همکاری نایک و بارسلونا؛ قراردادی در کار نیست!

توسط

تیم کیتز – همکاری باشگاه بارسلونا و کمپانی نایک از سال ۲۰۱۶ تا کنون بدون امضای قراردادی همچنان دنبال می شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپانیایی EFE همکاری بارسلونا و نایک در حال حاضر بر مبنای توافقی در حال اجراست که سال ۲۰۱۶ تنظیم شد اما هیچ گاه به قرارداد قطعی که قرار بود تا سال ۲۰۲۸ معتبر باشد منتهی نشد.

قرارداد دو طرف در دوره قبلی در سال ۲۰۱۸ به پایان می رسید اما باشگاه به دلیل نیاز به منابع مالی دو سال زودتر با نایک برای دوره جدید به توافق اولیه رسید تا مبالغ اولیه را از سوی نایک پرداخت و قرارداد در زمان مقرر در سال ۲۰۱۸ به امضا برسد.

اما در آن سال طرفین بر سر نحوه تقسیم سود حاصل از فروش محصولات اختلافات جدی داشتند که همین موضوع باعث شد امضای قراداد به تعویق بیافتد. پس از آن و با شیوع ویروس کرونا که شرایط حاکم بر مسابقات و بازار فروش را تحت الشعاع قرار داد، نایک بر این باور است که رقم پرداختی با توجه به تبعات ناشی از کرونا بیش از عددی است که باید باشد.

موضوعات فوق در کنار تغییر و تحولات اخیر مدیریت باشگاه بارسلونا امضای قرارداد را تا کنون به تعویق انداخته و اکنون خوان لاپورتا رئیس جدید باشگاه در حال مذاکره با مسئولان نایک برای دستیابی به توافق و امضای قرارداد نهایی است.

نایک در حال حاضر سالانه ۱۰۵ میلیون یورو به بارسلونا پرداخت می کند که با احتساب پاداش ها و سایر متغیرها تا ۱۵۵ میلیون یورو می رسد. بارسلونا از سال ۱۹۹۸ لباس های نایک را بر تن می کند.

شاید شما دوست داشته باشید

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها