اقدام سریع و مثبت؛ لباس تیم ملی جوانان یکدست شد

توسط

تیم کیتز – پس از انتشار مطلبی در ارتباط با پوشش عجیب بازیکنان در تمرین تیم ملی جوانان، تدارکات فدراسیون فوتبال به سرعت این نقیصه را برطرف کرد.

تمرینات جدید تحت عنوان “اردوی استعدادیابی” در حالی برگزار شد که در روزهای قبل بازیکنان ملزم به همراه داشتن لباس بودند و از این رو هر یک از بازیکنان ست لباس مسابقه یا تمرینی مربوط به باشگاه خود را در طول تمرینات به تن داشتند.

اما تصاویر منتشر شده از آخرین تمرینات نشان از تحول در پوشش کادر فنی و بازیکنان دارد، به گونه ای که سرمربی و اعضای کادر فنی لباس های مجید و بازیکنان حاضر در اردو نیز لباس های زرد و قرمز و جوراب مشکی یکدست و هماهنگ بر تن کرده بودند.

لباس بازیکنان البته با لوگوی فدراسیون و بدون لوگوی تولید کننده بود که احتمالا طبق همان راهکار یکدست اما ارزان قیمت تهیه شده، با این حال این اقدام سریع و مثبت را تحسین و به فال نیک می گیریم.

البته اوضاع در سایر تیم های ملی رده سنی هم چندان قابل تعریف نیست و فدراسیون باید برای یکپارچه سازی پوشش بازیکنان قدم موثری بردارد.


آیا جایگاه مدیریت لباس در فدراسیون “بی صاحب” است؟

(۹ تیر ۱۴۰۱) اتفاقی که در تمرین تیم ملی جوانان زیر ۲۰ سال ایران مشاهده شده عمق فاجعه سوء مدیریت لباس تیم های ملی در فدراسیون فوتبال را نشان می دهد.

در کمال تعجب و حیرت هر یک از بازیکنان حاضر در اردو با لباس مسابقه یا تمرینی مربوط به باشگاه خود در تمرینات حضور پیدا کرده اند! در این بین تنها قلم که مسئولان فدراسیون زیر بار آن رفته اند تعدادی کاور با لوگوی آل اشپورت بوده که مشخصا آنها را هم در انتهای تمرین جمع آوری می کنند.

مسئولان فدراسیون در این بی توجهی محض سرمربی تیم ملی جوانان را هم از قلم نیانداخته اند و صمد مرفاوی هم با یک تیشرت آدیداس بی ربط با تیم ملی و یک کلاه که لوگوی یوسف جامه روی آن دیده می شد در تمرینات حاضر شده است.

یعنی فدراسیون حتی یک دست لباس ارزان قیمت یکپارچه و هماهنگ در انبار نداشته که در اختیار ملی پوشان تیم زیر ۲۰ سال بگذارد؟ حتما این موضوع مورد تصدیق است که حتی در رده های آماتور استانی و محلات هم چنین آشفتگی در پوشش بازیکنان مشاهده نمی شود.

مسلما در این مورد سوء مدیریت رخ داده و رد آن را باید یا در عدم تامین کافی لباس متناسب با نیاز تیم های پایه جستجو کرد، یا لباس به اندازه کافی موجود بوده و از سمت مسئول مربوطه(مدیر دستور دهنده یا تدارکات دستور گیرنده) در تخصیص آنها به بازیکنان کوتاهی صورت گرفته است.

موضوعی که در پی این اتفاق نمود بیشتری پیدا کرد بحث بلاتکلیفی برند تامین کننده لباس تیم های ملی است، از این رو مشخص نیست نیازهای لباسی فدراسیون در این روزها به چه شکل و از چه مسیری تامین می شود و با این وضعیت مدیریت لباس در فدراسیون فوتبال و تاخیر در معرفی برند جدید ممکن است حتی گریبان تیم ملی در جام جهانی را نیز بگیرد و موجب آبروریزی در ابعاد جهانی شود.

ما نمی دانیم، اگر این موضوع مورد مشابه خارجی دارد حتما آن را در بخش نظرات ذکر کنید.

شاید شما دوست داشته باشید

۳ دیدگاه
 1. arash
  پاسخ

  یادداشت خیلی خوبی بود که به درستی به این موضوع بسیار مهم پرداختید و بررسی کردید. راستش قلبم به درد اومد از این حس حقارت و آشفتگی که فراتر از بحث پوشاک، نشان از آینده بسیار مبهم بچه های مستعد ایران حتی در سطح “تیم ملی فوتبال ملی جوانان” داره.
  بنابراین تیتر یادداشت رو بنظرم باید با پرسشی اساسی‌تر اصلاح کرد:

  آیا فدارسیون فوتبال “بی‌صاحب” است؟!

 2. soroush
  پاسخ

  کاش فقط جایگاه مدیریت لباس بی صاحب بود

 3. آرش
  پاسخ

  کار فدراسیون محترم فوتبال بسیار شایسته اما کار عجولانه تیم کیتز برای تخریب و انتقاد ناعادلانه از زحمات فدراسیون ناشایست بود. حتما فدراسیون سفارش پیراهن داده بود و ربطی به انتقاد سایت شما نداشت. اینکه فقط یک جلسه به شکل استثنا و به دلایل مختلف تمرین تیم بدون لباس یکدست برگزار شد نباید توسط تیم کیتز مورد هجمه تند رسانه ای و ناعادلانه قرار میگرفت. باید با صبوری از تیم ملی حمایت میکردید. بیشتر دقت کنید و اعتبار تیم ملی رو به سادگی زیر سوال نبرید. لطفا حرفه‌ای‌تر باشید

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.