مدال المپیک ۲۰۲۴ پاریس؛ نیم کیلو با تکه هایی از برج ایفل

توسط

تیم کیتز – کمیته بین المللی المپیک در فاصله کمتر از شش ماه تا آغاز المپیک پاریس ۲۰۲۴ از مدال های این رقابت ها رونمایی کرد.

قسمت روی مدال های طلا، نقره و برنز دو رویداد المپیک و پارالمپیک با طرح مشترک در زمینه حاوی خطوط برجسته مدور که در قسمت مرکزی به یک تکه شش ضلعی از فلز برداشت شده از سازه برج ایفل ختم می شود ارائه شده است. این تکه از قسمت های برداشت شده در جریان بازسازی برج ایفل در قرن بیستم تامین شده و مربوط به سازه فعلی نیست.

لوگو و عنوان رقابت ها “PARIS 2024” به همراه نشان پنج حلقه المپیک بر روی قسمت فلزی مرکز مدال حک شده است. شش ضلعی نماد آشنای کشور فرانسه است که در واقع از فرم هندسی نقشه این کشور الهام گرفته شده است.

در قسمت پشت مدال رقابت های المپیک نماد الهه پیروزی که از سال ۱۹۲۸ در مدال های این رویداد حضور دارد بر روی پس زمینه استادیوم پاناتینایکو یونان که میزبان اولین دوره رقابت های المپیک در سال ۱۸۹۶ بوده است به چشم می خورد.

طراحی پشت مدال رقابت های پارالمپیک ۲۰۲۴ نیز با الهام از نمای هوایی برج ایفل انجام شده که نماد رقابت ها در مرکز به چشم می خورد و عنوان مسابقات “PARIS” و “۲۰۲۴” در دو سمت آن به خط بریل حک شده تا به نوعی به لویی بریل مبدع فرانسوی این خط مختص نابینایان نیز ادای احترام شود.

روبان مدال رقابت های المپیک به رنگ آبی و پارالمپیک قرمز است و روی هر یک نقوشی برگرفته از سازه برج ایفل به همراه نماد پنج حلقه المپیک نقش بسته است. تعداد مجموع مدال های ضرب شده برای رویدادهای المپیک و پارالمپیک پاریس ۵۰۸۴ مدال است.

جزئیات ساخت مدال های المیپک ۲۰۲۴ پاریس

قُطر: ۸۵ میلیمتر

ضخامت: ۹.۲ میلیمتر

وزن فلز به کار رفته از برج ایفل در هر مدال: ۱۸ گرم

وزن مدال طلا ۵۲۹ گرم، نقره ۵۲۵ گرم و برنز ۴۵۵ گرم

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
4 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جالب بود
تشکر تیم کیتز به خاطر نگاه دقیق. 🙏

نیم کیلو طلا میشه ۱و۳۰۰

وقتی تو طلا فروشی کار میکنی :

واقعا به شخصه دوست نداشتم استفاده از برج ایفل با اون رنگ رو وسط مدال ، ترجیحم مدال المپیک‌های ۲۰۱۲ لندن و ریو ۲۰۱۶ هستش که واقعا زیبا بودن