قوانین عجیب لباس در جام حذفی فرانسه

توسط

تیم کیتز – فدراسیون فوتبال فرانسه برای مسابقات جام حذفی این کشور قوانین و محدودیت های عجیب و قابل توجهی وضع کرده است.

به موجب یکی از قوانین موجود برای این مسابقات تیم ها در دور هفتم و هشتم جام حذفی فرانسه صرفا مجاز به استفاده از ۵ رنگ برای لباس خود هستند؛ سفید، قرمز، آبی، زرد و سبز. از این رو تیم هایی مثل تولوز و گینگمپ قادر به پوشیدن لباس اصلی خود حتی در دیدارهای خانگی نیستند و باید با یکی از لباس های خود که با رنگ های مجاز مسابقات تطابق دارد به میدان بروند.

تیم های آماتور که تا دور سوم جام حذفی فرانسه بالا آمده باشند یا باید لباس های خود را با این قوانین انطباق دهند یا می توانند به انتخاب خود از لباس های از قبل آماده شده نایک در پنج رنگ مجاز استفاده کنند با این محدودیت که لوگوی فدراسیون فوتبال فرانسه را در محل لوگوی باشگاه خود بر روی سینه حمل خواهند کرد.

جالب اینجاست از دور نهم مسابقات زمانی که تیم های سطح اول فرانسه وارد جدول می شوند این قانون غیر فعال می شود و تیم ها در انتخاب رنگ لباس چنین محدودیتی ندارند. در عین حال نکته عجیب دیگر اجبار همه باشگاه ها به درج لوگوی یکی از اسپانسرهای فدراسیون فوتبال فرانسه به جای اسپانسر اصلی روی پیراهن است، موضوعی که تیم های بزرگی همچون پاریسن ژرمن، موناکو، مارسی و … نیز باید از آن تبعیت کنند!

این قوانین همچنین در کشورها و سرزمین های مستعمره فرانسه از جمله تاهیتی، گوادلوپ، مارتینیک، کالدونیای جدید و … نیز در سطوح متفاوت لازم الاجرا است.

به نظر شما این قوانین و محدودیت ها تا چه حد منطقی است؟

شاید شما دوست داشته باشید

8 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

چقدر مزخرف 😐

عجب قانون سمی😶

باید بهشون گفت بیاید پایین سرمون درد گرفت .
چرته قانونش

قانون بسیار بسیار بی منطق و بدیه یعنی چی تیم نمیتونه از لباس خودش استفاده کنه فقط این ۵ رنگ و نکته دوم اسپانسرش هم خیلی مسخره است اسپانسره اصلا به لباس تیما نمیاد

بد چیزی یاد مسئولای خودمون دادن…..

مزخرف ترین قوانین لباس برای فرانسه هست
یه قانون دیگه دارن که میگه توی جام حذفی ۱۱ تا بازیکن زمین شماره هاشون باید ۱ تا ۱۱ باشه و نیمکت نشین ها هم به همین ترتیب
عجیبه لیگشون همیشه جزء ۵ لیگ برتر دنیاست

سلام خسته نباشید چرا توی جام حذفی فرانسه شماره بازیکن ها با لیگ فرق داره؟ الان بازی دیشب پاریس با مارسی شماره ۷ را یه بازیکن دیگه پوشیده بود یا دوناروما شماره ۱ را پوشیده بود ولی ۷ مال امباپه هست و دوناروما هم که داخل لیگ و لیگ قهرمانان ۹۹ میپوشه؟