تراژدی کمدی یا “مصیبت نامه مضحک”

توسط

تیم کیتز – تصور کنید آنتونیو کونته با لباس گل گهر سیرجان وارد باشگاه اینتر شود برای شرکت در مراسم معارفه و جلسه تمرینی تیم.

داستان سرمربی جدید استقلال دقیقا به همین میزان مضحک و غیر قابل هضم است، حتی اگر از اغراق در فرضیه بالا بکاهیم و جای گل گهر سیرجان را با رئال مادرید عوض کنیم، می بینید که توفیری در اصل قضیه ندارد و به همان نسبت عجیب و سورئالیستی است و نهایتا دود از سر بیننده این تصویر بلند می شود.

شاید اگر تا دیروز تفاوت برند لباس سرمربی با تیم مورد بحث بود و مورد مذمت قرار می گرفت، امروز باید نمایش لوگوی یک باشگاه خارجی در تمرین و معارفه رسمی روی پیراهن سرمربی جدید باشگاه پر طرفدار استقلال را فاجعه قلمداد کرد.

هواداران این تیم و به طور کلی همه تیم ها یقینا فرق بین لباس با برند متفاوت با لباسی که لوگوی باشگاه دیگری روی آن خودنمایی می کند را به خوبی درک می کنند و بی شک از ابعاد منفی این نوع رفتارها آگاهی دارند.

اگر پوشیدن پیراهن با برند متفاوت و بدون لوگوی باشگاه صرفا احترام نگذاشتن به باشگاه و قراردادهای تجاری آن قلمداد شود، پوشیدن لباسی که لوگوی باشگاه دیگری روی آن نمایش داده می شود مصداق بارز بی احترامی به باشگاه است. موضوعی که قطعا برای هواداران حقیقی تیم آزاردهنده است اما ظاهرا مسئولان باشگاه استقلال که ترتیب مراسم معارفه و تمرین را داده اند از آن بی اطلاع هستند.

هر چند مقصر اصلی شکل گیری چنین تصویری قطعا مدیران باشگاه هستند اما باید به دیدگاه عجیب سرمربی جدید استقلال نسبت به اینکه سرمربی می تواند با برند متفاوت از باشگاه قرارداد داشته باشد هم اشاره کرد. البته مجیدی با گفتن این حرف نشان داد که یک چیزهایی از قوانین تجاری ورزشی می داند، اما به طور شفاهی و ناقص.

نه تنها سرمربی بلکه حتی تک تک بازیکنان هم می توانند با برند متفاوت قرارداد باشند، اما محل هایی که بازیکن یا مربی متعهد به نمایش لوگوی برند طرف قرارداد خود می شوند نباید با تعهدات باشگاه و عرف اصول حرفه ای تعارض داشته باشد.

بیایید یکبار دیگر یک تصور تخیلی را مرور کنیم که اگر این محدودیت ها نبود، مسی در بارسلونا حین ورود به زمین گرمکن آدیداس می پوشید و آدیداس برای او یک دست لباس با طرح بارسلون هم می زد تا در حین مسابقه بپوشد! اتفاق مشابه را برای رونالدو، یورگن کلوپ و هزاران بازیکن و سرمربی دیگر هم تصور کنید که اگر چنین می شد شاهد چه آشفته بازاری بودیم.

البته سرمربی جدید در تمرین بعدی در محدوده بالاتنه با تیم متحد شد اما پایین تنه هنوز در قرق برند دیگری است، با این حال این تصویر به عنوان شاخصی که میزان پایبندی باشگاه ها و افراد شاغل در فوتبال ما به اصول حرفه ای را به نمایش می گذارد هرگز از ذهن ها پاک نخواهد شد.

نکات هفته بیست و چهارم لیگ برتر

تیم کیتز – در این پست نگاهی به نکات لباس تیم ها در هفته بیست و چهارم لیگ برتر ۱۴۰۳-۱۴۰۲ خواهیم داشت. بازیکنان استقلال در عکس تیمی ابتدای بازی تیشرتی با تصویر مهدی مهدی پور بازیکن مصدوم این تیم را بر تن کردند تا به این شکل به هم تیمی خود روحیه بدهند. پس از … ادامه مطلب نکات هفته بیست و چهارم لیگ برتر

“استقلال خلیج فارس”؛ استقلال همچنان استقلال می ماند؟

تیم کیتز – طبق اعلام باشگاه استقلال نام باشگاه به طور رسمی به “استقلال خلیج فارس” تغییر خواهد کرد. باشگاه استقلال که تا کنون با نام رسمی “استقلال ایران” شناخته می شد حالا بنا به تصمیم مالک جدید به “استقلال خلیج فارس” تغییر نام می دهد. با توجه به اعلام این خبر در روز ملی … ادامه مطلب “استقلال خلیج فارس”؛ استقلال همچنان استقلال می ماند؟

نکات هفته بیست و دوم لیگ برتر

تیم کیتز – در این پست نگاهی به نکات لباس تیم ها در هفته بیست و دوم لیگ برتر ۱۴۰۳-۱۴۰۲ خواهیم داشت. استقلال در لباس اول هم تبلیغ جلوی شانه را کاور کرد و در کمال بدسلیقگی به جای استفاده از زمینه آبی از همان کادر سفید که در لباس دوم دیده بودیم استفاده شد. … ادامه مطلب نکات هفته بیست و دوم لیگ برتر

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
7 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

یه مصیبت نامه دیگه اینکه ظاهرا گل گهر قراره با کیت اینتر به میدان بره 😬🤦‍♂️😑😐

رسمی : فرهاد مجیدی سرمربی چلسی شد !!!

اشکالش چیه پرسپولیس حکم بایرن مونیخ رو داره استقلال هم حکم چلسی خخخخ

وقتی قانون قوی و نظارت از سو سازمان لیگ نباشه میشه این که هر کس هر لباسی با هر لوگو و برندی را می‌پوشد در جام جهانی فوتبال ۹۸ عابدزاده بدلیل استفاده از پیراهن با مارک متفاوت با پیراهن سایر تیم پوشید فیفا هم عابدزاده را جریمه کرد هم مجبور به پوشیدن لباس اصلی تیم کرد.

تیم کیتز ، داخل سایت نظر سنجی بزار مثلا قشنگترین پیراهن فصل اروپا یا بهترین رونمایی در ایران

سالهای نوری ، با حرفه ای گری فاصله داریم ! 🙁

تیم کیتز
میشه یه تحقیقی درباره کیت و لباس یحیی گل محمدی در تمرینات پرسپولیس کنی؟؟؟