بازگشت پیکان به طرح های دوران پیکان!

توسط

تیم کیتز – پیکان در دیدار هفته سیزدهم لیگ برتر مقابل پرسپولیس از لباس سوم(دوم) جدید خود استفاده کرد.

لباس جدید پیکان در زمینه عمدتا سرمه ای همراه با ترکیبی از آبی/بنفش و سرمه ای سیر همراه با رگه های طوسی ارائه شده که با یک نشان طوسی رنگ بزرگ ایرانخودرو در گوشه پایین پیراهن کامل می شود.

نکته ای که در مورد طرح لباس پیکان می توان گفت این است که طرح بر هیچ قاعده ای استوار نیست و کاملا مشخص است صرفا تاکید بر وجود نشان ایرانخودرو بوده و بقیه قسمت ها به طراح واگذار شده، بخشی که در آن چندان نشانی از خلاقیت به چشم نمی خورد.

یکی از مواردی که نواقص طرح را برجسته کرده کنتراست بالای نشان اسب است و شاید لازم باشد کمی از غلظت رنگ آن کاسته و به رنگ زمینه نزدیک شود، آنوقت می توان برای رفع دیگر نواقص اقدام کرد.


سوئیچ پیکان یک روز دست یوسف، یک روز دست مجید!

(۲ آبان ۱۴۰۱) پیکان در هفته دهم لیگ برتر مقابل هوادار علاوه بر تغییر طرح، تولیدکننده لباس خود را نیز تغییر داد.

لباس پیکان طی سال های اخیر همواره بین مجید و یوسف جامه دست به دست شده و در حالی که در ۹ هفته ابتدایی فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تامین لباس این تیم بر عهده یوسف بود، در هفته دهم یک لباس سفید با طرحی جدید در حالی به تن بازیکنان پیکان نشست که لوگوی مجید روی آن دیده می شد.

این سومین لباس سفید پیکان طی ۱۰ هفته سپری شده از لیگ است، موضوعی که از شدت آن طی سال های اخیر کاسته شده بود اما حالا دوباره در باشگاه پیکان بروز و ظهور پیدا کرده است.


نایک بر سر لباس پیکان شد!

(۱۵ شهریور ۱۴۰۱) پیکان در هفته پنجم لیگ برتر با لباس دوم(یا سوم) عجیبی مقابل استقلال صف آرایی کرد.

در حالی که دو لباس سرمه ای و سفید پیکان که در هفته های گذشته مورد استفاده قرار گرفت ظاهر تقریبا موجهی داشت و تنها ایراد آن معطوف به قواره لباس ها بود، در اقدامی انتحاری لباس دوم در مسابقه با استقلال به یک لباس سفید با جزئیات سرمه ای که در واقع کپی ضعیفی از لباس های نایک بود جایگزین لباس قبلی پیکان شد.

جدای از اینکه خود این اقدام به کپی نیاز به توضیح دارد، یک توضیح تکمیلی هم باید برای چرایی تغییر یک لباس نسبتا موجه با این طرح غیر معقول از سوی باشگاه و تولیدکننده ارائه گردد.


(۸ شهریور ۱۴۰۱) پیکان در هفته سوم لیگ برتر ۱۴۰۲-۱۴۰۱ برای اولین بار با لباس دوم خود به میدان رفت.

لباس دوم پیکان با قالب مشابه لباس اول و در زمینه سفید همراه با پترن گرافیکی محو با ساختاری متفاوت نسبت به لباس اول در محدوده آستین ها، یقه و کناره شورت ارائه شده است. کلیه لوگوهای روی لباس نیز تک رنگ مشکی است.

نکته ای که در لباس های پیکان در فصل جاری نمود دارد سایز نسبتا بزرگ پیراهن اغلب بازیکنان است و مشخص نیست این موضوع ناشی از لیست درخواستی باشگاه و انتخاب خود بازیکنان بوده یا اینکه قواره لباس ها تغییر کرده و به سبک گذشته آزاد تر است.


(۲۵ مرداد ۱۴۰۱) پیکان در فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ همانند فصل قبل با لباس های یوسف جامه به میدان می رود.

پیراهن جدید پیکان به رنگ سرمه ای تیره و در محدوده آستین ها و یقه با یک پترن نقطه ای آبی روشن ارائه شده است. شورت سرمه ای با جزئیات مشابه آستین ها به همراه جوراب سرمه ای و سفید ترکیب لباس سرمه ای جدید پیکان را کامل می کند.

هر چند پیکان در بازی هفته اول میزبان بود اما به طور مشخص نمی توان گفت که این لباس اول خودروسازان بود یا خیر، چرا که پیکان فصل گذشته نیز به طور رندوم از سه رنگ آبی روشن، سفید و سرمه ای در مسابقات خود استفاده کرده بود.

شاید شما دوست داشته باشید

9 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام خداقوت
سایتتون عالیه
اصلا فکر نمیکردم چنین سایتی تو کشورمون وجود داشته باشه برای جمع اوری کین ها ورزشی داخلی
خداقوت

نمی دونم چرا احساس میکنم مجید این طرح رو برا تیم والیبال پیکان زده بوده

دقیقا منم همچین حسی رو دارم اصلا انگار لباس والیباله

به الگوریتم شلوغ لباس نگاه کنیم متوجه میشیم که این لباس والیبال تیم پیکانه نه فوتبالش!!!

چقدر شلوغه
حالا لازمه حتما پرچم ایران اون وسط باشه؟!!
مگه تیم داره تو باشگاه های اسیا و تورنمنت های جهانی رقابت میکنه
اون وسط مدل دوگانه سوز ا.خودرو رو هم تبلیغ میکریدن.
بازم خوشا به سایپا که یه ترکیب رنگ قشنگ ازش دیدم.
https://teamkits.ir/لباس-سوم-سایپا-برای-فصل-۱۴۰۰-۱۳۹۹/

اون پرچم دلیلی داره که هر کسی که تو ایران زندگی کنه میدونه
خودتو به اون راه نزن

تیم کیتز این لباس های پرسپولیس بررسی نمی کنید؟
comment image

comment image

comment image

comment image