لباس پرسپولیس برای دربی ۹۷؛ نسخه اصلاحی یا صرفا دربی؟

توسط

تیم کیتز – باشگاه پرسپولیس از لباس این تیم برای دربی دور رفت فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مقابل استقلال رونمایی کرد.

قالب کلی پیراهن پرسپولیس برای دربی مشابه لباس کنونی این تیم است با این تفاوت که نوارهای محدوده سینه حذف شده و عناصر گرافیکی بریده بریده جایگزین نقوش قبلی روی پیراهن شده است. پترن متشکل از تکرار نماد پرسپولیس در محدوده شانه و همچنین بر روی نوار لبه آستین به چشم می خورد.

باشگاه پرسپولیس و آل اشپورت توضیحی در مورد فلسفه طرح گرافیکی روی پیراهن نداده اند و به نظر می رسد این صرفا یک طرح فانتزی است. با توجه به اینکه رونمایی از لباس دربی پرسپولیس صرفا با طرح گرافیکی انجام گرفته هنوز نمی توان در مورد تغییرات احتمالی کد رنگ آن نظر داد.

باید دید استفاده از این لباس صرفا به دیدار مقابل استقلال محدود می شود یا اینکه این همان لباس جایگزین لباس فعلی است که با اعمال تغییرات مدنظر باشگاه و بازیکنان در طرح، رنگ و کیفیت آن ارائه شده و در ادامه فصل مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟

سُنباده خورده، آماده رنگ آمیزی جدید!

(۳ آذر ۱۴۰۰) پرسپولیس در حالی در هفته ششم لیگ برتر ۰۰-۹۹ مقابل صنعت نفت صف آرایی کرد که یک مورد عجیب در لباس بازیکنان خودنمایی می کرد.

پرسپولیسی ها در این مسابقه لباس اول خود را بر تن داشتند اما در این بین لباس مهدی شیری مدافع سرخپوشان فاقد هرگونه لوگوی باشگاه و نوشته های مربوط به اسپانسر بود.

پیراهنی که شیری در این مسابقه به تن داشت نمونه لباسی است که به صورت خام از سوی تامین کننده در اختیار باشگاه قرار می گیرد، آنقدر خام که حتی لوگوی باشگاه هم روی آن درج نمی شود!

با توجه به اینکه طرح لباس کاملا مربوط به پرسپولیس است و قرار نیست احیانا به تیم دیگری فروخته شود، مشخص نیست چرا حداقل لوگوی باشگاه که یک عنصر ثابت است و مشمول تغییرات احتمالی اسپانسر نمی شود روی لباس درج و تحویل باشگاه نمی شود؟

شما برای آنچه در تصاویر بالا می بینید یک تیتر بنویسید.

نارضایتی از جنس و طرح و رنگ؛ لباس پرسپولیس تغییر می کند؟

(۳ آذر ۱۴۰۰) سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی هفته ششم از جهات مختلف نسبت به لباس این تیم ابراز نارضایتی کرد.

گل محمدی با ذکر این جمله که بحث لباس در فوتبال مهم است گفت لباس هایی که در اختیار تیم پرسپولیس قرار گرفته از نظر کیفیت با آنچه در ابتدای فصل تعهد شده بود متفاوت است! او در ادامه با اشاره به این موضوع که اجناس تحویلی به پرسپولیس در ایران تولید می شود نسبت به رنگ لباس اول نیز واکنش نشان داد و آن را نامناسب دانست.

گل محمدی همچنین اظهار داشت: به احتمال زیاد هم رنگ، هم طرح و هم جنس لباس پرسپولیس تغییر خواهد کرد و با ذکر جمله “هرچه زودتر باید نسبت به تغییر لباس ها اقدام شود” به خواسته خود تاکید کرد. طبق گفته سرمربی پرسپولیس احتمالا طی یکی دو هفته آینده لباس فعلی جای خود را به لباس جدیدی خواهد داد.

به طور معمول گروهی متشکل از اعضای منتخب باشگاه در مورد انتخاب لباس تیم صاحب نظر هستند که معمولا مدیرعامل، سرمربی و کاپیتان پای ثابت این گروه به شمار می روند، از این رو باید دید آیا نمونه نهایی پیش از تولید انبوه به تایید سرمربی رسیده یا نه. در این زمینه مستندات ثبت شده در جلسه توافق کمک خواهد کرد تا بدانیم هزینه هرگونه تغییر احتمالی باید از جیب آل اشپورت پرداخت شود یا باشگاه پرسپولیس.

لباس های پرسپولیس برای فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰

(۳۰ مهر ۱۴۰۰) لباس اول، دوم و سوم پرسپولیس برای فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ که توسط آل اشپورت تامین می شود رونمایی شد.

لباس جدید پرسپولیس همچون همیشه در زمینه به رنگ قرمز همراه با نوار طوسی و سفید در محدوده سینه ارائه شده است. یک پترن حاوی تکرار چیدمان نماد برگرفته از لوگوی باشگاه در چهار جهت در زمینه به چشم می خورد و همین نماد در اندازه بزرگ در در دو سمت قسمت جلوی پیراهن هم تکرار شده تا شاهد یک طرح نسبتا شلوغ برای لباس جدید پرسپولیس باشیم.

دو نوار باریک سفید در جلوی شانه ها و نوار سفید لبه آستین با تکرار نماد پرسپولیس به رنگ قرمز بر روی آن از دیگر جزئیات پیراهن جدید به شمار می رود. شورت و جوراب قرمز ترکیب لباس اول پرسپولیس در فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را کامل می کند.

لباس دوم و سوم پرسپولیس در فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ نیز با طرح مشابه لباس اول و به ترتیب با رنگ مشکی برای لباس دوم و سفید طوسی برای لباس سوم ارائه شده است.

نکته قابل ذکر اینکه در ویدئوی رونمایی لوگوی باشگاه در سمت چپ سینه و در فضای بالای نوار درج شده، در حالی که در طرح گرافیکی لوگو در مرکز سینه و بر روی نوار دیده می شود.

شاید شما دوست داشته باشید

۴۲ دیدگاه
 1. امیر
  پاسخ

  آلشپرت واقعا برای پرسپولیس سنگ تموم گذاشته دمش گرم .. صد ها برابر بهتر از لینینگ هست اونا قدر پرسپولیس رو نمیدونستن پرسپولیس میرفت فینال آسیا و تبلیغ اونا روی پیراهنش بود ولی حتی کیت اختصاصی هم درست نمیکرد!!! اما آلشپرت واقعا دستش درد نکنه
  عالی بود

  • محسن
   پاسخ

   بله آل اشپرت از لینیگ بهتر بود اما به نظر من خیلی از برند های ایرانی بهتر از آل اشپرت هستن
   مثل مجید و آفام و…

   • ارتش سرخ
    پاسخ

    مجید که فقط کپی میزنه

    • محسن
     پاسخ

     ولی به نظر من بازم از آل اشپرت بهتره
     الان لباس تیم ملی والیبال(مجید) رو با لباس تیم ملی فوتبال(ال اشپرت) مقایسه کن
     پارسال که مجید لباس های استقلال رو با طرح آفام زد عالی شده بود

 2. حمیدرضا
  پاسخ

  چرا هیچ توضیحی ندادی تیم کیتز؟

 3. mobin
  پاسخ

  لباس های پارسال خیلی خوشگل تر بودن و کاش این طرح رو فقط برای لباس دوم زده بودن (چون واقعاً جالبه) و در همه لباس ها از یک طرح استفاده نمی شد

 4. عرشیا
  پاسخ

  لوگو وسط هست فکر نو اورانه ایی اما خب خیلی لباس شلوغ میشه شما باید با اسپانسر در نظر بگیرید به نظر من خیلی شلوغ هست

  • وحید 32
   پاسخ

   موافقم

  • محسن
   پاسخ

   لوگو در لباس با فولاد وسط نبود و همان جای قبلی بود

 5. وحید 32
  پاسخ

  کیت اول با توجه به اون نوار سفیدی که داره یه جورایی شبیه به کیت آسیایی جوما واسه پرسپولیس تو سال ۲۰۱۷ ئه

  البته آلشپرت لوگو رو وسط آورده و سنت شکنی کرده

  • محسن
   پاسخ

   نه اصلا شبیه نیستن

  • محسن
   پاسخ

   اولا اون نوار هاش بزرگ تر بود و مشکی هم داشت و متفاوت بود

  • محسن
   پاسخ

   دوما هیچ طرحی نداشت و ساده بود

  • محسن
   پاسخ

   ولی در کل به نظر من می تونست خیلی بهتر باشه

 6. محسن
  پاسخ

  کیت اصلی که فیلمش توی پیج اینستاگرام پرسپولیس هست رنگ قرمزش به صورتی شبیه و اصلا خوب نیست

 7. محسن
  پاسخ

  همچینین توی کیت اصلی لوگو به جای قبلی برگشته و خبری از سنت شکنی نیست

 8. محسن
  پاسخ

  کیت امسال و پارسال کار طراحای ایرانیه و گرنه ال اشپرت بلد نیست از این طرح ها بزنه

  • حسام
   پاسخ

   دوست عزیز قطعا چون آل اشپورت شرکت ایرانی نیست با المان های ایرانی آشنایی آنچنانی نداره و خب طراحان ایرانی باید ایده بدن بهش که طرح ایرانی بزنه که این دو ساله این کارو انجام دادن ولی سالهای قبل نه

   • محسن
    پاسخ

    کلا آل اشپرت شرکت خوبی نیست به نظر من پرسپولیس بره با برند های ایرانی قرارداد ببنده بهتره الان لباس شهر خودرو و نساجی به ساده ترین شکل ممکن زده لباس سپاهان هم که احتمالا طبق معمول نیم فصل میاد لباس تیم ملی مون هم تعریفی نداره

 9. Aa1985
  پاسخ

  اون پترن طرح چیه؟؟؟ طرح جالبی به نظر میاد

  • محسن
   پاسخ

   فکر کنم شیر لوگوی پرسپولیس است

 10. محمدمهدی عطایی
  پاسخ

  استاندارد های کافی رو داره به نظرم هم طرح مفهوم داره و هم طرح زیبا اجرا شده و ای کاش سه طرح مختلف میزدن برای سه لباس یا حداقل طرح لباس سوم متفاوت بود مثل پارسال و اینکه توی کلیپ رونمایی به نظر قرمز متمایل به صورتی بود لباس امیدوارم توی فیلم اینجوری افتاده باشه

  • محسن
   پاسخ

   داخل بازی با نساجی لباس اول پوشیدن

  • محسن
   پاسخ

   ای کاش قرمز تو بود

   • محسن
    پاسخ

    قرمز تر

   • کوروش ارکیان
    پاسخ

    به نظرم پیراهن خوبیه اما یه مشکلی داره. الشپرت هیچ توضیح نداده خیلی بده

 11. عرشیا
  پاسخ

  والا این لباسی که تن اینا هیچ شباهتی به کیت رونمایی شده نداره قرمزش صورتیه جوراباش سادس الان لباس دومه اصلا نماد هخامنشی نداره

  • محسن
   پاسخ

   نه داخل لباس دوم نماد به رنگ مشکیه و به راحتی رو لباس مشکی که طرح قرمز داره قابل دیدن نیست

  • محسن
   پاسخ

   ولی نماد بود و حذف نشده بود

 12. محمد مبین
  پاسخ

  ایده خوب اجرا افتضاح

  • امیر
   پاسخ

   دقیقا کاش مثل عکس های گرافیکیش بود

   • محسن
    پاسخ

    به نظر من که می تونست خیلی خیلی بهتر باشه

    • محسن
     پاسخ

     کیت های پارسال بهتر بود

  • محسن
   پاسخ

   موافقم

 13. کوروش ارکیان
  پاسخ

  خب بهتر از اینها میشد اما از لباس های سال قبل خییییلی بهتره اما مشکلی که داره اون طرح لوگو پرسپولیسه که اگر نبود پیراهن زیبا تر بود

  • محسن
   پاسخ

   لوگو در بازی با فولاد به جایگاه قبلی برگشت و وسط نبود

 14. ارتش سرخ
  پاسخ

  اگه بخاطر دوربین هست که هیچی اگه نیست پس چرا لباس پرسپولیس صورتی هستش ؟ لباسش خوبه اما رنگش اصلا جالب نیست ( تو فیلم منتشر شده از باشگاه )

 15. kiavash
  پاسخ

  دوستان خدای این لیگ ارزش تماشا کردن داره؟اصلاً ارزش اینو داره حتی اخبارشم دنبال کنی؟این دیگه تو محلاتم پیش نمیاد یعنی توو این تیم یه نفر نبوده به بازیکن بگه کیتت مشکل داره باید درستش کنیم یا از طرف فدارسیون؟ما فوتسال می ریم اون کیتی که میخوایم بپوشیمو یه چکی می کنیم اینا که اعادشون میشه فلانن یه نظارت کوچیک سختشونه!!!!!!

 16. امیر حسین صادق
  پاسخ

  یا حسین ، چرا لوگو و ….. نداره ؟

 17. متین
  پاسخ

  طرح روی شانه قشنگه

 18. حسن لایی خور
  پاسخ

  چرت تر از قبلی

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.