لباس دوم همانی بود که نباید می بود!

توسط

تیم کیتز – استقلال برای اولین بار در فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در هفته هفتم مقابل گل گهر با لباس دوم خود به میدان رفت.

در حالی که لباس اول آبی های پایتخت در هفته ششم با کنار گذاشتن لباس کپی شده از طرح منچستر و جایگزینی آن با یک طرح ساده تقریبا سر به راه شد، حالا همان طرح سر از لباس دوم استقلال در آورد!

لباس دوم در زمینه سفید همراه با پترن محو برگرفته از آنچه آدیداس در لباس سوم فصل قبل منچستر و لباس سوم لیون در فصل جاری به کار برده، ارائه شده است. اسپانسر اصلی پیراهن هم که طی دو هفته اخیر ۲ بار تغییر کرده بود بار دیگر به همراه اول بازگشت.


تغییر مثبت پذیرفتنی است، به شرط ثبات!

(۱۹ شهریور ۱۴۰۱) استقلال در دیدار هفته ششم لیگ برتر ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مقابل نساجی بار دیگر با طرحی متفاوت به میدان رفت.

پیراهن جدید در زمینه یکدست به رنگ آبی همراه با لکه های پراکنده بسیار محو ارائه شده است. یقه و نوار لبه آستین مشکی مکمل این پیراهن ساده است، لباسی که با همه سادگی اش بهتر و مقبول تر از طرح کپی شده از منچستر بود.

به نظر می رسد تنها ایراد لباس جدید عمد همخوانی رنگ مشکی یقه و نوار لبه آستین با رنگ شورت باشد، از این رو انتظار می رود یا باید جزئیات پیراهن به سرمه ای تغییر کند یا شورت به مشکی تغییر رنگ دهد که گزینه اول محتمل تر است.

استقلال در شش هفته سپری شده از لیگ سه طرح متفاوت را بر تن کرده، پیراهن هایی که تا کنون با سه شورت آبی، سفید و سرمه ای ست شده اند.


گلاب به روی لباس استقلال، گونی برنج روی شانه ها!

(۱۵ شهریور ۱۴۰۱) لباس استقلال در هفته پنجم لیگ برتر ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با تغییر در تبلیغات روی پیراهن همراه بود.

در این بین “ربیع” به عنوان اسپانسر اصلی جایگزین همراه اول شده بود و تبلیغات بامک شهر بر در قسمت شانه نیز جای خود را به “خوشبخت” داده بود. از آنجایی که اولی در کار تولید گلاب و دومی هم عمدتا در زمینه برنج فعالیت می کند، می توان گفت این جمع برای تهیه شله زرد فقط چند مثقال زعفران کم دارد!


آس جدید لیگ رو شد؛ کپی از طرحی که خودش کپی بود!

(۳ شهریور ۱۴۰۱) تنها دو هفته برای شروع تغییرات اساسی در لباس استقلال زمان کافی بود، تغییراتی که مهمترین آنها بازیافت طرح یکی از لباس های فصل گذشته بود.

این طرح که فصل گذشته برای دربی برگشت توسط مجید تولید شده بود خود کپی از لباس سوم منچستر یونایتد در فصل ۲۲-۲۰۲۱ بود(اینجا ببینید) و حالا مجددا توسط یوسف جامه بازیافت شد. در حالی که مجید با تغییر یقه به مقدار کمی از درصد شباهت کاسته بود اما نسخه یوسف جامه از نظر فرم یقه هم تا حدود زیادی مشابه لباس منچستر بود و رنگ نوار لبه آستین به سفید تغییر کرده بود.

لباس استقلال در هفته سوم همچنین با تغییر رنگ شورت و بازگشت به سرمه ای تیره، تغییر فونت شماره ها و همچنین جوراب ها به طرحی که پترن چوقا را در ذهن تداعی می کند همراه بود و مشخص نیست این طرح با چه استدلالی برای جوراب استقلال مورد استفاده قرار گرفته است.

مجموعه تغییرات لباس آبی پوشان پایتخت تنها دو هفته پس از شروع لیگ و همچنین بازگشت سوال برانگیز به طرح قدیمی که از قضا خود آن طرح کپی از لباس دیگری بود اتفاقی بسیار نا امید کننده بود و انتظار می رود به سرعت به شکلی مناسب تغییر و تا پایان فصل به شکل یکپارچه و ثابت مورد استفاده قرار بگیرد.


(۲۱ مرداد ۱۴۰۱) لباس اول استقلال برای فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ که توسط یوسف جامه تامین می شود رونمایی شد.

پیراهن اول جدید به رسم همیشه در زمینه به رنگ آبی همراه با مجموعه خطوط مورب در سایه های تیره و روشن از رنگ آبی ارائه شده است. یقه و نوار لبه آستین به رنگ طلایی با حاشیه آبی است و لوگوها نیز طلایی هستند.

اسپانسرها اصلی همانند شروع فصل گذشته تک خطی است و علاوه بر آن در دو سمت شانه و همچنین هر دو آستین تبلیغات درج شده است.

شاید شما دوست داشته باشید

۱۴ دیدگاه
 1. mobin
  پاسخ

  زیباست

 2. محمدمهدی عطایی
  پاسخ

  طرح خوبیه و میشه از نقاط قوت لباس به جزئیات طلایی و اسپانسر ها به همین رنگه که خیلی زیباتر میکنه لباس رو

 3. محمد مبین
  پاسخ

  به نظر بنده نسبتا خوبه
  به نظر می رسه که جزئیات طرحی که توسط آفام طراحی شده بود،در تولید از بین رفته و جذابیت کار کمتر شده
  ولی ترکیب رنگی کار زیباست

 4. Sirvan
  پاسخ

  کیتی ک تن مانکن کردن خیلی کج و کوله‌ست

 5. حسن لایی خور
  پاسخ

  یوسف جامه خوب نتونسته اجراش کنه

 6. محمد
  پاسخ

  افتضاح!
  طرح از دور و مخصوصا بعد از عرق کردن بازیکنا فاجعه اس
  طرح ها هم که همه کپی
  یه خلاقیت، یه عنصر که به هویت باشگاه اشاره کنه تو این سالهای اخیر که آفام طرح رو کار کرده در پیرهن دیده نمیشه
  فقط استفاده از تکسچر ها یا پترن های دم دستی

 7. ادین ژکو
  پاسخ

  چه دلیلی داشت تغییر بدن طرح لباس رو در حالی که ویدیو کلیپ رونمایی و… هم براش ساخته بودن. آفام کیت تو پیجش کلی استوری گذاشت سر همکاری و..
  عجیبه

 8. عشقم نیمار
  پاسخ

  واقعا کاش انقدری که تیما تند تند طرح لباس عوض میکنن توپ لیگ برتر هم حداقل یه خط معمولی روی خودش بزاره و تغییری ایجاد کنه

 9. mobin
  پاسخ

  واقعاً مایه تأسفه برای این برند که یه بار دیگه غیر حرفه ای بودن خودش رو ثابت کرد

 10. هواداران استقلال تهران
  پاسخ

  خجالت نمیکشین تیم کیتز؟؟
  شرم نمیکنین از توهین و مسخره کردن باشگاه بزرگ استقلال؟؟ شما کارتون لباس ورزشیه و اصلا تغییر اسپانسر باشگاه به شما چه ربطی داره که تشبیه میکنین به شعله زرد؟؟؟
  اگه بخاطر این توهین عذرخواهی نکنین طومار و امضا جمع میکنیم و به مدیریت باشگاه استقلال میرسونیم تا شکایت قضایی کنن ازتون به دادسرای فرهنگ و رسانه

  • تیم کیتز
   پاسخ

   سلام، اطمینان داشته باشید هدف از اشاره به این موارد ارتقاء اهداف و توقعات مالی و درآمدی باشگاه های بزرگ کشور است. موضوع ارزشگذاری جذب اسپانسر در باشگاه های بزرگ خارجی به دقت رعایت می شود و اصولا به پیشنهادات مالی در سطوح پایین پاسخی داده نمی شود.
   در ضمن هیچگاه انگیزه های هواداری و تخریبی در هیچ یک از متون وجود نداشته و مطالب هر چند با نقدهای سنگین اما با هدف اثرگذاری حداکثری بر کیفیت عملکرد متولیان باشگاه ها و صرفا در جهت ارتقاء کمی و کیفی پوشش و حفظ شان تیم ها بوده است. مخاطبان تیم کیتز نیز به دلیل آگاهی از رویکرد سایت از طرح بحث و تمایلات هواداری پرهیز می کنند.
   اگر متن فوق مورد آزردگی خاطر شما شده پوزش می طلبیم. پاینده باشید

 11. عماد
  پاسخ

  به جوراب‌های بی‌ربطی که احتمالن دو فصل پیش برای مسجدسلیمان تولید کردن و الان به استقلال انداختن اشاره‌ای نمیکنین؟؟

 12. حسن پناهی
  پاسخ

  سلام هنوز مشخص نشد چرا استقلال اون لباس طرح آفام کیت رو کنار گذاشت یه طرح دیگه پوشید؟

 13. مانی
  پاسخ

  واقعا این چه وضعشه هر بازی دارن یه لباس میپوشن
  توی ۶ بازی ۳ تا لباس مختلف پوشیدن که هیپکدوم هم به هم ربط ندارن کیت اول که انقدر پررنگ بود یاد کیت سوم می افتادیم اون از طرح بعدی که از فصل قبل کپی شده بود و بعد از یک بازی با تبلیغ گلاب خرابش کردن و این هم از این طرح که ساده تر ازش توی لیگ نداریم با یک تبلیغ مسخره که نمیدونم چرا رنگش سفیده
  لباس دروازبانی هم که انقدر درهم ورهم هست شماره و تبلیغ رو باید با میکروسکوپ دید
  امیدوارم با یک شرکتی قرار داد بسته بشه که یک کیت رو برای یک فصل درست کنه و دیگه هم دستکاریش نکنه
  با تشکر از تیم کیتز

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.