همزاد لباسی که پرسپولیس نپوشید بر تن پدیده

توسط

تیم کیتز – پدیده(شهر خودرو) مشهد در دیدار هفته بیست و دوم لیگ برتر مقابل فجر سپاسی لباسی جدید بر تن داشت.

پیراهن جدید پدیده که می تواند به عنوان لباس سوم این تیم در فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ شناخته شود در زمینه از ترکیب نوارهای راه راه طوسی روشن و سفید که یک پترن گرافیکی روی آنها را پوشانده ارائه شده که با شورت و جوراب طوسی روشن تکمیل می شود.

 

این لباس در واقع طرح مشابه لباس سوم پرسپولیس در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ است که سرخپوشان پایتخت در هیچ مسابقه رسمی آن را بر تن نکردند و نهایتا تبدیل به لباس بازی های تدارکاتی و تمرینی شد و حالا نسخه چند پرده روشن تر آن به تن بازیکنان پدیده دیده می شود.

پدیده که در چند بازی اخیر به لباس آ اس رمی فصل های قبل خود روی آورده بود، در این مسابقه هم مشکلی برای استفاده از لباس قرمز تیره خود نداشت، از این رو علت احتمالی استفاده از لباس جدید می تواند مربوط به کسری موجودی لباس اول قعرنشین لیگ برتر باشد.

استفاده از شماره های سفید روی رنگ طوسی روشن تصمیم شجاعانه ای بود که هر چند خوانایی کمی داشت اما ظاهر متفاوتی به لباس بخشیده بود. ایراد لباس جدید پدیده هم به رنگ سفید لوگو و نوشته uhlsport روی لباس یکی از بازیکنان این تیم بر می گردد، در حالی که لوگوی سایر لباس ها مشکی بود.

سازمان لیگ در خواب؛ مغایرت واضح لباس پدیده با قانون

(۲۴ دی ۱۴۰۰) لباس زرد و آبی پدیده از یکی از مبانی اصلی رنگ در قانون لباس لیگ برتر تبعیت نمی کند.

بر اساس آنچه در ماده ۵-۲۷ قوانین لباس لیگ آمده در مواردی که از طرح راه راه برای جلوی پیراهن استفاده می شود همان ترکیب عینا باید در پشت پیراهن تکرار شود. پیراهن پدیده در قسمت جلو به صورت راه راه زرد و آبی و در قسمت پشت یکدست زرد است.

بند ۵ از ماده ۵-۲۷ آیین نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر

*در تجهیزاتی که از طرح های شطرنجی ، راه راه و طرح دار استفاده میشود ، طرح پشت و جلوی پیراهن باید مشابه بوده و تحت هیچ شرایطی در پشت و جلوی پیراهن طراحی متفاوت قابل قبول نمیباشد . (برای مشاهده قوانین لباس لیگ کلیک کنید)

با وجود تعارض با قانون، پدیده در چهار مسابقه از این لباس استفاده کرده و تا امروز واکنشی را نسبت به این موضوع نشان نداده است.

نکته دیگر درباره لباس دوم پدیده مربوط به عناصر چاپی است؛ تبلیغات و شماره بازیکنان به گونه ای روی لباس چاپ شده که برای خواندن آنها نیاز به دقت خیلی زیادی وجود دارد. استفاده از رنگ مشکی برای اجزای چاپی لباس باعث شده تا نوشته جلوی پیراهن فقط در محدوده های زرد رنگ پیراهن قابل تشخیص باشد و در محدوده نوارهای آبی محو می شود. شماره مشکی روی شورت هم کنتراست مطلوبی با زمینه آبی ندارد و به سختی قابل تشخیص است.

پدیده ای به نام شهر خودرو!

(۶ دی ۱۴۰۰) شهر خودرو یا همان پدیده مشهد متاثر از شرایط و اختلافات مدیریتی که به عدم نتیجه گیری این تیم در فصل جاری لیگ برتر منجر شده، با بحران لباس هم مواجه است.

مورد سوال برانگیز اول استفاده از لوگوی شهر خودرو روی لباس تیم است، این در حالی است که نام تیم در سایت سازمان لیگ پدیده ثبت شده است. مورد دیگر به مشخص نبودن رنگ سازمانی دقیق این تیم مربوط می شود به گونه ای که تاکنون از ترکیبی از رنگ های قرمز، مشکی، زرشکی، زرد، آبی، سفید(شورت و جوراب) در لباس های شهر خودرو(پدیده) مشاهده شده است.

نکته بعدی به کمبود یا عدم مدیریت صحیح موجودی لباس ها بر می گردد طوری که در دیدار اخیر مقابل استقلال که معمولا به دلیل اشتیاق حضور اسپانسرها بهانه ای برای استفاده از پارت لباس جدید است، مسئولان تیم با پوشاندن اسپانسرهای قبلی، لباسی که پیش از این در چند بازی استفاده شده بود را مهیای بازی برابر استقلال کردند.

این موضوع در جلوی پیراهن که تا پیش از این خالی بود نمود نداشت اما در پشت پیراهن عبارت شهر خودرو با کادر مشکی و جمله تبلیغاتی جدید پوشانده شده بود. همچنین سایه اسپانسر قبلی همچنان زیر جمله جدید چاپ شده روی پیراهن میلاد فراهانی دروازه بان پدیده کاملا مشهود بود.

این پراکندگی در استفاده از لباس های مختلف همچنین در هفته ششم منجر به نمایش دو تبلیغ متفاوت روی لباس تیم و دروازه بان شد.

ضمن آگاهی از اوضاع نامناسب باشگاه پدیده(شهر خودرو)، مسئولیت وضعیت موجود در پوشش تیم کاملا متوجه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است که در صلاحیت سنجی متولیان باشگاه غفلت کرده و فضا را برای شکل گیری چنین تصاویر آماتور گونه ای فراهم کرده اند.
شهر خودرو؛ سه لباس متفاوت در سه بازی خانگی!

(۳۰ آبان ۱۴۰۰) شهر خودرو(پدیده) در دیدار هفته پنجم لیگ برتر مقابل ذوب آهن بار دیگر لباس خود را تغییر داد.

این بار البته به اندازه تغییر قبلی سورپرایز نشدیم و بازگشت به ترکیب راه راه قرمز و مشکی بود که فصل گذشته هم مورد استفاده قرار گرفته بود. تنها ایراد وارد به مورد اخیر شهر خودرو نفس تغییر مکرر لباس ها این تیم آن هم در شرایط مشابه میزبانی است که امیدواریم به ثبات قابل قبولی برسد.

چجوری ثابت کنیم اینا همش لباس اولِ یه تیمه؟!

(۸ آبان ۱۴۰۰) تیم پدیده مشهد(موسوم به شهر خودرو) در هفته سوم لیگ برتر ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به طور کلی تغییر رنگ داد.

با توجه به اینکه تیم مذکور میزبان مسابقه بود انتظار می رفت از لباسی که یک قرمزی، سیاهی چیزی رنگ عمده اش را تشکیل دهد استفاده کند، اما نه تنها در کلیات بلکه در جزئیات هم خبری از قرمز و مشکی نبود.

ترکیب پیراهن راه راه زرد و آبی با شورت آبی و جوراب زرد ترکیبی عجیب و بدیع برای پدیده(شهر خودرو) بود که تاکنون در این تیم شاهد چیزی حتی نزدیک به آن هم نبودیم. آخرین بار در لیگ برتر گسترش فولاد از ترکیب راه راه زرد و آبی برای لباس خود استفاده می کرد.

البته نفت مسجدسلیمان حریف امروز پدیده هم از ترکیب رنگ مشابه برای لباس دوم خود بهره می برد و انگار مسئولان تیم مشهدی عزم شان را جزم کرده بودند که حریف لباس زرد و آبی اش را نپوشد!

باید دید واکنش سازمان لیگ به لباس جدید نماینده مشهد چیست و این تغییر اساسی در کجای قانون لباسی که اخیرا به روزرسانی شده بود قرار می گیرد.

شاید شما دوست داشته باشید

۹ دیدگاه
 1. امیر حسین صادق
  پاسخ

  خیلی اوضاع پدیده (شهر خودرو) خرابه 😂😂😂😂😂

  • رهام
   پاسخ

   خیلی اوضاع خیته 🤣

 2. امیر حسین صادق
  پاسخ

  مردم کف خیابون تو مشهد دارن اسپانسر پدیده میشن😓🥲😂

  • حسن پناهی
   پاسخ

   منم برم شانسمو امتحان کنم پس

 3. امیرعباس پرسپولیسی
  پاسخ

  فقط ما بهترین هستیم

 4. ehsan.co
  پاسخ

  جالبه که همزمان از نبودن پترن راه راه پشت لباس انتقاد میکنید؛ هم از خوانا نبودن نوشته ها روی پترن راه راه جلوی لباس!
  بالاخره چکار کنن؟!

  • تیم کیتز
   پاسخ

   سلام در قانون اشاره شده که در این موارد باید یک فضای تک رنگ در پس زمینه شماره پیش بینی شود.

 5. mobin
  پاسخ

  هی 💔 اولش با اون آیین نامه تمیز سازمان لیگ خوشحال شدیم ولی دیدیم اونم مثل خیلی از وعده های دیگه فقط حرف بوده و در عمل هیچ و پوچه 😑

 6. ᎪᎷᏆᎡ
  پاسخ

  تیم کیتز ، کیت های تیم های لیگ ترکمنستان ( یوکاری لیگ ) نایک ، آدیداس و پوما هستن؟

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.