لباس های ایران ۲۰۲۲-۲۰۲۱

توسط

تیم کیتز – لباس های اول و دوم تیم ملی ایران برای سال ۲۰۲۱ توسط آل اشپورت رونمایی شد.

پیراهن اول جدید در زمینه سفید همراه با خطوط باریک افقی به صورت محو ارائه شده است. یقه و نوار لبه آستین با ترکیب سه رنگ پرچم ایران(سبز، سفید و قرمز) کار شده، در حالی که خطوط گرافیکی بریده بریده روی شانه راست به رنگ سبز و شانه چپ نیز قرمز است.

سبک استفاده از رنگ متفاوت روی شانه ها را بیشتر در لباس لیون فرانسه شاهد بوده ایم که البته خود لیونی ها امسال این سنت را کنار گذاشته اند. سال گذشته نیز آدیداس در اکثر لباس های تمرینی تیم های خود این سبک را پیاده سازی کرد.

از نکات عجیب استفاده از تصویر منتسب به یوزپلنگ ایرانی است که پیش از این تایید شده بود که تصویر متعلق به یوزپلنگ آفریقایی است و ارتباط این دو با همدیگر فقط نام “یوزپلنگ” است!

دیگر نکته منفی لباس به استفاده از فونت آدیداس ۲۰۱۸ برای شماره ها بر می گردد، اقدامی که توسط دیگر تولیدی های داخلی هم به انحاء مختلف صورت می پذیرد، گویی که با قحطی فونت مواجه هستیم!

شورت سفید با خطوط سبز رنگ در راست و قرمز در چپ به همراه جوراب سفید ترکیب لباس اول تیم ملی ایران در سال ۲۰۲۱ و مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را کامل می کند.

لباس دوم نیز با طرح مشابه لباس اول و در زمینه به رنگ قرمز همراه با جزئیات سفید و سبز ارائه شده است.

شاید شما دوست داشته باشید

۲۰ دیدگاه
 1. حسن لایی خور
  پاسخ

  لباس اول که خیلی چرت دیده میشه باز لباس دوم به خاطر غیر سفید بودنش بد دیده نمیشه. یادمه تیم کیتز هم یه بار اشاره کرده بود که اون خط‌های رو شانه به تقلید از آدیداسه.
  به هر حال امیدوارم لباس صعودمون به مراحل بعدی باشه

 2. مارکو پولو
  پاسخ

  استفاده از سه رنگ پرچم کشورمون نکته خوبیه
  استفاده از یوز هم به شیوه آماتوری انجام گرفته
  قحطی فونت هم که داریم !
  اما از طرح قبلی به مراتب بهتره

 3. محمدرضا
  پاسخ

  هی خدا نشد یبار یه کیت قشنگ یا لاقل یه فونت خوشگل ببینیم 😑🤦🏻‍♂️

 4. کیارش
  پاسخ

  می توان به طرح های آینده امیدوار بود اما دوستان سریع قضاوت نکنید شاید این فونت همینجوری سریع زدن برای معرفی لباس و شاید قرار باشه فونت اختصاصی هم بزنند البته امیدوارم

 5. صدرا
  پاسخ

  خیلی بهتر از طرحای قبلیه کاش فونتمون اختصاصی بود و ای کاش دوخت و قالب بهتری داشت یا ب جای این مدل از تنخور خود بازیکنا عکس میگرفتن

 6. امیرعباس
  پاسخ

  فونت تکراری از آدیداس ۲۰۱۸
  طرح مزخرف
  سرشانه های تکراری از لباس پرسپولیس
  و استفاده غیر منطقی از یوز بنظرم از این لباس، یه لباس افتضاح درآورده.
  این یوزم دیگه بنظرم شورشو در آوردن. هشت ساله همه جا هس. اه اه اه

  • حسن لایی خور
   پاسخ

   آره بابا حداقل اگه بازم از یوز استفاده میکنن یه شگل دیگشو بزنن

  • محمدمهدی عطایی
   پاسخ

   سرشانه ها تکراری نیست این مدل سرشونه نشانه اختصاصی آل اشپورته مثل سه خط آدیداس

 7. محمد مبین
  پاسخ

  خیلی خیلی ناامید کننده و داغون
  نمی دونم کی قراره این وضع مزخرف لباس های ما درست بشه….
  همه کیت های دیز لیگ برای تیم ملی چند سر و گردن از این کیت ها بالاتر بود….

 8. سعیدرضا
  پاسخ

  بنظرم نسبت به لباس قبلی که انگار سرتا پا شبیه لباس خواب گلدوزی بود بهتره و محتمل است فقط امیدوارم در آینده بهتر از این شود. و نکته بعد اینکه بعد از مدتی لوگو تیم ملی را تغییر دهند. متشکرم.

 9. Alireza
  پاسخ

  این پسره که تازه سیبیلاش سبز شده اقازاده کیه؟

  • حسن لایی خور
   پاسخ

   آره 😃😃😃

 10. مجتبی
  پاسخ

  مثل همیشه یه کپی پست ضعیف و مخلوط کردن چند طرح از برن های دیگر در یک محصول بدون نو آوری بدون و المان های تکراری رسما همون لباس جام جهانی برزیل ۲۰۱۴واقعا نا امید کنندست البته چه توقعیه وقتی پول خرج نمیکنی و با برند دسته چندمی وارد معامله میشی ؟ مقایسه شود با عربستان و امارات که برند های نایک و آدیداس براشون طراحی کرده و طرحی شیک زده کاری به قطر و شرق آسیا هم نداریم

 11. حسن لایی خور
  پاسخ

  من دارم این لباس رو میبینم یعنی دارم میبینمش پس نمیتونم ببینم که قشنگه

 12. رضا رستگار
  پاسخ

  ای کاش لوگو تغییر میکرد. تو این سایت یکبار پویش طراحی گذاشتید. همه شون از لوگوی فعلی بهتر بود

  • سعیدرضا
   پاسخ

   موافقم باید لوگوپیشنهادی فدراسیون فوتبال ایران هرچه زودتر تغییر کند تیم کیتز لطفا با همکاری فدراسیون و طراحان مسابقه طراحی لوگو جدید بگذارید و به رای عموم بگذارید. متشکرم

 13. امیر
  پاسخ

  خوب شد صورت این آقازاده رو بُرش دادی

 14. ehsan.co
  پاسخ

  خب خوشبختانه با عدم استفاده از فونت کهنه آدیداس، از یک فاجعه روی پیراهن تیم ملی جلوگیری شد.

  در مورد این طرح هم،
  باید این رو در نظر بگیریم که درواقع نمونه جدید، اصلاح شده نمونه قبلی هست و حذف گلدوزی های نه چندان زیبای پهلو، بزرگترین پیشرفت نسبت به طرح پایه قبلی بوده.
  ایجاد تفاوت در رنگ خطوط سرشانه و کنار شرت هم ابتکاری هرچند کوچک ولی قابل تقدیر است.

 15. حسن لایی خور
  پاسخ

  جوراب ها فرق داشت با این تصاویر

 16. محمدمهدی عطایی
  پاسخ

  این طرح به تنهایی برای من زیبا بود و استفاده خوبی از رنگ های پرچم شده و نقطه ضعف بسیار بزرگ فونت است که کپی از آدیداس هر چند که لباس توی مسابقه فونتش فرق میکرد ولی اون هم راضی کننده نبود باید فونت اختصاصی باشه و حداقل لوگوی فدراسیون یا پرچم تیم ملی توی شماره پشت پیراهن استفاده بشه و سرشونه های دو رنگ توی لباس اول عالیه ولی توی لباس دوم با زمینه قرمز سرشونه های سبز و سفید متقارن نیست ولی به خاطر این گفتم طرح به تنهایی زیباست چون این طرح یوز ایرانی با همین شکل الان داره ۱۰ ساله اجرا میشه باید یه تغییری توش بدن و اینکه وجود پترن اختصاصی آلشپورت روی شورت زیباست و توی ایران رونمایی از لباس جا نیافتاده هنوز باید از خود بازیکن عوض کن و کلیپ رونمایی بسازن با استفاده از نماد ها و مناظر متفاوت ولی الان ۴ تا عکس گذاشتن کلا اونم خود بازیکنا نیستن و اینکه همچنان تو ایران نام بازیکن پشت لباس اصلا نیست فقط تیم ملی تو جام ملت ها و جام جهانی میزنه نام پشت لباس هم پشت لباس رو از خلوتی درمیاره هم با کلاس میکنه لباس رو و درنهایت لوگوی فدراسیون بشدت خشک و ساده است و جای اینکه یوز رو هر دفعه یه شکل توی لباس بزارن یوز رو به شکل زیبای توی لوگو بزارن. با تشکر

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.