اسپانسر هـمــه تیم های ملی به جز برخـی!

توسط

تیم کیتز – یکی از نکات سوال برانگیز در مورد لباس تیم های ملی فوتبال ایران عدم درج برند تولید کننده/تامین کننده روی لباس اکثر تیم های تحت مدیریت فدراسیون فوتبال است.

تا اینجای کار فقط نسخه مورد استفاده تیم ملی فوتبال بزرگسالان و تیم ملی فوتسال دارای لوگوی uhlsport بوده که با توجه به شواهد احتمالا مورد فوتسال هم استثنا بوده و احتمالا در رقابت های آینده با تغییر مواجه شود، چرا که تاکنون تیم های ملی ساحلی مردان و همچنین تیم امید از لباس های بدون لوگوی تولید کننده و تیم ملی بانوان با نوشته “I.R.IRAN” در محل برند لباس استفاده کرده اند.

“شرکت آل اشپورت تا پایان سال ۲۰۲۳ البسه کلیه تیم های ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی اعم از آقایان و بانوان را بر عهده دارد. آنچه مسلم است کلیه لباس هایی که در تیم های ملی مورد استفاده قرار می گیرد با کیفیت اصلی و تولید شده در کارخانه آل اشپورت است.” جملاتی که خواندید بخشی از اطلاعیه ای است که حدود دو ماه قبل در سایت رسمی فدراسیون فوتبال منتشر شد و نوید یکپارچگی در پوشش تیم های ملی در کلیه سطوح را می داد.

این یکپارچگی از نظر طرح تا امروز مورد وثوق بوده(به استثنا تصویر منتسب به یوزپلنگ ایرانی که در لباس تیم بزرگسالان و فوتسال به وضوح مشخص است اما روی لباس سایر تیم ها آنقدر محو چاپ شده که به سختی قابل تشخیص است)، اما سوال بزرگ این است که چرا لوگو نوشته “uhlsport” فقط روی لباس تیم ملی بزرگسالان فوتبال و فوتسال به چشم می خورد و لباس تیم های ملی ساحلی، تیم ملی زیر ۲۳ سال و تیم ملی بانوان فاقد هرگونه علامت و نوشته ای به عنوان برند تولید کننده است؟

فرضیه ای که می توان درباره دلیل این تفاوت متصور بود این است که آل اشپورت فقط لباس تیم اصلی(فوتبال بزرگسالان) را به صورت رایگان تامین می کند و باقی تیم ها صرفا در رقابت های جام جهانی از قاعده بزرگسالان تبعیت می کنند و فدراسیون برای سایر مسابقات این تیم ها لباس ها را خریداری می کند.

فرضیه دیگری که می توان در مورد این تفاوت متصور بود احتمال وجود اختلاف بین فدراسیون و آل اشپورت و حذف تدریجی نام این شرکت از لباس های تیم ملی است که البته با توجه به طرح مشترک لباس همه تیم ها و اینکه لوگو حذف نشده بلکه از اصل روی لباس درج نشده نمی توان درصد احتمال این فرضیه را بالا دانست.

به نظر شما آیا فرضیه سومی هم در کار است؟

شاید شما دوست داشته باشید

۴ دیدگاه
 1. محمد
  پاسخ

  لباسا رو از تولیدی منیریه میگیرن میارن روش لوگو آلشپرت میزنن اصلا برید پیج آلشپرت آلمان کلا به رسمیت نمیشناسشون

 2. حسن تاجی👑
  پاسخ

  تیم کیتز چرا بعضی اوقات سایت باز نمیشه حتما باید فیبتر شکن روشن کرد؟

  • تیم کیتز
   پاسخ

   سلام، احتمالا مشکل از سمت سرویس دهنده اینترنت شماست. چنانچه همزمان روی خطوط شبکه های دیگر نتیجه مشابه وجود داشت اطلاع دهید بررسی خواهد شد.

 3. محمدمهدی عطایی
  پاسخ

  احتمال زیاد فیک زدن چون اگه آلشپورت زده باشه یک درصد هم اجازه نمیده لوگوش رو بردارن از روی لباس

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.