همه دنیا از پوشیدن لباس پول در می آورند، اینجا از نپوشیدن!

توسط

تیم کیتز – در یک رویه سالم درآمدزایی از محل پوشش تیم های ورزشی، سود همکاری باشگاه و برند تامین کننده حاصل از به نمایش گذاشتن لباس از سوی بازیکنان و افراد تحت استخدام باشگاه و فروش محصول از طرف برند(با همکاری و نظارت دو طرفه) است.

امروز یک خبر با مضمون “بن بست” در همکاری پرسپولیس و آل اشپورت در یکی از خبرگزاری ها منتشر شد که با اشاره به استفاده دروازه بان سابق پرسپولیس از لباس های متعلق به برندی غیر از برند طرف قرارداد باشگاه، جریمه ۶۰۰ میلیونی را برای باشگاه پرسپولیس و به نفع آل اشپورت تخمین زده بود.

نمونه مشابه در دیگر باشگاه بزرگ پایتخت یعنی استقلال نیز صادق است، طوری که مجیدی مدت ها قبل در یکی از نشست های خبری با اعلام نارضایتی از کیفیت لباس های آل اشپورت با این استدلال که سرمربی از بازیکنان جدا است و می‌تواند لباس برند دیگری را بپوشد استفاده خود از لباس دیگر برندها را توجیه کرد. از طرفی حسینی دروازه بان استقلال نیز به دفعات با لباس های نیوبالانس درون دروازه آبی پوشان ایستاده است.

یکی از نکات مهم و قابل ذکر این است که به طور معمول قرارداد لباس تیم هایی همچون استقلال و پرسپولیس به گونه ای تنظیم می شود که با هر بار استفاده هر یک از بازیکنان و کادر فنی از برندی غیر از برند طرف قرارداد باشگاه در تمرینات و مسابقات، مبلغ نسبتا بالایی به عنوان جریمه برای باشگاه منظور می شود.

این جریمه ممکن است در حدود ۲۰۰۰ یورو برای هر تخلف اعمال شود و با توجه به نوسانات ارزی و با احتساب تخطی مکرر مجیدی و حسینی دروازه بان استقلال از این بند احتمالی مندرج در قرارداد استقلال با آل اشپورت، مشخص نیست چه رقم هنگفتی به تعهدات مالی باشگاه اضافه شده است.

جالب اینجاست که در سال های دور تر خود نمایندگان آل اشپورت پایه گذار استفاده دروازه بانان تیم ها از لباس متفاوت با تیم بودند و نمونه بارز همین سال های اخیر سید مهدی رحمتی و سید حسین حسینی بودند و در حالی که باشگاه استقلال طرف قرارداد لی نینگ بود، با دریافت لباس و دستکش از آل اشپورت به تعهدات باشگاه به برند طرف قرارداد بی اعتنا بودند.

هر چند ریشه اینگونه رفتارها را علاوه بر نوع قرارداد باشگاه با تامین کننده باید در نحوه بستن قراردادهای بازیکنان با باشگاه نیز جستجو کرد تا یک دروازه بان به این سادگی قادر نباشد بندی که وی را مجاز به عقد قرارداد جداگانه با برند لباس و جذب اسپانسر تبلیغاتی مستقل برای شورت خود(!) کند به قرارداد خود با باشگاه بیافزاید.

پیش از این از سوی مسئولان آل اشپورت عنوان شده بود که برای آنها اهمیتی ندارد مجیدی یا سید حسین حسینی لباس آنها را بپوشند یا نه، از این رو به نظر می رسد نمایندگان آل اشپورت چندان هم از بی نظمی های موجود در پوشش بازیکنان و کادر فنی استقلال و پرسپولیس ناخشنود نیستند، چرا که علی الظاهر درآمد حاصل از عدم رعایت مفاد قرارداد برای آل اشپورت به مراتب بیشتر از رقمی است که قرار بود از محل فروش لباس استقلال و پرسپولیس نصیب این برند شود.

البته خود مسئولان آل اشپورت هم از این بابت آگاهی کامل دارند که موضوع اصلی فروش در قراردادهای لباس مربوط به لباس اصلی تیم و نه لباس دروازه بانی است، چرا که اگر غیر از این بود حداقل یک دست لباس دروازه بانی پرسپولیس یا استقلال در سایت این نمایندگی جهت خرید عرضه می شد.

انتشار اخبار مربوط به تخمین ارقام جریمه و ذکر عناوینی همچون “چالش” و “بن بست” را می توان نوعی فرار رو به جلو تعبیر کرد، جایی که به دلیل نوسانات شدید ارزی و همچنین کاهش انگیزه خرید لباس از سوی هواداران به دلیل برگزاری مسابقات بدون تماشاگر و … باقی ماندن در قرارداد سود و منفعت دندان گیری را عاید سرمایه گذار نمی کند.

به نظر شما بیشترین ضرر وضعیت موجود متوجه کیست؟

شاید شما دوست داشته باشید

۱۷ دیدگاه
 1. مهدی
  پاسخ

  تیم کیتز چرا مقایسه نمیونی لباس های سال های اخیر استقلال (و تیم های دیگه) رو بگی کدوم حرفه ای تره

 2. حمیدرضا
  پاسخ

  تیم کیتز اسم چندتا از کمپانی هایی که احتمال داره برای پرسپولیس جانشین آل اشپورت شه رو بگو ببینیم چند چندیم

  • مهدی
   پاسخ

   استارت ، عزیزی اسپرت ، یوسف جامه

 3. طرفدار تیم ملی
  پاسخ

  سلام تیم کیتز!
  از تیم ملی خبری نیست؟؟
  در بازی های دوستانه مهرماه تیم ملی چی قراره بپوشه؟

  • تیم کیتز
   پاسخ

   سلام، تیم ملی در بازی های آتی آل اشپورت می پوشد.

 4. مهدی
  پاسخ

  میگن پرسپولیس با استارت بسته 😄 خدایا این چ فوتبالی عه باز خداروشکر بعد ال اشپورت دکتر ساعی فر نمیذاره استقلال بدون لباس بمونه

 5. امیر
  پاسخ

  به نظر من دروازه بان ها حق دارن.

 6. امیر
  پاسخ

  خواهش میکنم جواب بدید، اسپانسر پرسپولیس برای رقابت های فصل: ۱۴۰۰ _۱۳۹۹ تغییر میکنه؟؟؟؟؟؟؟

  • تیم کیتز
   پاسخ

   سلام، هنوز خبری در این ارتباط به طور رسمی اعلام نشده

   • حمیدرضا
    پاسخ

    به طور غیر رسمی چطور احتمال داره تغییر کنه؟

 7. حمیدرضا
  پاسخ

  تیم کیتز پرسپولیس تو لیگ بیستم همین لباس شیر شاخ داره رو می پوشه یا طرح جدید میزنه؟

  • تیم کیتز
   پاسخ

   سلام، حتما طرح جدید ارائه خواهد شد.

   • حمیدرضا
    پاسخ

    چرا پیش بینی طرح های تیم های ایرانی رو نمیزاری؟
    اینطوری خیلی بهتره

 8. حمیدرضا
  پاسخ

  تیم کیتز از لباس جدید پرسپولیس کی رونمایی میشه؟

 9. قهرمان آسیا
  پاسخ

  پرسپولیس تا سوپر جام از لباس فصل دیگه رونمایی میکنه که داخل سوپر جام بپوشه یا با لباس شیر شاخ داره می ره تو بازی؟

  • قهرمان آسیا
   پاسخ

   تیم کیتز جواب بده

   • تیم کیتز
    پاسخ

    سلام، هیچگونه اطلاع رسانی و اقدام مشخصی در ارتباط با معرفی لباس جدید انجام نشده و همچنان لباس های قبلی استفاده خواهد شد.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.