱۷ آبان ۱۴۰۰) لباس ویژه ناپولی به مناسبت پاسداشت دیگو مارادونا اسطوره فقید این باشگاه برای فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ تحت برندEA7  رونمایی شد.

پیراهن جدید در زمینه به رنگ سرمه ای همراه با یک گرافیک پیچشی که تصویر قدیمی مارادونا با رگه های آبی آسمانی لباس تیم ملی آرژانتین در دل آن دیده می شود ارائه شده است.


یقه و نوار روی شانه و لبه آستین نیز به رنگ آبی روشن کار شده و شورت و جوراب سرمه ای ترکیب لباس ویژه ناپولی یادبود مارادونا در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ را کامل می کند. طی روزهای گذشته همچنین تصویر پیراهنی با طرح مشابه و البته به رنگ زمینه سفید به طور غیر رسمی منتشر شده بود که احتمالا آن لباس هم طی روزهای آتی رسما رونمایی خواهد شد.

ناپولی این لباس ویژه را در سه مسابقه سری A مقابل هلاس ورونا، اینتر و لاتزیو بر تن خواهد کرد.

(۲۵ مهر ۱۴۰۰) لباس ویژه ناپولی به مناسبت جشن هالووین برای فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ تحت برندینگ EA7 توسط آرمانی رونمایی شد.

پیراهن هالووین ناپولی در زمینه به رنگ مشکی همراه با پترن متشکل از تارهای عنکبوت سفید در هم تنیده در سرتاسر پیراهن ارائه شده است. شورت و جوراب مشکی ترکیب لباس هالووین ناپولی در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ را کامل می کند.

ناپولی این لباس را امروز در دیدار سری آ مقابل تورینو و ۱۱ روز بعد نیز مقابل بولونیا بر تن خواهد کرد.

لباس ناپولی ۲۰۲۲-۲۰۲۱؛ ساده و بدون خلاقیت

(۲۸ مرداد ۱۴۰۰) لباس اول، دوم و سوم ناپولی برای فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ برای اولین بار تحت برندینگ EA7 توسط جورجیو آرمانی رونمایی شد.

پیراهن اول جدید با طرحی بسیار ساده و ابتدایی در زمینه یکدست به رنگ آبی آسمانی همراه با جزئیات سرمه ای در قالب یقه، نوار لبه آستین و محدوده شانه ارائه شده است.

لباس های دوم و سوم ناپولی نیز بدون هیچگونه خلاقیت خاصی در طراحی در رنگ های قرمز با جزئیات آبی روشن برای لباس دوم و سفید با جزئیات طلایی رنگ برای لباس سوم از سوی EA7 ارائه و در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


جورجیو آرمانی، طراحی لباس جدید ناپولی

(۶ تیر ۱۴۰۰) قرارداد ناپولی با کاپا کمتر از ۳ روز دیگر خاتمه می یابد و کوریره دلو اسپورت گزارش داده که از این تاریخ باشگاه ناپولی خودش لباس های مورد نیاز خود را تولید خواهد کرد.

لباس های ناپولی برای فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ توسط طراح مد مطرح ایتالیایی جورجیو آرمانی طراحی خواهد شد و لوگوی برند متعلق به ناپولی به عنوان تامین کننده روی آن درج می شود، این در حالی است که پیش از این احتمال می رفت که لباس های جدید ناپولی توسط آرمانی و تحت برند EA7 تولید شود اما صرفا طراحی آن بر عهده این کمپانی خواهد بود.

مسئولیت تولید لباس های ناپولی برای فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ به شرکت سوئیسی “اونیس سوئیس” (Onis Swiss) که کارخانه آن در مرز ایتالیا واقع شده واگذار شده است. پیش بینی می شود لباس ناپولی برای فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ حدود یک ماه دیگر به طور رسمی رونمایی شود.

شاید شما دوست داشته باشید

۸ دیدگاه
 1. سروش
  پاسخ

  چقدر جای لوگو بالاست. استاندارد خاصی ندارن اینا؟

 2. mobin
  پاسخ

  فاجعه

 3. حسن لایی خور
  پاسخ

  مسخره های چرت این چه فرقی با قبلی ها داره مثلا یه رفتن دادن دست یه طراح خودشون تولید کنن گفتن یه طرحی چیزی میزنن چشم نواز حالم به هم خورد

 4. ehsan.co
  پاسخ

  این حرکت ناپولی، بیشتر حرکت به سمت قطع دست طرف دوم جهت بهره برداری از عواید فروش پیراهن تیم هست. چون بخش قابل توجهی از درآمد حاصل از فروش لباس های هواداری به جیب تولدی لباس خواهد رفت.
  تیم های مطرح تر شاید با دریافت مبالغ هنگفت و یک جا از کمپانی های تولیدی، متضرر نشوند. ولی تیم های متوسط و کوچکتر مثل ناپولی عملاً دریافتی چندان بالایی از تولیدی ها نخواهند داشت. به همین دلیل به سمت حذف کردن واسطه ها می روند.

 5. حسن لایی خور
  پاسخ

  فکرشون خوب بوده ولی اجرا افتضاح بعضی تیم ها یه طرحایی میزنن طرفدارای تیمای دیگه هم میرن میخرن این چیه آخه

 6. محمد مبین
  پاسخ

  سلام
  لباس جدید نساجی ساعت ۸ امشب رونمایی میشه لطفا پوشش بدید
  سپاس

 7. mobin
  پاسخ

  ۱۲ تا لباس تو یک فصل 😐 چه خبره 😐

 8. سینا
  پاسخ

  یا خدا!!!!

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.