استاندارد دوگانه لیگ در تغییر رنگ شورت؛ الزام قانونی یا آداب خودجوش قدیمی؟

توسط

تیم کیتز – سپاهان و نساجی بر خلاف استانداردهای رایج در لیگ، در دیدار هفته بیست و دوم بدون تغییر در رنگ شورت مقابل هم صف آرایی کردند.

در حالی که بر پایه سنت مرسوم در لیگ انتظار می رفت با توجه به رنگ تیره شورت نساجی میزبان، سپاهان از شورت زرد رنگ استفاده کند اما زردپوشان اصفهان با ترکیب همیشگی خود به میدان رفتند. در سوی دیگر در همین هفته صنعت نفت شورت آبی خود را مقابل استقلال به سفید تغییر داد، این در حالی است که تداخل سرمه ای و مشکی(نساجی-سپاهان) بسیار بیشتر از آبی و سرمه ای(صنعت نفت-استقلال) است.

نکته جالب اینکه سپاهان و نساجی در دور رفت هم با همین رنگ شورت به مصاف هم رفتند، نساجی و استقلال هم مقابل همدیگر شورت هم رنگ پوشیدند، اما سپاهان مقابل استقلال از شورت زرد رنگ استفاده کرد.

هر چند تغییر رنگ هر یک از سه بخش لباس برای ایجاد تمایز بهتر بین پوشش دو تیم همواره مورد تایید است اما به طور کلی تاکید بیشتر روی تمایز رنگ پیراهن و جوراب است مگر اینکه رنگ پیراهن ها در دو طیف نزدیک به هم باشند که در آنصورت تغییر شورت ضرورت پیدا می کند.

به نظر می رسد تنظیم ترکیب رنگ لباس تیم ها در لیگ بیشتر از مبنای قانونی و نظر ناظر مسابقه، به سنت ها و دستورالعمل های قدیمی متکی است که البته آن هم به سلیقه ذهنی ناظر یا تصمیم گیرنده نهایی وابسته است.

لباس نساجی ۱۴۰۳-۱۴۰۲؛ رفت و برگشت از سرمه ای به آبی

تیم کیتز – لباس نساجی در هفته شانزدهم لیگ برتر ۱۴۰۳-۱۴۰۲ با یک تغییر چشمگیر همراه بود. کلیات و جزئیاتی که تا پیش از این در لباس نساجی به رنگ سرمه بود در دیدار این هفته مقابل پیکان به آبی روشن تغییر رنگ داد. این موارد شامل تغییر رنگ شورت، جوراب و همچنین جزئیات نواری … ادامه مطلب لباس نساجی ۱۴۰۳-۱۴۰۲؛ رفت و برگشت از سرمه ای به آبی

نکات هفته پانزدهم لیگ برتر

تیم کیتز – در این پست نگاهی به نکات لباس تیم ها در هفته پانزدهم لیگ برتر ۱۴۰۳-۱۴۰۲ خواهیم داشت. در حالی که پیش از این در بازی مقابل نساجی از لوگوی برجسته در لباس استقلال استفاده شده بود، در دیدار این هفته مقابل پیکان لوگوی باشگاه مجددا به شکل چاپی سابلیمیشن تغییر وضعیت داد. … ادامه مطلب نکات هفته پانزدهم لیگ برتر

لباس سپاهان ۱۴۰۳-۱۴۰۲

تیم کیتز – سپاهان در دیدار دوستانه اردوی آماده سازی نیم فصل مقابل قطر اس سی از لباس دوم خود برای فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ رونمایی کرد. پیراهن دوم جدید در زمینه به رنگ مشکی همراه با جزئیات مشابه لباس اول از جمله یقه زرد و مشکی و طرح سی و سه پل روی نوار لبه آستین … ادامه مطلب لباس سپاهان ۱۴۰۳-۱۴۰۲

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
4 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نساجی روبروی پیروزی لباس قرمز رو انتخاب کرد، روبروی استقلال لباس سورمه ای
کلا ساز مخالف میزنه 😂

پرسپولیس درسته

کلا هر کی هر جوری دوست داره هر لباسی دستش میرسه می پوشه 😐😂

آره بابا هر کی هر چی لباس به دستش میرسه از اون استفاده می کنه