ایده ای که حق مالکیت آن نقض شد

توسط

تیم کیتز – به نظر می رسد ایده لباس جدید نساجی برگرفته از یکی از طرح های ارسالی به لیگ طراحی تیم کیتز است.

طرح فوق الذکر متعلق به “پوریا جامه بزرگ” از شرکت کنندگان در لیگ طراحی است که در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ روی سایت فراخوان های تیم کیتز منتشر شد.(اینجا ببینید)

با مقایسه لباس نساجی و طرحی که مدت ها قبل در سایت تیم کیتز منتشر شده، شباهت ظاهری، موقعیت درج تصویر و سبک اجرای وکتور ببر قابل تصدیق است.

آماده شنیدن پاسخ باشگاه نساجی به عنوان سفارش دهنده و نمایندگی آل اشپورت به عنوان مجری لباس در این ارتباط هستیم.

نساجی و لباسی که کم کم جا می افتد

(۳ دی ۱۴۰۰) نساجی در دیدار هفته یازدهم لیگ برتر مقابل میزبان خود مس رفسنجان با ترکیب جدید و چشم نوازی به میدان رفت.

نساجی در این مسابقه ضمن استفاده از نسخه جدید پیراهن دوم ، متاثر از لباس میزبان پیراهن سرمه ای خود را برای اولین بار با شورت و جوراب قرمز ست کرده بود. ترکیبی که به مانند بسیاری دیگر از ساختارشکنی های رنگی در فوتبال ایران نتیجه خوب و دلنشینی در پی داشت.

نساجی امسال لباس اول خود را با شورت و جوراب سرمه ای از یکنواختی سابق در آورد و حال باید دید آیا ترکیب بازی با مس در موارد بعدی هم عینا به عنوان لباس دوم استفاده خواهد شد یا اینکه نساجی را با همان ترکیب یکدست سرمه ای در قامت لباس دوم خواهیم دید.
تغییرات اساسی در عین حفظ ظاهر؛ بالاخره نسخه های اصلی رسید

(۲۵ آذر ۱۴۰۰) لباس نساجی در هفته دهم لیگ برتر علیرغم حفظ ظاهر کلی گذشته، با تغییراتی اساسی همراه بود.

لباس جدید نساجی در رنگ زمینه، فرم و رنگ یقه و نوار لبه آستین مشابه لباس هفته های گذشته بود اما در ورژن جدید[و اصطلاحا اصلی] لوگوی باشگاه و نوشته uhlsport به مرکز منتقل شده و دو تصویر متقارن ببر به عنوان نماد باشگاه در دو سمت شانه اضافه شده که دنباله آن تا روی آستین امتداد دارد.

لوگوی آل اشپورت به آستین ها اضافه شده و تگ موسوم به اصالت نیز در گوشه پایین پیراهن به چشم می خورد، حال اینکه در پیراهن هفته های قبل که به صورت موقت تهیه شده بود این جزئیات وجود نداشت.
لباس نساجی؛ نصف قانون مدار، نصف قانون گریز

(۱۶ آذر ۱۴۰۰) لباس نساجی از ابتدای فصل تا کنون علیرغم ثبات در طرح، تغییراتی در جزئیات داشته است.

در آغاز لیگ روی لباس نساجی جزئیات طلایی در چند قسمت مشاهده می شد که مغایر با قانون اعلامی از سوی سازمان لیگ بود. این قسمت ها شامل شماره و اسپانسرها در پشت پیراهن و نوشته uhlsport و بخشی از لوگوی اسپانسر در جلوی پیراهن می شد که تا پایان هفته سوم بدون تغییر ماند.

تغییرات لباس نساجی از هفته چهارم با تغییر رنگ شماره و اسپانسرهای پشت پیراهن و لوگو و شماره روی شورت از طلایی به سفید کلید خورد، با این حال جزئیات طلایی جلوی پیراهن همچنان به چشم می خورد.

هفته پنجم آخرین اصلاحیه نیز روی لباس نساجی اعمال شد و لوگوی آل اشپورت و اسپانسر نیز به سفید تغییر رنگ دادند. البته تغییر آخری به نوعی فراتر از حد قانون بود چرا که رنگ استفاده شده برای اسپانسر طلایی مات بود(مشابه شماره های استقلال) که مصداق رنگ های بازتابنده نیست، از این رو مغایرتی با قانون اعلامی ندارد.

بعد از همه این اصلاحات روی لباس اول، نساجی در دیدار هفته هفتم مقابل سپاهان بار دیگر لباس دوم خود را در حالی که هم وزن ابتدای فصل روی آن جزئیات طلایی دیده می شد بر تن کرد. این بدان معنی بود که هنوز پارت جدیدی از لباس دوم نساجی تامین نشده و لباس بازی با سپاهان همان لباسی است که در دیدار هفته دوم مقابل پرسپولیس استفاده شده بود.
(۵ آبان ۱۴۰۰) لباس دوم نساجی برای فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در دیدار خارج از خانه هفته دوم لیگ برتر مقابل پرسپولیس رونمایی شد.

لباس دوم جدید نساجی با طرح مشابه و ترکیب رنگ معکوس لباس اول در زمینه به رنگ سرمه ای همراه با جزئیات قرمز ارائه شده است. شماره ها به مانند لباس اول در لباس دوم نیز به شکل طلایی و بازتابنده چاپ شده که به نظر با قوانین جدید مغایرت دارد.
(۲۶ مهر ۱۴۰۰) لباس اول نساجی مازندران برای فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ که توسط آل اشپورت تامین می شود رونمایی شد.

پیراهن اول جدید با ترکیب ساده در زمینه یکدست به رنگ قرمز همراه با یقه و نوار لبه آستین سرمه ای ارائه شده است. اسپانسر تبلیغاتی خاص و متفاوت با ترکیب رنگی متناسب کمک شایانی به توازن جزئیات و بهبود درجه زیبایی لباس کرده است.

از نکات عجیب تفاوت برند لباس فرم بازیکنان نساجی با لباس مسابقه به نمایش در آمده در مراسم رونمایی بود.

نکات هفته بیست و سوم لیگ برتر

تیم کیتز – در این پست نگاهی به نکات لباس تیم ها در هفته بیست و سوم لیگ برتر ۱۴۰۳-۱۴۰۲ خواهیم داشت. لباس آلومینیوم عموما در تقابل با استقلال یا پرسپولیس با تغییر در چیدمان تبلیغات روی لباس همراه است و این بار نیز مقابل استقلال یک جمله شعاری به پشت پیراهن اضافه و تبلیغ … ادامه مطلب نکات هفته بیست و سوم لیگ برتر

لباس نساجی ۱۴۰۳-۱۴۰۲؛ بازگشت دوباره جزئیات سرمه ای

تیم کیتز – لباس نساجی در دیدار هفته بیست و سوم لیگ برتر ۱۴۰۳-۱۴۰۲ مقابل سپاهان یک بار دیگر با تغییر رنگ در جزئیات همراه بود. نساجی در حالی پس از مدت ها در این مسابقه لباس قرمز خود را بر تن کرده بود که جزئیات سفید و سرمه ای روی آن به چشم می … ادامه مطلب لباس نساجی ۱۴۰۳-۱۴۰۲؛ بازگشت دوباره جزئیات سرمه ای

نکات هفته بیست و دوم لیگ برتر

تیم کیتز – در این پست نگاهی به نکات لباس تیم ها در هفته بیست و دوم لیگ برتر ۱۴۰۳-۱۴۰۲ خواهیم داشت. استقلال در لباس اول هم تبلیغ جلوی شانه را کاور کرد و در کمال بدسلیقگی به جای استفاده از زمینه آبی از همان کادر سفید که در لباس دوم دیده بودیم استفاده شد. … ادامه مطلب نکات هفته بیست و دوم لیگ برتر

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
23 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ساده اما جالب 🙂

نساجی در تمرینات و بازی های دوستانه هم یوسف جامه می پوشید حالا چرا لباساش آل اشپرته!!!!!!
تازه فونتشم فونت پرسپولیسه!!!!

ساده است و معمولی

مگه قرار نبود فونت براق مثل طلایی استفاده نشه؟

نه فکر کنم قرار بود از رنگ های براق برای رنگ غالب لباس استفاده نشه

فونت پرسپولیسه انگار الشپرت فقط این فونتو داره چون سه ساله پرسپولیس از این فونت استفاده میکنه

خوب از پیراهن مشخصه که تیم ها امسال به قانون احترام میزارن 😉
اما فونت پیرهنشون فونت پرسپولیس نیست !؟ 😐

هفته دوم با یه دست لباس یوسف جامه و با یه رنگ دیگه و یه اسپانسر دیگه میان تو زمین

ساده و نسبتا زیبا امیدوارم تو فصل ۱۰ تا لباس مخلتف و برند مختلف عوض نکنن و کاش کلیپ رونمایی میساختن و لباس دوم و دروازه بان رو هم نشون میدادن و اینکه سازمان لیگ کم کردن فضای اسپانسر رو خیلی خوبه

این قانون زدن اسم بازیکن پشت لباسم کشک بود

خیلی مسخره بود، حاضرن پشت پیراهن خالی بمونه ولی اسم بازیکن هارو نمینویسن نمیدونم چرا

باشگاه ها یا اسپانسر لباس ها پول دوستن و چون چاپ اسم خرج داره اونا نمیکنن چنین کاری رو

ایده کیت کپی شده از طرح یکی از بچه های لیگ طراحی ( آقای جامه بزرگ ) هستش
البته از آلشپورت جعلی بعید نبود….

ممنون از تیم کیتز بابت پیگیری ❤

انشاالله حق شما گرفته بشه

دست مریزاد تیم کیتز 👏👌

واقعا دیدن چنین کارهایی باعث میشه آدم دیگه طراحی نکنه

فک کردم آلشپرت دیگه آدم شده…

آدم فکر میکرد که نساجی یه طرح خوب زد تا اینکه طرح دوست خوبمون رو دزدیدن 😑😑😑😑

واقعا که ایش

اتوبوس تیم ملی😂😂😂

🤣🤣

از آل اشپورت بعید نیست وقتی لباس تاتنهام رو میدن به پدیده قطعا طرح زیبای آقای جامه بزرگ را کپی می کنند واقعا متاسفم