بازگشت ایتالیا به لباس یورو ۲۰۲۰!

توسط

تیم کیتز – ایتالیا در حالی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف سوئیس رفت که خبری از لباس جدید نبود و بازیکنان یک بار دیگر لباس های یورو ۲۰۲۰ را بر تن کرده بودند.

پس از رونمایی لباس جدید و فوق سبک ایتالیا که در دو دیدار نیمه نهایی و رده بندی لیگ ملتهای اروپا ۲۰۲۱ مورد استفاده قرار گرفت این برداشت وجود داشت که این لباس جایگزین لباس قبلی شده اما در بازی مقابل سوئیس اتفاق دیگری رخ داد و ایتالیا مجددا به لباس قبلی برگشت.

هنوز مشخص نیست قوانین مانع استفاده ایتالیا از لباس جدید در مقدماتی جام جهانی بوده یا اینکه این تصمیم از سوی فدراسیون فوتبال ایتالیا و پوما و با اهداف تجاری اتخاذ شده است.

مسابقه بعدی ایتالیا در مرحله پلی آف حدودا چهار ماه دیگر برگزار خواهد شد و برای روشن شدن موضوع احتمالا باید تا مسابقه دوستانه بعدی آتزوری صبر کنیم.

رونمایی پوما از لباس ۷۲ گرمی ایتالیا

(۱۳ مهر ۱۴۰۰) لباس اول جدید تیم ملی ایتالیا برای سال ۲۰۲۱(۲۰۲۲) بر پایه جدیدترین تکنولوژی پوما رونمایی شد.

فناوری جدید به کار رفته در لباس های پوما که اولین بار در لباس ایتالیا بروز و ظهور پیدا کرده “ULTRAWEAVE” با کاهش درزهای پیراهن که نواحی نیازمند دوخت را به حداقل می رساند موجب شده تا وزن نهایی لباس کاهش چشمگیری داشته باشد. به همین سبب پیراهن جدید ایتالیا تنها ۷۲ گرم وزن دارد که بازدهی را به حداکثر خواهد رساند.

پیراهن جدید از نظر طراحی تغییری در پترن زمینه که برگرفته از عناصر معماری دوره رنسانس بود نسبت به لباس ایتالیا در یورو ۲۰۲۰ نداشته اما فرم یقه کاملا ساده و تقریبا به طور کامل حذف و با سایر قسمت ها یکپارچه شده است. نوار لبه آستین نیز به سبک متفاوتی نسبت به لباس قبلی ایتالیا کار شده است.

لباس جدید منحصرا در دو دیدار آتی تیم ملی ایتالیا در نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۱ مقابل اسپانیا و (فینال یا رده بندی) این رقابت ها و پس از آن اواخر ماه جاری میلادی توسط تیم ملی زنان ایتالیا مورد استفاده قرار می گیرد.

لباسی که البته برای جام جهانی ۲۰۲۲ نیست و ایتالیا در صورت صعود(و یا حتی عدم صعود) به این رقابت ها لباس جدید دیگری در سال ۲۰۲۲ از پوما دریافت خواهد کرد.

شاید شما دوست داشته باشید

۱ دیدگاه
  1. mobin
    پاسخ

    چه جالب

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.