بارسلونا در آستانه توافق ۲۰۰ میلیون یورویی با پوما

توسط

تیم کیتز – باشگاه بارسلونا برای تامین لباس این تیم در حال مذاکرات جدی با کمپانی پوما است.

بر پایه اطلاعات منتشر شده از سوی نشریه اسپرت، رقم پایه سالانه قرارداد جدید ۲۰۰ میلیون یورو خواهد بود که با پاداش های اضافی تا ۳۰۰ میلیون یورو به ازای هر فصل می رسد. این در حالی است که بارسلونا در شرایط فعلی ۱۰۵ میلیون یورو در هر فصل از نایک دریافت می کند که از این مبلغ تنها ۶۶ میلیون آن رقم پایه قرارداد و مابقی عواید حاصل از فروش لباس و سایر موارد است.

مذاکره طرفین در حالی به خوبی پیش می رود که بارسا تا سال ۲۰۲۸ با نایک قرارداد دارد و هرگونه توافق جدید مستلزم جلب رضایت نایک است. با این حال پوما مایل نیست برای تصاحب لباس بارسلونا با نایک وارد جنگ شود و امضای توافق نامه نهایی را مشروط به فسخ قرارداد باشگاه با نایک می داند.

طبق اعلام نایک فسخ پیش از موعد قرارداد از طرف بارسلونا ضرری ۳۵۰ میلیون یورویی برای برند آمریکایی به بار خواهد آورد، از این رو نایک بدون دریافت غرامتی که این ضرر را جبران کند تن به پایان قرارداد نخواهد داد.

از طرفی بند فسخ مندرج در قرارداد بارسلونا و نایک این اجازه را به باشگاه می دهد که ۲ سال پس از اعلام تصمیم فسخ، بدون پرداخت هیچگونه غرامتی به قرارداد پایان بدهد. این بدان معناست که باشگاه از سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ می تواند همکاری خود با برند جدید را آغاز کند.

بارسلونا از سال ۱۹۹۸ تا کنون لباس های نایک را بر تن می کند.

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نایک نباید بارسا رو از دست بده نقطه عطفش بارسلوناست