طرح شماره ۷ لوگوی فدراسیون فوتبال

۴
(۸۳)

کد طرح: ۹۸۰۲۲۸۰۷

 

توضیحات:

چارچوب لوگوی جدید در عین حال که اصالت و سادگی خود را حفظ کرده است بسیار پویاتر ، پرانرژی تر و چشم نواز تر شده است.

پرچم ایران در بالای لوگو جلوه ی زیبایی به لوگو میدهد که مانند روح در کالبد لوگو میباشد و حس زنده بودن را به لوگو میدهد.

دو المان دیگر لوگو سیمرغ و نیلوفر آبی میباشد.

سیمرغ در فرهنگ ایرانی نماد قدرت و جاودانگی ست و نیلوفر آبی در فرهنگ ایرانی نماد سرزندگی ، امید ، قدرت و صلح میباشد.

دوازده دایره طلایی که که به صورت دو ردیف ششتایی در دوطرف لوگو میباشد نماد یازده بازیکن تیم و یار دوازدهم که همان هواداران هستند میباشد و نشان اتحاد و همدلی و یکی شدن هواداران با تیم ملی فوتبال میباشد.

توپ فوتبال درون نیلوفرآبی نیز به فوتبال اشاره دارد.

در طراحی لوگو علاوه بر تلاش برای استفاده از رنگ های سبز و سفید و قرمز سعی شده به صورت بجا و کاملا حرفه ای از رنگ طلایی استفاده شود. زیرا رنگ طلایی هم چشم نواز و زیباست و هم علاوه بر جلوه ی زیبا حس قدرت و برتری را به مخاطب القا میکند.

در نهایت با استفاده از دوالمان سیمرغ و نیلوفرآبی که در فرهنگ ایرانی دو نماد با اصالت و دارای معنویت هستند سعی شده تلفیقی از سنت و مدرنیته ایجاد شود و با هوشیاری و دقت ، گذشته ی سرشار از غرور و افتخار را با آینده ی روشن و پر از امید پیوند داده است.

به این طرح امتیاز بدهید

از راست به چپ (۱ تا ۵)

میانگین امتیازات ۴ / ۵٫ تعداد آراء ۸۳

هنوز امتیازی داده نشده

9 دیدگاه در “طرح شماره ۷ لوگوی فدراسیون فوتبال

 1. به لحاظ حرفه‌ای بودن طرح خیلی خوبه. همه‌ی اون چیزیه که یک لوگو باید توش داشته باشه و خیلی خوب طراحی شده، ولی به لحتظ زیبایی و اینکه آیا فدراسیون نماد سیمرغ رو به یوز ایرانی ترجیح بده، نمی‌دونم. خودم به لحاظ استاندارد بودن دوسش دارم، ولی به لحاظ زیبایی شاید نه.

 2. واقعیت اینه که الان دنیای گرافیک به شدت مدرن شده و دیگه جایی برای این نوع سبک ها نیست … المان سیمرغ در این لوگو به شدت تو ذوق میزنه و یک طراحی به سبک قدیمی داره پرچم ایران به شکل عجیبی خشک و خشن و بدون کوچکترین خلاقیتی در تغییر ساختار در قسمت بالا قرار گرفته … در طراحی لوگوی تیم ملی ایران ۲ مورد به شدت به کار لطمه میزنند یکی درج پرچم به همان شکل مستطیلی و یکی هم استفاده از طرح گرافیکی الله پرچم ایران اگر همراه با یک تغییر خلاقانه نباشند به شدت به اثر لطمه میزنند .

  * بنده واقعاَ نا امیدم شدم از دیدن این طرحها حتی طرح خودم رو هم بهش اشاره میکنم … واقعا یک لحظه تجسم کنید این طرحهای که الان تیم کیتز گذاشته یکیشون روی لباس تیم ملی باشه !! فکر میکنم اگر قرار باشه یکی از این نوع طرحها جایگزین بشه پس همون بهتر که طرح قبلی بمونه خیلی بهتره … بیشتر این طرحها به مراتب بدتر از لوگوی قبلی هستن …. کاش استادهای گرافیک ایران هم شرکت میکردند و میشد امید داشت تا لوگوی منحصر به فرده روی لباس تیم ملی بره

 3. به نظرم اگه خطوطپايين سپر از حالت شكسته به منحني تغيير كنه و درامتداد برگهاي نيلوفرآبي شروع بشه و فقط يك رنگ استفاده بشه بهتره

 4. ایده: ۳
  اجرا: ۳
  ترکیب رنگ: ۴
  فرم: ۲
  رعایت تناسب: ۳

  * نمره نهایی: ۳

  توضیح تکمیلی:
  جسارت در استفاده از المان های جدید (سیمرغ و نیلوفر) ستودنی است. هرچند طرح مورد استفاده شباهتهای زیادی با “قو” و یا “لک لک” دارد!
  استفاده نکردن بی رویه از رنگ مشکی بسیار عالی است. هرچند رنگ جایگزین (قهوه ای؟ طلایی؟) چندان چشم نواز نیست و کم رمق دیده می شود!
  تعبیری که برای ۱۲ دایره (چرا دایره؟!) تعریف شده، ستودنی است ولی این اشکال هیچ کارکردی در لوگو ندارند و حذف آنها هم هیچ چیزی از لوگو کم نمیکند! زیبایی خاصی هم اضافه نمیکنند!
  فرم پرچم بالای لوگو ناامیدکننده است. کاملا تکراری و بدون ظرافت. حتی بیرون از لوگو و جدااتاده به نظر می رسد!
  استفاده ناامیدکننده از فرم باستانی (!) توپ فوتبال هم که بحثی تکراری است.

 5. این لو گو ایده از یوز پلنگی گرفته شده است که پادشاه وتاج پادشاهی اون پرچم ایران که بالای اون تاج توپ فوتبال است که بر سر خود گذاشته وافتخار میکنه.وپرچمی که پایین لباس طراحی شده نماد از حلال توپ است.

 6. به درد پیشنهاد بعنوان لوگوی سینمایی در دهه شصت میخوره! هیچ تناسب با رشته فوتبال نداره و اون توپ کوچک هم که اصلا به چشم نمیاد فقط گذاشته شده که _مثلا_ به فوتبال هم مرتبط بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *