لباس ایران برای سال ۲۰۲۲

توسط

(۶ بهمن ۱۴۰۰ ، ۱۸:۱۶) لباس اول و دوم تیم ملی فوتبال ایران برای سال ۲۰۲۲ که توسط مجید تامین می شود رونمایی شد.

پیراهن جدید در زمینه سفید همراه با یک نوار گرافیکی موج دار سبز و قرمز در قسمت جلوی پیراهن ارائه شده است. یک پترن گرافیکی محو در قسمت بالای جلوی پیراهن به چشم می خورد و یک نوار سبز بر روی شانه راست و یک نوار قرمز نیز روی شانه چپ جانمایی شده است.

نوار دور یقه و لبه آستین با ترکیب رنگ پرچم کار شده و نوار محو شونده سبز نیز در محدوده پهلو دیده می شود، علاوه بر این خرج کار سبز رنگ در لبه پایین پیراهن دوخته شده و تصویر بسیار محو منتسب به یوزپلنگ نیز در زمینه لباس نقش بسته است.

شورت سفید با نوار های محو شونده قرمز در کناره ها به همراه جوراب سفید ترکیب لباس اول ایران در سال ۲۰۲۲ را کامل می کند.

پیراهن دوم جدید تیم ملی ایران نیز با طرح مشابه لباس اول و در زمینه به رنگ قرمز همراه با جزئیات گرافیکی سبز و سفید ارائه شده که به همراه شورت و جوراب قرمز ست لباس دوم ایران در سال ۲۰۲۲ را کامل می کند.
تست قرمزِ جدید در خانه

(۹ فروردین ۱۴۰۱) تیم کیتز – تیم ملی ایران در دیدار مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل لبنان برای اولین بار با لباس دوم جدید خود به میدان رفت.

تیم ملی در این مسابقه هم از جهت میزبانی و هم رنگ لباس اصلی لبنان(قرمز) مشکلی برای استفاده از لباس سفید نداشت، اما در تصمیمی که به واسطه تشریفاتی بودن مسابقه و همچنین یکنواخت شدن استفاده از لباس سفید در چند مسابقه اخیر، چندان غیر منطقی و دور از انتظار هم به نظر نمی رسید لباس قرمز رنگ خود را بر تن کرد.

برای اجرای رنگ قرمز و جزئیات رنگی در لباس دوم از چاپ سابلیمیشن استفاده شده اما شورت ها به طور مشخص با پارچه قرمز تولید شده اند. با این حال اختلاف کد رنگ پیراهن با شورت چندان محسوس نبود، اتفاقی که در لباس اول به دلیل استفاده از پارچه متفاوت برای پیراهن و شورت تا حدودی جلب توجه می کرد.

شماره بازیکنان نیز به عنوان تنها گزینه موجود به رنگ سفید چاپ شده بود. یکی از نکاتی که در لباس دوم تیم ملی جلب توجه می کرد استفاده اکثر بازیکنان از جوراب استپ دار سفید و عموما از برندهای مختلف بود که باعث شد تا ساق بازیکنان دو رنگ شود، از این رو برای حفظ یکپارچگی لباس تیم ملی تدارک جوراب هایی که قابلیت مذکور را در رنگ مشابه دارا باشد احساس می شود.
نکات لباس جدید تیم ملی ایران

(۹ بهمن ۱۴۰۰) تیم ملی در دیدار مقابل عراق که منجر به صعود ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد برای اولین بار با لباس جدید به میدان رفت. در زیر نکات مربوط به این لباس را مرور می کنیم.

  • تکرر استفاده از رنگ های پرچم در قسمت های مختلف اعم از یقه، لبه آستین، روی شانه ها، پهلو و همچنین نوار گرافیکی جلوی پیراهن باعث شده تا شاهد طرحی نسبتا شلوغ باشیم. اما همین که در فرصتی بسیار کوتاه طرحی سفارشی برای تیم ملی تدارک دیده شده نکته امیدوار کننده ای است.
  • تفاوت رنگ پیراهن(سفید خالص) با شورت(استخوانی) از جمله نکاتی است که در تصاویر نمود دارد. این تناقض مشخصا به دلیل استفاده از پارچه متفاوت بوده و به نظر نمی رسد حداقل در بازی پیش رو مقابل امارات فرصت تغییر شورت ها(یا پیراهن) وجود داشته باشد.
  • استفاده از لوگوی بافتی فدراسیون از نکات قابل اشاره لباس جدید به شمار می رود که کمک کرد بدون اینکه نگران بازتاب نور باشیم از هر زاویه ای به لباس بنگریم! البته به نظر می رسد لوگوها متناسب با امکان موجود تهیه شده و می توانیم انتظار کیفیت بالاتری را در نسخه های آتی لباس تیم ملی داشته باشیم.
  • برای لوگوی مجید از رنگ مشکی استفاده شده که در لباس های آل اشپورت نیز اینچنین بود، این در حالی است که در لباس تیم ملی بانوان لوگوی مجید قرمز بود.
  • استفاده چندباره از تصویر منتسب به یوزپلنگ در لباس جدید ثابت کرد که این آیتم تابع برند تولید کننده لباس نیست و جزو مواردی است که فدراسیون در قالب یک فایل وکتور به انضمام سفارش خود به همه تولیدکنندگان تحویل می دهد!
  • استفاده از فونت مشابه لباس های گذشته هم نشان داد فدراسیون در این مورد هم تابع برند نیست و راسا اقدام به چاپ شماره ها به سلیقه مسئول تدارکات تیم ملی می کند.
  • عدم همخوانی رنگ زرد جوراب امیر عابدزاده دروازه بان تیم ملی با ترکیب مشکی و طلایی پیراهن و شورت او از دیگر موارد قابل اشاره این بازی بود. این در حالی است که زهره کودایی دروازه بان تیم ملی زنان ایران از پیراهن و شورت مشابه اما با جوراب مشکی استفاده کرده بود که منطقی تر به نظر می رسید.
  • تنوع و یکپارچگی پوشاک جانبی از نکات مثبت پوشش بازیکنان و سایر عوامل تیم ملی بود که امیدواریم به همین کیفیت حداقل تا انتهای دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی حفظ و مدیریت شود.

چه نکات دیگری به چشم شما آمد؟ در بخش نظرات بیان کنید.
تیم ملی با مجید در راه صعود به جام جهانی؛ طرح جدید و شاید رنگ جدید

(۷ دی ۱۴۰۰) تیم ملی ایران در چهار بازی باقی مانده مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با لباس های مجید به میدان خواهد رفت.

طرح لباس جدید نهایی شده و به تایید فدراسیون فوتبال نیز رسیده است و لباس ها وارد فاز تولید شده و تیم ملی مقابل عراق با طرح جدید حاضر خواهد شد. در مورد قالب همکاری اطلاعاتی در دست نیست اما پیش بینی می شود تامین لباس ها به صورت رایگان باشد.

لباس اول و دوم طبق رسم سابق به ترتیب سفید و قرمز است و این احتمال وجود دارد که لباس سومی هم در کار باشد و این بار به رنگ سرمه ای. البته هنوز تصمیم نهایی برای لباس سوم اتخاذ نشده است.

در مورد کیفیت لباس جدید تیم ملی نیز گفته می شود از همان پارچه ای استفاده خواهد شد که در لباس تیم ملی والیبال به کار رفته بود.

بازیکنان تیم ملی با لباس ۹۸

تیم کیتز – فدراسیون فوتبال در آستانه سالروز برد تاریخی ایران مقابل آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه تصویری از بازیکنان حال حاضر تیم ملی با لباس ایران در آن مسابقه منتشر کرد. سردار آزمون، اللهیار صیادمنش و پیام نیازمند بازیکنانی هستند که در این تصاویر لباس دوم قرمز رنگ تیم ملی ایران در جام … ادامه مطلب بازیکنان تیم ملی با لباس ۹۸

پوستر تیم ملی با لباس های کلاسیک

تیم کیتز – صفحه مجازی تیم ملی پوستر دیدار مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ مقابل ازبکستان را با ابتکاری جالب منتشر کرد. در این پوستر هفت بازیکن تیم ملی ایران هر کدام یکی از لباس های قدیمی تیم ملی را بر تن دارند. در این بین لباس سبز و قرمز خاطره انگیز انتخابی جام جهانی … ادامه مطلب پوستر تیم ملی با لباس های کلاسیک

چرا لباس تیم ملی والیبال بدون برند است؟

تیم کیتز – موضوعی که این روزها توجه علاقه مندان بحث لباس ورزشی و خاصه مخاطبان تیم کیتز را به خود جلب کرده استفاده تیم ملی والیبال ایران از لباس های بدون لوگوی تولیدکننده است، لباسی که برای اولین بار پس از سال ها لوگوی مجید روی آن به چشم نمی خورد. تغییر رئیس فدراسیون … ادامه مطلب چرا لباس تیم ملی والیبال بدون برند است؟

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
71 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ای کاش تا آخر مرحله مقدماتی لباس رو عوض نمیکردن

بسیار عالی تولیدی مجید از همه برندایی که فیک تولید میشن بهتره

مجید خودش کپی زن ماهریه امیدوارم یه طراحی خوب صورت بگیره و تامین لباس عالی باشه مهم تر از همه تامینه

مجید انقد خاره اگه دقت کنی همین لباس از آلشپورت که این همه کپی میزد هم کپی داره

به به ، حالمونو بهم زدید با این خبر از طرف فدراسیون . آخه وقتی پارچه ی خوب هم در کار نیست چرا باید به مجید بسپرن . 😩😩😩

به امید خدا موفق باشه این برند

طراحی این کیت اصلا بروز و مناسب برای یه تیم ریشه دار نیست این از طرح های آدیداس و پوما تو دهه ۸۰ و ۹۰ هست.

تیم کیتز لگو چیشد؟

عالی بهترین کار ممکن اعتماد به جوانان خودمونه
برند مجید برند خوبیه و لباس تیم ملی والیبال خیلی عالی زده بود
بدون شک از آل اشپرت هم بهتره

تیم اول آسیا باید بهترین لباس و بهترین برند رو بپوشه.
ولی وقتی علم بازاریابی رو ندارند به نظرم من لباس برند مجید خیلی بهتر از آلشپرت فیک هست. به شرطی که دوباره لوگو برچسب نباشه، نامبر ها مال عهد بوق نباشه. لباس تمرین، هتل، پیش مسابقه و مسابقه یه هماهنگی خوب داشته باشه که تو ذوق نزنه….
خدا کنه نامیدمون نکنه این برند داخلی….

امید وارم تو جام جهانی با یه برند و لباس معتبر شرکت کنیم مثل ۲۰۱۸

البته فکر کنم مجید خام تحویل میده پیراهن رو و زدن شماره ها به عهده مجید نیست فکر کنم

دوست عزیز بالا هم اشاره کردن که لوگو بافته شده و چسبی نیست

نسبت به کیت آلشپورت واقعا جذاب تره. مجید برا طراحی از انتظارات بهتر عمل کرده. فقط مشکل همون لوگوی سمی فدراسیونه.مطمئنم برا جام جهانی مجید خیلی خوب و شاید بهتر ازین پیرهن طراحی کنه

با توجه به اینکه آلشپورت اون اصلیه نیست و فیک هستش خیلی بهتره حداقل کار رو بدیم دست یه برند داخلی تا اون دیده بشه و خدا کنه پیشرفت کنه

اگر طرحش خوب باشه فکر نکنم کیفیتش خیلی هم با آلشپرت ساخت ایران فرقی کنه

بی کیفیت ترین و بد ترین برند

امیدوارم لباس ها با لوگوی جدید تهیه بشن که باز هم بعیده

با شناختی که از بدند محید

با شناختی که از برند مجید دارم می تونم بگم بازم کپی می کنن بدون اجازه صاحب اثر مکر اینکه طرح های آفام کیت استفاده کنن

آره حق میگی

بی‌کیفیت ترین و بدترین قطعا آلشپورت بود که تولید خود ایران بود و تبلیغ یه محصول آلمانی رو میکرد خب مشکلش چیه حالا که تو ایران تولید میشه تبلیغ یه برند ایرانی بشه؟

زشت ترین ترکیب جهان کشتی فوتبال هندبال

هندبال رو یوسف جامه میزنه

تیم ملی سابقه کار با مجید داره البته که با برندهای معروفی مثل آدیداس پوما کاپا هم همکاری داشته که خیلی طولانی نشده
مجید هم اگه بتونه از نظر تامین به موقع اعمال تغییرات سریع و کیفیت با برند های بزرگ رقابت کنه میتونه ماندگار باشه ( اگه طرح ندزده)

سلام چه خوبه که بدیم یه تولیدی داخلی بهتر از این است که بریم با هزار خواهش و منت لباس خارجی بگیریم آخرش جنس بنجل به ما بندازند اما تولیدی مجید باید آن لوگوی برند خود را عوض کنه چون یه مقدار تو ذوق میزنه ثانیا جنس پارچه و طرح خوب بهمراه لوگوی جدید فدراسیون فوتبال ایران را بزنه متشکرم
🤔❤️😍

آینده روشنی در پیشه

آفرین به نظر خوب دهنده‌ها

ایولا

رنگ سورمه ای دیگه چیه؟
این چه کاریه آخه
آخه رنگ سورمه ای چه ربطی به تیم ملی داره؟
مگه لباس دوم تیم ملی به خاطر پرسپولیس قرمز شده که استقلالی ها میخوان اعمال نفوذ کنند و کم کم رنگ آبی رو به تیم ملی بیارند
واقعاً متاسفم برای فدراسیون

ببخشید جایی گفتن که استقلالی ها میخوان نفوذ کنن؟

دوما چه ربطی داره، آلمان چرا پس لباس سفید داره یا ایتالیا لباس آبی یا ژاپن و…
توی رنگ های ایران هم فیروزه‌ای و.. قدمت دارن. به نظرم پرسپولیسی ها بیش از حد حساسیت نشون میدن

👍👍++++

چی میگی؟ چرا تیم ما رو بدنام میکنی الآن استقلالی ها فکر میکنن نظر ماست

تا قبل از این که برای استقلال کپی نکرده بود برند خوبی بود اما برای یک تیم اصیل نباید کپی کرد. اگر واسه کپی نکه خیلی خوب میشه و لباس هم رنگش فیروزه ای یا سبز پر رنگ خوب می شه

رفقا به نظرتون واقعا عملی میشه این خبر؟

ایران

اصلا خوب نیست برای فوتبال بابا حداقل یه طرح درست بزنید این چیه اخه طرح برای فوتبال فاجعه

خیلی زشت و بی سلیقه طراحی شده

سر آستین ، یقه و یوزپلنگ کاملا کپی از آلشپورت و طرح قبلی تیم ملی و بقیه طرح هم تعریفی نداره

یه طرح فاجعه دیگه از مجید دیگه هیچ امیدی به برند های ایرانی از جمله مجید ندارم.