مراکش پرچم دار پوما در ۸ تیم پایانی | به روزرسانی می شود…

توسط

(۱۶ آذر ۱۴۰۱) مراکش صعود به مرحله بعد تنها پرچمدار پوما در بین ۸ تیم پایانی جام جهانی ۲۰۲۲ شد و با حذف اسپانیا حالا امید آدیداس برای بهتر دیده شدن تنها به آرژانتین و لیونل مسی است. پرتغال نیز با برتری مقابل سوئیس تعداد تیم های نایک پوش در جمع ۸ تیم برتر جام را به عدد ۶ رساند.


(۱۵ آذر ۱۴۰۱) با صعود کرواسی و برزیل به مرحله یک چهارم نهایی، قبل از اتمام مرحله یک هشتم نهایی حضور دو تیم نایک پوش از همین حالا در بین ۴ تیم نیمه نهایی قطعی شد.


(۱۴ آذر ۱۴۰۱) با صعود ۱۰ تیم از بین ۱۳ نماینده نایک به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر سلطه این برند بر تیم های ملی برتر جهان بیش از پیش نمایان شد.

نایک در آغاز رقابت ها حدود ۴۰ درصد تیم های حاضر در جام را تحت پوشش خود داشت که در مرحله یک هشتم نهایی این میزان با حضور ۱۰ نماینده این برند به بیش از ۶۰ درصد رسید.

از سوی دیگر آدیداس و پوما نیز هر یک سه نماینده در مرحله یک هشتم نهایی دارند و به این ترتیب همه برندهایی که یک تیم در جام داشتند نماینده خود را در مرحله گروهی از دست دادند.

در این بین آدیداس با حذف بلژیک و مکزیک این دو جایگاه را به پوما(مراکش) و نایک(لهستان) واگذار کرد و هر چند حذف آلمان نیز ضربه بزرگی به موقعیت تجاری آدیداس وارد کرد اما از حیث تعداد تیم با توجه به حضور سه نماینده آدیداس در گروه ۵ این برند حداکثر ظرفیت صعود را با ژاپن و اسپانیا به خود اختصاص داد.

تا این لحظه و پس از برگزاری نیمی از دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی سه تیم نایک حذف و حضور چهار تیم این برند در یک چهارم نهایی و یک تیم در نیمه نهایی قطعی شده است. آدیداس نیز شانس خود را با آرژانتین، اسپانیا و ژاپن در این جام دنبال می کند و پوما هم با حذف سنگال تنها به مراکش و سوئیس امید بسته است.


جام جهانی در سیطره سه بزرگ؛ جامِ پر از نایک!

تیم کیتز – جام جهانی ۲۰۲۲ از امروز در قطر آغاز شد و ۳۲ تیم حاضر با ۹ برند لباس مختلف گام به میدان خواهند گذاشت.

نایک در شش گروه هر کدام دو نماینده دارد که زمینه ساز ۶ تقابل تمام نایکی در مرحله گروهی است. چهار تقابل تمام آدیداسی هم خواهیم دید که سه تای آن مربوط به گروه پنجم است جایی که سه نماینده آدیداس حضور دارند.

نایک در گروه هفتم نیز یک نماینده دارد و گروه پنجم تنها جایی است که هیچ تیمی نایک نمی پوشد. هفت تیم آدیداس نیز در ۴ گروه توزیع شده اند و شش تیم پوما هم در چهار گروه قرار گرفته اند که در گروه هفتم و هشتم شاهد یک تقابل تمام پومایی هستیم.

در هیچ یک از گروه ها ۴ برند متفاوت دیده نمی شود و در هر کدام حداقل یک برند وجود دارد که دو تیم را پوشش می دهد. گروه های سه، پنج و هشت تنها گروه هایی است که در آن دو برند وجود دارند و سایر گروه ها دارای تنوع ۳ برند هستند.

سه برند بزرگ نایک، آدیداس و پوما مجموعا ۲۶ تیم را تحت پوشش قرار داده اند که نایک به تنهایی نیمی از این تعداد یعنی ۱۳ تیم را در سبد خود دارد. آدیداس با ۷ و پوما نیز با ۶ تیم رتبه های بعدی را از آن خود کرده اند.

۶ تیم باقی مانده هم به شش برند نیوبالانس، کاپا، هومل، وان آل اسپورتس، ماراتن و مجید تعلق دارند. در زیر فهرست برند لباس تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ را مشاهده می کنید.(نمودارهای تفکیکی به مرور طی روزهای آینده اضافه خواهد شد)

Nike: Portugal – England – USA – Brazil – France – South Korea – Saudi Arabia – Australia – Qatar – Canada – Croatia – Netherlands – Poland

Adidas: Argentina – Japan – Mexico – Wales – Belgium – Germany – Spain

Puma: Switzerland – Ghana – Morocco – Senegal – Uruguay – Serbia

New Balance: Costa Rica

Kappa: Tunisia

Hummel: Denmark

One All Sports: Cameroon

Marathon: Ecuador

Merooj: Iran

همچنین همانند دوره های گذشته آدیداس به صورت انحصاری امتیاز تولید و تامین لباس داوران و توپ رسمی مسابقات را در اختیار دارد.

*تاریخ انتشار اولیه ۱۸ آبان ۱۴۰۱

*به روز رسانی اول ۲۱ آبان ۱۴۰۱

*به روز رسانی دوم ۲۹ آبان ۱۴۰۱

شاید شما دوست داشته باشید

۹ دیدگاه
 1. محمد
  پاسخ

  ببخشید به جان وان آل اسپورت نوشتید لو کوک اسپورتیف

  • تیم کیتز
   پاسخ

   اصلاح شد. سپاس از شما

 2. محمد
  پاسخ

  آدیداس و مخصوصا نایکی حتی اگه ساده ترین کیت رو هم بزنن باز هم از لحاظ هماهنگی با ارگونومی بدن و نشستن رو تن فوق العاده در میاد درست مثل کیت اول عربستان یا کیت ایرلن در جام جهانی ۲۰۱۸
  مقایسه کنید با طرح تیم ملی برای جام جهانی قطر
  حداقل طرح ساده میزنید اینجوری بزنید

 3. ۸امیر
  پاسخ

  اینجاایرانه سرزمینی دردل کویرلوت بافاصله ای کهکشانی بادنیای مدرن !این بدبختایی که برای مراسم دعوت شده بودن چنان از خوردن دانمارکی سرمست بودن که خیلیهاشون فکرکردن مراسم استقبال ازاین مل یه!!!یه طوری ازکیت تیم ملی تعریف میکردن گویی که نوبل طراحی لباس برای اولین بار قراره به یمن حضورمجیددرعرصه های جهانی تقدیمش بشه برای این زیرپوش چندش آورنامبر۳۲!!!بقول یه دوستی؛داغانیم داغااااان

  • عباس بوعذار
   پاسخ

   ولی خودمونیم، خوردن دانمارکی واقعا آدمو سرمست میکنه 😂

 4. بردیا
  پاسخ

  قطعا برند اول نایکی هست
  تیم کیتز پک کفش های نایک در جام جهانی نیومده؟ فقط همون مدل مورد استفاده رونالدو؟؟

  • تیم کیتز
   پاسخ

   سلام، خیر هنوز رونمایی نشده

 5. بردیا
  پاسخ

  (؟) تیم کیتز سلام اسکوربرد مسابقه اول رو مشاهده کردید؟ با دو مستطیل قرمز و یک مستطیل سفید کاملا ساده و فونت حالت کج و ایتالی همراه بود …
  با توجه به موشن گرافیک های تعویض تصویر و معرفی بازیکنا انتظار اسکوربرد زیبا تر حرفه ای تری بودیم ….
  ایا این اسکوربرد توسط خود شبکه سه با فتوشاپ و طرح یک دقیقه ای ساخته شده بود یا توسط شبکه ارسال کننده و منبع به دلیل خام بودن تصاویر به اجبار جایگزین شده بود

  اطلاعی دارید در این خصوص؟
  نظرتان چیست

  ممنون برای اثار معرفی برند ها به صورت گرافیکی

  • تیم کیتز
   پاسخ

   سلام، به نظر میرسه آیتم های گرافیکی در قسمت پایین صفحه مربوط به تصاویر خام و اصلی بوده و کادر نتیجه بالای صفحه توسط پخش کننده ثانویه اضافه شده است.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.