دومین لباس دوم استقلال در فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱

توسط

تیم کیتز – استقلال در دیدار هفته بیستم لیگ برتر مقابل پیکان برای دومین بار در این فصل با لباس دوم خود به میدان رفت.

در واقع کلیت لباس جدید همانی است که در دیدار خارج از خانه استقلال مقابل گل گهر دیده بودیم با این تفاوت که پارچه عوض شده، پترن منچستری از آن حذف و یکدست سفید شده و رنگ یقه از مشکی به آبی تغییر کرده است.

لباس دوم جدید استقلال به قدری از المان های اختصاصی تهی است که در حالت کلی می توان آن را در قامت لباس ساده ای برای ملوان، گل گهر یا پیکان هم تصور کرد.


تغییر لباس استقلال با هدف احیای ترکیب سنتی؛ بهتر شد یا بدتر؟

(۱۰ دی ۱۴۰۱) لباس استقلال در دیدار هفته چهاردهم لیگ برتر مقابل مس رفسنجان با یک تغییر جزئی دیگر همراه بود.

این تغییر مربوط به حذف محدوده سفید شانه و جایگزینی آن با آبی زمینه بود تا سفید آستین ها که تا پیش از این تا طرفین یقه امتداد داشت، در محل برش سرشانه قطع شود.

در واقع مسئولان باشگاه قصد داشتند با این تغییر، لباس را بیش از پیش به ترکیب سنتی استقلال یعنی بدنه آبی و آستین سفید نزدیک کنند، هر چند به نظر برش پیراهن دو بازی گذشته مقابل پرسپولیس و صنعت نفت ترکیب سنتی استقلال را به طرز شکیل تری در قالبی امروزی به نمایش گذاشته بود.


میانگین هر سه بازی یک لباس برای استقلال

(۳۰ آذر ۱۴۰۱) استقلالی ها در اقدامی قابل پیش بینی در دربی ۹۹ مقابل پرسپولیس با لباسی متفاوت از قبل به میدان رفتند.

چهارمین پیراهن اول استقلال در فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در محدوده بدنه اصلی از یک افکت گرافیکی در دو سایه نزدیک به هم ار زنگ آبی تشکیل شده و در محدوده شانه و آستین ها سفید است. یک پترن بی رنگ برجسته با ساختاری مشابه آنچه در لباس های نایک دیده بودیم در تمام سطوح پیراهن به چشم می خورد که در لباس های نایک با هدف تهویه بهتر و در این مورد احتمالا جنبه زیبایی دارد.

این چهارمین لباس استقلال در فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ است که با توجه به گذشت ۱۲ هفته از لیگ میانگین هر سه بازی یک طرح متفاوت را برای آبی پوشان به ثبت می رساند.


بازگشت استقلال به طرح قبلی با چسبکاری

(۱۶ مهر ۱۴۰۱) استقلالی ها دو هفته پس از جایگزینی طرح منچستر با لباس دیگر، مجددا در دیدار هفته هشتم مقابل فولاد به لباس قبلی برگشتند.

دلیل اصلی استفاده از لباس قبلی می تواند بازگشت همراه اول به عنوان اسپانسر اصلی لباس بوده باشد، چرا که در بازی هفته ششم که طرح متفاوتی استفاده شد اسپانسر تغییر کرده بود. نکته قابل توجه لباس استقلال در بازی با فولاد درج تبلیغ پشت پیراهن در قالب یک مستطیل آبی رنگ بزرگ بود که روی تبلیغ زیرین را پوشش دهد، در حالی که بررسی لباس های استقلال در بازی های قبلی نشان می دهد این لباس مربوط به قبل نیست و احتمالا اسپانسر پشت پیراهن در آخرین دقایق قطعی شده و روی تبلیغ قبلی چسبانده شده است.

دیدارهای استقلال در هفته های آینده مشخص خواهد کرد که استفاده مجدد از این طرح احیانا به سفارش اسپانسر بوده یا اینکه هدف صرفه جویی در مصرف موجودی انبار بوده است.


لباس دوم همانی بود که نباید می بود!

(۱۰ مهر ۱۴۰۱) استقلال برای اولین بار در فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در هفته هفتم مقابل گل گهر با لباس دوم خود به میدان رفت.

در حالی که لباس اول آبی های پایتخت در هفته ششم با کنار گذاشتن لباس کپی شده از طرح منچستر و جایگزینی آن با یک طرح ساده تقریبا سر به راه شد، حالا همان طرح سر از لباس دوم استقلال در آورد!

لباس دوم در زمینه سفید همراه با پترن محو برگرفته از آنچه آدیداس در لباس سوم فصل قبل منچستر و لباس سوم لیون در فصل جاری به کار برده، ارائه شده است. اسپانسر اصلی پیراهن هم که طی دو هفته اخیر ۲ بار تغییر کرده بود بار دیگر به همراه اول بازگشت.


تغییر مثبت پذیرفتنی است، به شرط ثبات!

(۱۹ شهریور ۱۴۰۱) استقلال در دیدار هفته ششم لیگ برتر ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مقابل نساجی بار دیگر با طرحی متفاوت به میدان رفت.

پیراهن جدید در زمینه یکدست به رنگ آبی همراه با لکه های پراکنده بسیار محو ارائه شده است. یقه و نوار لبه آستین مشکی مکمل این پیراهن ساده است، لباسی که با همه سادگی اش بهتر و مقبول تر از طرح کپی شده از منچستر بود.

به نظر می رسد تنها ایراد لباس جدید عمد همخوانی رنگ مشکی یقه و نوار لبه آستین با رنگ شورت باشد، از این رو انتظار می رود یا باید جزئیات پیراهن به سرمه ای تغییر کند یا شورت به مشکی تغییر رنگ دهد که گزینه اول محتمل تر است.

استقلال در شش هفته سپری شده از لیگ سه طرح متفاوت را بر تن کرده، پیراهن هایی که تا کنون با سه شورت آبی، سفید و سرمه ای ست شده اند.


گلاب به روی لباس استقلال، گونی برنج روی شانه ها!

(۱۵ شهریور ۱۴۰۱) لباس استقلال در هفته پنجم لیگ برتر ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با تغییر در تبلیغات روی پیراهن همراه بود.

در این بین “ربیع” به عنوان اسپانسر اصلی جایگزین همراه اول شده بود و تبلیغات بامک شهر بر در قسمت شانه نیز جای خود را به “خوشبخت” داده بود. از آنجایی که اولی در کار تولید گلاب و دومی هم عمدتا در زمینه برنج فعالیت می کند، می توان گفت این جمع برای تهیه شله زرد فقط چند مثقال زعفران کم دارد!


آس جدید لیگ رو شد؛ کپی از طرحی که خودش کپی بود!

(۳ شهریور ۱۴۰۱) تنها دو هفته برای شروع تغییرات اساسی در لباس استقلال زمان کافی بود، تغییراتی که مهمترین آنها بازیافت طرح یکی از لباس های فصل گذشته بود.

این طرح که فصل گذشته برای دربی برگشت توسط مجید تولید شده بود خود کپی از لباس سوم منچستر یونایتد در فصل ۲۲-۲۰۲۱ بود(اینجا ببینید) و حالا مجددا توسط یوسف جامه بازیافت شد. در حالی که مجید با تغییر یقه به مقدار کمی از درصد شباهت کاسته بود اما نسخه یوسف جامه از نظر فرم یقه هم تا حدود زیادی مشابه لباس منچستر بود و رنگ نوار لبه آستین به سفید تغییر کرده بود.

لباس استقلال در هفته سوم همچنین با تغییر رنگ شورت و بازگشت به سرمه ای تیره، تغییر فونت شماره ها و همچنین جوراب ها به طرحی که پترن چوقا را در ذهن تداعی می کند همراه بود و مشخص نیست این طرح با چه استدلالی برای جوراب استقلال مورد استفاده قرار گرفته است.

مجموعه تغییرات لباس آبی پوشان پایتخت تنها دو هفته پس از شروع لیگ و همچنین بازگشت سوال برانگیز به طرح قدیمی که از قضا خود آن طرح کپی از لباس دیگری بود اتفاقی بسیار نا امید کننده بود و انتظار می رود به سرعت به شکلی مناسب تغییر و تا پایان فصل به شکل یکپارچه و ثابت مورد استفاده قرار بگیرد.


(۲۱ مرداد ۱۴۰۱) لباس اول استقلال برای فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ که توسط یوسف جامه تامین می شود رونمایی شد.

پیراهن اول جدید به رسم همیشه در زمینه به رنگ آبی همراه با مجموعه خطوط مورب در سایه های تیره و روشن از رنگ آبی ارائه شده است. یقه و نوار لبه آستین به رنگ طلایی با حاشیه آبی است و لوگوها نیز طلایی هستند.

اسپانسرها اصلی همانند شروع فصل گذشته تک خطی است و علاوه بر آن در دو سمت شانه و همچنین هر دو آستین تبلیغات درج شده است.

نکات هفته سی ام لیگ برتر

تیم کیتز – در این پست نگاهی به نکات لباس تیم ها در هفته پایانی فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ لیگ برتر خلیج فارس خواهیم داشت. طراحی سکوی قهرمانی لیگ برتر در فصل ۰۳-۱۴۰۲ برگرفته از فرم جام قهرمانی این رقابت ها بود که از نظر ایده قابل قبول اما از نظر کیفیت اجرا می توانست بهتر از … ادامه مطلب نکات هفته سی ام لیگ برتر

نکات هفته بیست و نهم لیگ برتر

تیم کیتز – در این پست نگاهی به نکات لباس تیم ها در هفته بیست و نهم لیگ برتر ۱۴۰۳-۱۴۰۲ خواهیم داشت. صنعت نفت بدون دلیل مشخصی مقابل ذوب آهن رنگ شورت و جوراب خود را جابجا کرد. این ترکیب برای اولین بار برای لباس اول آبادانی ها ست شد. کشیدن پیراهن بازیکن گل گهر … ادامه مطلب نکات هفته بیست و نهم لیگ برتر

نکات هفته بیست و چهارم لیگ برتر

تیم کیتز – در این پست نگاهی به نکات لباس تیم ها در هفته بیست و چهارم لیگ برتر ۱۴۰۳-۱۴۰۲ خواهیم داشت. بازیکنان استقلال در عکس تیمی ابتدای بازی تیشرتی با تصویر مهدی مهدی پور بازیکن مصدوم این تیم را بر تن کردند تا به این شکل به هم تیمی خود روحیه بدهند. پس از … ادامه مطلب نکات هفته بیست و چهارم لیگ برتر

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
32 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیباست

طرح خوبیه و میشه از نقاط قوت لباس به جزئیات طلایی و اسپانسر ها به همین رنگه که خیلی زیباتر میکنه لباس رو

به نظر بنده نسبتا خوبه
به نظر می رسه که جزئیات طرحی که توسط آفام طراحی شده بود،در تولید از بین رفته و جذابیت کار کمتر شده
ولی ترکیب رنگی کار زیباست

کیتی ک تن مانکن کردن خیلی کج و کوله‌ست

یوسف جامه خوب نتونسته اجراش کنه

افتضاح!
طرح از دور و مخصوصا بعد از عرق کردن بازیکنا فاجعه اس
طرح ها هم که همه کپی
یه خلاقیت، یه عنصر که به هویت باشگاه اشاره کنه تو این سالهای اخیر که آفام طرح رو کار کرده در پیرهن دیده نمیشه
فقط استفاده از تکسچر ها یا پترن های دم دستی

چه دلیلی داشت تغییر بدن طرح لباس رو در حالی که ویدیو کلیپ رونمایی و… هم براش ساخته بودن. آفام کیت تو پیجش کلی استوری گذاشت سر همکاری و..
عجیبه

واقعا کاش انقدری که تیما تند تند طرح لباس عوض میکنن توپ لیگ برتر هم حداقل یه خط معمولی روی خودش بزاره و تغییری ایجاد کنه

واقعاً مایه تأسفه برای این برند که یه بار دیگه غیر حرفه ای بودن خودش رو ثابت کرد

خجالت نمیکشین تیم کیتز؟؟
شرم نمیکنین از توهین و مسخره کردن باشگاه بزرگ استقلال؟؟ شما کارتون لباس ورزشیه و اصلا تغییر اسپانسر باشگاه به شما چه ربطی داره که تشبیه میکنین به شعله زرد؟؟؟
اگه بخاطر این توهین عذرخواهی نکنین طومار و امضا جمع میکنیم و به مدیریت باشگاه استقلال میرسونیم تا شکایت قضایی کنن ازتون به دادسرای فرهنگ و رسانه

به جوراب‌های بی‌ربطی که احتمالن دو فصل پیش برای مسجدسلیمان تولید کردن و الان به استقلال انداختن اشاره‌ای نمیکنین؟؟

سلام هنوز مشخص نشد چرا استقلال اون لباس طرح آفام کیت رو کنار گذاشت یه طرح دیگه پوشید؟

واقعا این چه وضعشه هر بازی دارن یه لباس میپوشن
توی ۶ بازی ۳ تا لباس مختلف پوشیدن که هیپکدوم هم به هم ربط ندارن کیت اول که انقدر پررنگ بود یاد کیت سوم می افتادیم اون از طرح بعدی که از فصل قبل کپی شده بود و بعد از یک بازی با تبلیغ گلاب خرابش کردن و این هم از این طرح که ساده تر ازش توی لیگ نداریم با یک تبلیغ مسخره که نمیدونم چرا رنگش سفیده
لباس دروازبانی هم که انقدر درهم ورهم هست شماره و تبلیغ رو باید با میکروسکوپ دید
امیدوارم با یک شرکتی قرار داد بسته بشه که یک کیت رو برای یک فصل درست کنه و دیگه هم دستکاریش نکنه
با تشکر از تیم کیتز

استقلال با توجه به اسپانسر هر بازی یه کیت متفاوت می‌پوشه، که این وضعیت اصلا خوب نیست

به نظر من آل اشپورت با تمام نقطه ضعف هایی که داشت حداقل کیت های واقعا زیبایی برای استقلال میزد
نمونش کیت فصل ۹۸ که خط های سفید داشت واقعا طرح زیبایی بود
اما برند هایی مثل مجید و یوسف جامه از طرح های قدیمی کپی میکنند و هر بازی هم از هر طرحی به اصطلاح دم دستشون هست استفاده میکنند!
امیدوارم نیم فصل یا حداقل فصل دیگه دوباره از آل اشپورت استفاده کنیم

ای کاش آستین حالت نیم دایره داشت یا کلا آبی بود
حداقل وقتی کپی میکنن درست کپی کنن
ولی از جوراب سفید خوشم اومد ایده خوبیه سنت شکنیه

با وجود رفتار غیرحرفه ای باشگاه استقلال و یوسف جامه بابت این همه تغییر لباس توی این ۱۲ هفته و همینطور کپی کاری هایی که توی تمام این لباس های مختلف شاهد بودیم، از اینکه برای دربی از جوراب سفید استفاده کردن واقعا خوشم اومد… هارمونی خوبی با آستین و سرشونه سفید لباس پیدا کرده بود و از نظر بصری حس خوبی به آدم میداد.

دقیقا آقا قاسم ترکیب رنگی تازه ای بود
هر چند که کپی کاری های زیادی توی کیت هست از جمله کپی بافت تنفسی نایک
یه مسئله ای که هستش اینه که هیچ برند ایرانی بافت تنفسی خاصی ندارن نکته ای که هیچ وقت بهش توجه نمیشه ( البته وقتی مسائل کلی تری رعایت نمیشه بافت تنفسی اختصاصی پیشکشه )

خواستم اینجا حمایت کنم از تنها بلاگ تخصصی بررسی و اخبار طراحی البسه ورزشی کشور که با فراخوان ها و نقد ها تلاش به بهتر سازی بستر حوزه گرافیک پوششی داره و ما تمامی مخاطبین از تلاشتون ممنونیم
حتی اگر از تیم باشگاهی یا ملی ما نقدی بشه قطعا باید واقعیت ها گفته بشه حتی اگر حقیقت تلخ باشه…
و امروز متاسفانه نتنها در ایران بلکه در دنیا به سمت کپی گرایی یا یک نواختی حوزه طراحی پیش میریم که امیدواریم به تورنمنت ها فراخوان ها افرادی که با جون دل و نه با چشم داشت مادی، خلاقیت و نوآوری رو با زمان گذاشتن نظرخواهی کردند، حرفه ای زندگی میکنند.

من خودم طرفدار دو اتیشه استقلالم
از اینکه چرا نباید پوشش تیم هرچندساده اختصاصی باشه و طرحی درحد تاج پوشیده بشه ؟؟؟ باید جای سوال بزاریم
تنها نکته مثبت استفاده از جوراب سفید بود که شاید به اجبار بوده معلوم نیست ولی ترکیب رنگ جدیدی رو در دربی شاهد بودیم درصورتی که پرسپولیس همون لباس قبلی رو داشت.

سلام
ظاهرا ویروس تعویض برند در وسط فصل این بار به مس کرمان سرایت کرده
لطفا این مسئله رو پوشش بدین
سپاس

استقلال وقتی مجید میپوشید وضعیتش بهتر از یوسف جامه بود

مقصر باشگاه نه تولیدی اگه شرط بکنن تا اخر فصل یه طرح ثابت باشه اینطوری نمیشه براشون اهمیتی نداره
پرسپولیس دو فصل جوما پوشید چقدر با نظم بود لباساشون دوخت عالی یه بازی ندیدیم لباس با بازی قبلی تفاوت داشته باشه

رنگ محدوده شانه ها که سفید بود بعد از دو بازی ، هم رنگ لباس شد

کی میشه پیراهن تاج و پرسپولیس رو با لوگو نایکی یا ادیداس ببینیم…

محدوده شانه هم سفید باشه زیبا تره