لباس تیم ملی و قضیه “شیر” ۸۳۰ میلیونی!

توسط

تیم کیتز – رئیس اسبق فدراسیون فوتبال ایران مرداد ماه سال ۹۸ در مصاحبه ای با خبرگزاری ایسنا نکاتی قابل تامل در ارتباط با مدیریت بخش اقتصادی فدراسیون در دوره مسئولیت خود بیان کرده بود که در “نقل قول” هفته در اینستاگرام تیم کیتز فرازی از آن را خواندید. حالا در دو بخش مروری بر این مصاحبه خواهیم داشت.

بخش اول قرارداد با ایرانول و پوما. (مبالغ ذکر شده در این مطلب مربوط به سال ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ است)

محمد دادکان در این مصاحبه در مورد همکاری با شرکت ایرانول گفته بود: در دوره ما پیراهن تیم ملی سفید بود و هیچ اسپانسری نداشت. برخی می‌آمدند و می‌گفتند برای فلان بازی نام شرکت ما را روی پیراهن تیم ملی بزنید اما من قبول نمی‌کردم. چرا؟ چون مبالغی که می‌گفتند حدود ٣٠ تا ۵٠ میلیون تومان بود.

اولین قرارداد ما با ایرانول ١میلیارد و ١١٠ میلیون تومان بود، حال ببینید ٣٠ میلیون تومانی که پیشنهاد می‌دادند کجا و این ١ میلیارد و ١١٠ میلیون تومان کجا. در آن مقطع حتی AFC هم تعجب کرده بود که ما چطور این قرارداد را بستیم.

سال بعد هم این قرارداد به ١ میلیارد و ٣١٠ میلیون تومان رسید. در همان موقعیت کمپانی پوما آمد و پیشنهاد همکاری داد اما ما گفتیم اسپانسر داریم و نمی‌توانیم لوگوی شما را روی پیراهن تیم ملی بزنیم.

پس از این موضوع با شرکت ایرانول تماس گرفتم و گفتم ما می‌خواهیم یک «شیر» را روی پیراهن تیم ملی حک کنیم، شما شکایتی ندارید؟ که گفتند نه، ایرادی ندارد. البته بعدها گفتند این آرم شیر که آقای دادگان می‌گفت، لوگوی شرکت پوماست. آقای بوساری(مدیرعامل ایرانول) هم با توجه به اینکه فرد صادقی بود، دیگر اجازه نداد بخش حقوق شرکتشان از ما شکایت کند، درحالی که حق داشتند چنین کاری کنند.

من به آنها گفتم ٨٣٠ میلیون تومان از پوما دریافت کرده‌ایم که از این پول ۵٠٠ میلیون نقد و ٣٣٠ میلیون هم البسه برای جام‌جهانی گرفتیم. جالب است بدانید قرارداد ما با کمپانی پوما بدون جوراب بود. در البسه‌ها برای ما جوراب فرستاد اما ما گفتیم باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید تا ما جوراب‌ها را هم در جام‌جهانی بپوشیم.

شاید شما دوست داشته باشید

۶ دیدگاه
 1. AlirezaK
  پاسخ

  برگام. چه مدیر اقتصادی و باهوشی بوده. من خودم تو رویاهام چند بار خیبر خرم آباد رو خریدم و همینطوری مدیریتش کردم. راستی شما هم تو آرزوهام هستی تیم کیتز ؛)

 2. سام
  پاسخ

  این داستان هایی گه میگین راسته یا ریشه دز افسانه ها داره دم دادکان گرممم

 3. علیرضا
  پاسخ

  پوما مگه پلنگ نیس؟ :/

  • Smg-911
   پاسخ

   نه پوما یه شیر کوهیه که معمولاً توی آمریکای جنوبی و غرب آمریکای شمالی زندگی میکنه

 4. Mhr
  پاسخ

  عجب اشعاری!

 5. Mhr
  پاسخ

  ایشون یکی از بی تدبیرترین و بی کفایت‌ترین مدیران فدراسیون فوتبال بودن. خوش شانسی ایشون این بود که همزمان با نسل طلایی فوتبالیست‌های ایران و دولت آقای خاتمی مدیریت کردند. وگرنه همین آقا با لج و لجبازی‌هایی که با دولت وقت داشتن عامل اصلی تعلیق فوتبال ایران بودند که نهایتش شد ۵ سال عقب ماندگی فوتبال ایران که اگر کیروش به اون سر و سامون نمی‌داد معلوم نبود چه بر سر فوتبال ایران می‌اومد. الان هم اومده افسانه سرایی میکنه!

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.