گام نوآورانه پوما؛ تولید لباس های جدید از لباس های قدیمی

توسط

تیم کیتز – این روزها تولید لباس با استفاده از پارچه های حاصل از بازیافت پارچه به ترند حوزه پوشاک ورزشی تبدیل شده و پس از طرح برند جاکو در این راستا، این بار پوما فناوری جدیدی را بر پایه همین فرایند و با یک پیوست جدید معرفی کرد.

تا پیش از این فرایند تولید لباس های ورزشی حاصل از بازیافت زباله های پلاستیکی به عنوان یکی از اقدامات نوین و پیشگیرانه در جهت ارتقای سلامت محیط زیست شناخته می شد.

اکنون شرکت های پیشرو یک گام فراتر از فرایند قبلی در تلاش برای دستیابی به یک فرایند پایدار در جهت بازیافت مجدد پارچه های تولید شده از قبل هستند. در فرایند بازیافت جدید پوما که تحت عنوان RE:JERSEY نامگذاری شده لباس ها در پروسه دپلیمریزاسیون(Depolymerisation) به حالت شیمیایی اولیه خود باز می گردند.

در مرحله بعد رنگ ها فیلتر و تفکیک می شوند و طی یک فعل و انفعال شیمیایی(فرایند ریپلیمریزاسیون یا Repolymerisation) مجددا با مواد اولیه ترکیب می شود تا نخی بدست آید که ویژگی های مشابه پلی استر بکر و نو را داراست.

یکی از مزیت های قابل توجه روش جدید امکان بازیافت مستقیم لباس های دارای لوگوهای باشگاه و اسپانسرها و … است که قبلا چنین امکانی وجود نداشت و بخش های مختلف باید برش خورده و تفکیک می شدند و بعضا بلااستفاده می ماندند.

پوما در فاز اولیه دو پیراهن مشکی برای میلان و دورتموند و دو پیراهن سفید برای منچسترسیتی و مارسی که با تکنولوژی بازیافت جدید تولید شده را عرضه کرده است که این چهار تیم آنها را در یکی از دیدارهای آتی(احتمالا در اردیبهشت ماه) به عنوان پیراهن پیش مسابقه استفاده خواهند کرد.

لباس پاراگوئه برای کوپا آمریکا ۲۰۲۴

تیم کیتز – لباس اول و دوم تیم ملی پاراگوئه برای سال ۲۰۲۵-۲۰۲۴ و حضور در کوپا آمریکا ۲۰۲۴ توسط پوما رونمایی شد. پیراهن اول جدید با ترکیب راه راه قرمز و سفید سنتی پاراگوئه که در محدوده نوارهای قرمز آن خطوط مورب قرمز تیره و آبی به چشم می خورد ارائه شده است. محدوده … ادامه مطلب لباس پاراگوئه برای کوپا آمریکا ۲۰۲۴

توپ لالیگا ۲۰۲۵-۲۰۲۴

تیم کیتز – توپ رسمی رقابت های لالیگا اسپانیا برای فصل ۲۰۲۵-۲۰۲۴ توسط پوما رونمایی شد. توپ جدید که از نظر ساختار و شکل پنل ها مشابه نسخه قبلی است در زمینه عمدتا سفید همراه با رگه های گرافیکی مرکب از قرمز، مشکی، فیروزه ای و بنفش که شکل مثلثی را ایجاد می کند ارائه … ادامه مطلب توپ لالیگا ۲۰۲۵-۲۰۲۴

بازیکنان تیم ملی با لباس ۹۸

تیم کیتز – فدراسیون فوتبال در آستانه سالروز برد تاریخی ایران مقابل آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه تصویری از بازیکنان حال حاضر تیم ملی با لباس ایران در آن مسابقه منتشر کرد. سردار آزمون، اللهیار صیادمنش و پیام نیازمند بازیکنانی هستند که در این تصاویر لباس دوم قرمز رنگ تیم ملی ایران در جام … ادامه مطلب بازیکنان تیم ملی با لباس ۹۸

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها