همه دنیا از پوشیدن لباس پول در می آورند، اینجا از نپوشیدن!

توسط

تیم کیتز – در یک رویه سالم درآمدزایی از محل پوشش تیم های ورزشی، سود همکاری باشگاه و برند تامین کننده حاصل از به نمایش گذاشتن لباس از سوی بازیکنان و افراد تحت استخدام باشگاه و فروش محصول از طرف برند(با همکاری و نظارت دو طرفه) است.

امروز یک خبر با مضمون “بن بست” در همکاری پرسپولیس و آل اشپورت در یکی از خبرگزاری ها منتشر شد که با اشاره به استفاده دروازه بان سابق پرسپولیس از لباس های متعلق به برندی غیر از برند طرف قرارداد باشگاه، جریمه ۶۰۰ میلیونی را برای باشگاه پرسپولیس و به نفع آل اشپورت تخمین زده بود.

نمونه مشابه در دیگر باشگاه بزرگ پایتخت یعنی استقلال نیز صادق است، طوری که مجیدی مدت ها قبل در یکی از نشست های خبری با اعلام نارضایتی از کیفیت لباس های آل اشپورت با این استدلال که سرمربی از بازیکنان جدا است و می‌تواند لباس برند دیگری را بپوشد استفاده خود از لباس دیگر برندها را توجیه کرد. از طرفی حسینی دروازه بان استقلال نیز به دفعات با لباس های نیوبالانس درون دروازه آبی پوشان ایستاده است.

یکی از نکات مهم و قابل ذکر این است که به طور معمول قرارداد لباس تیم هایی همچون استقلال و پرسپولیس به گونه ای تنظیم می شود که با هر بار استفاده هر یک از بازیکنان و کادر فنی از برندی غیر از برند طرف قرارداد باشگاه در تمرینات و مسابقات، مبلغ نسبتا بالایی به عنوان جریمه برای باشگاه منظور می شود.

این جریمه ممکن است در حدود ۲۰۰۰ یورو برای هر تخلف اعمال شود و با توجه به نوسانات ارزی و با احتساب تخطی مکرر مجیدی و حسینی دروازه بان استقلال از این بند احتمالی مندرج در قرارداد استقلال با آل اشپورت، مشخص نیست چه رقم هنگفتی به تعهدات مالی باشگاه اضافه شده است.

جالب اینجاست که در سال های دور تر خود نمایندگان آل اشپورت پایه گذار استفاده دروازه بانان تیم ها از لباس متفاوت با تیم بودند و نمونه بارز همین سال های اخیر سید مهدی رحمتی و سید حسین حسینی بودند و در حالی که باشگاه استقلال طرف قرارداد لی نینگ بود، با دریافت لباس و دستکش از آل اشپورت به تعهدات باشگاه به برند طرف قرارداد بی اعتنا بودند.

هر چند ریشه اینگونه رفتارها را علاوه بر نوع قرارداد باشگاه با تامین کننده باید در نحوه بستن قراردادهای بازیکنان با باشگاه نیز جستجو کرد تا یک دروازه بان به این سادگی قادر نباشد بندی که وی را مجاز به عقد قرارداد جداگانه با برند لباس و جذب اسپانسر تبلیغاتی مستقل برای شورت خود(!) کند به قرارداد خود با باشگاه بیافزاید.

پیش از این از سوی مسئولان آل اشپورت عنوان شده بود که برای آنها اهمیتی ندارد مجیدی یا سید حسین حسینی لباس آنها را بپوشند یا نه، از این رو به نظر می رسد نمایندگان آل اشپورت چندان هم از بی نظمی های موجود در پوشش بازیکنان و کادر فنی استقلال و پرسپولیس ناخشنود نیستند، چرا که علی الظاهر درآمد حاصل از عدم رعایت مفاد قرارداد برای آل اشپورت به مراتب بیشتر از رقمی است که قرار بود از محل فروش لباس استقلال و پرسپولیس نصیب این برند شود.

البته خود مسئولان آل اشپورت هم از این بابت آگاهی کامل دارند که موضوع اصلی فروش در قراردادهای لباس مربوط به لباس اصلی تیم و نه لباس دروازه بانی است، چرا که اگر غیر از این بود حداقل یک دست لباس دروازه بانی پرسپولیس یا استقلال در سایت این نمایندگی جهت خرید عرضه می شد.

انتشار اخبار مربوط به تخمین ارقام جریمه و ذکر عناوینی همچون “چالش” و “بن بست” را می توان نوعی فرار رو به جلو تعبیر کرد، جایی که به دلیل نوسانات شدید ارزی و همچنین کاهش انگیزه خرید لباس از سوی هواداران به دلیل برگزاری مسابقات بدون تماشاگر و … باقی ماندن در قرارداد سود و منفعت دندان گیری را عاید سرمایه گذار نمی کند.

به نظر شما بیشترین ضرر وضعیت موجود متوجه کیست؟

پیراهن قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر ۰۲-۱۴۰۱

 

بازگشت پرسپولیس به لباس جدید؛ بازی آخر با لباس سفید یا مشکی؟

تیم کیتز – پرسپولیس در دیدار هفته بیست و ششم لیگ برتر مقابل مس کرمان بار دیگر لباس سفید جدید خود را به تن کرد. سرخپوشان اولین بار در دیدار مقابل تراکتور از لباس سفید جدید استفاده کرده بودند و بعد از آن برابر مس رفسنجان با لباسی قدیمی که پیش از آن بر تن … ادامه مطلب بازگشت پرسپولیس به لباس جدید؛ بازی آخر با لباس سفید یا مشکی؟

سال نو، لباس کهنه؛ پرسپولیس با تیپ ۴ سال پیش تیم ملی!

 

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
17 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تیم کیتز چرا مقایسه نمیونی لباس های سال های اخیر استقلال (و تیم های دیگه) رو بگی کدوم حرفه ای تره

تیم کیتز اسم چندتا از کمپانی هایی که احتمال داره برای پرسپولیس جانشین آل اشپورت شه رو بگو ببینیم چند چندیم

استارت ، عزیزی اسپرت ، یوسف جامه

سلام تیم کیتز!
از تیم ملی خبری نیست؟؟
در بازی های دوستانه مهرماه تیم ملی چی قراره بپوشه؟

میگن پرسپولیس با استارت بسته 😄 خدایا این چ فوتبالی عه باز خداروشکر بعد ال اشپورت دکتر ساعی فر نمیذاره استقلال بدون لباس بمونه

به نظر من دروازه بان ها حق دارن.

خواهش میکنم جواب بدید، اسپانسر پرسپولیس برای رقابت های فصل: ۱۴۰۰ _۱۳۹۹ تغییر میکنه؟؟؟؟؟؟؟

به طور غیر رسمی چطور احتمال داره تغییر کنه؟

تیم کیتز پرسپولیس تو لیگ بیستم همین لباس شیر شاخ داره رو می پوشه یا طرح جدید میزنه؟

چرا پیش بینی طرح های تیم های ایرانی رو نمیزاری؟
اینطوری خیلی بهتره

تیم کیتز از لباس جدید پرسپولیس کی رونمایی میشه؟

پرسپولیس تا سوپر جام از لباس فصل دیگه رونمایی میکنه که داخل سوپر جام بپوشه یا با لباس شیر شاخ داره می ره تو بازی؟

تیم کیتز جواب بده