لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲

توسط

تیم کیتز – فتوشات های بازیکنان تیم ملی ایران در قطر برخی نقاط مبهم لباس ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را روشن کرد.

نکته اول مربوط به جنس لوگوی فدراسیون است که در مراسم رونمایی به شکل برچسبی روی پیراهن درج شده بود اما حالا تصاویر نهایی نشان می دهد که لوگو به صورت بافتی و مشابه آن چیزی است که در مرحله مقدماتی روی لباس تیم ملی نصب شده بود.

مورد بعدی مربوط به فونت و رنگ شماره ها است، فونت شماره بازیکنان به رنگ قرمز و ظاهرا همان فرمی است که فدراسیون در مرحله مقدماتی روی لباس های آل اشپورت و مجید چاپ می کرد.

در تصاویر منتشر شده لباسی که به تن دروازه بان ها است به رنگ فسفری با رده های محو پوست یوزپلنگ بر روی آستین ها است. نکته عجیب چاپ شماره های سفید روی لباس است که دید آن را روی رنگ زمینه به حداقل رسانده است. یکی دیگر از لباس های دروازه بانی تیم ملی نیز به رنگ مشکی است.


(۱۸ آبان ۱۴۰۱) لباس اول و دوم تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در رقابت های جام جهانی قطر رونمایی شد.

پیراهن اول جدید در زمینه یکدست سفید همراه با یک پترن محو پوست یوزپلنگ در محدوده آستین ها ارائه شده است. جزئیات برگرفته از رنگ های پرچ ایران در قالب یقه و نوار وجه داخلی لبه آستین نمود پیدا کرده است.

در محدوده پهلوها از پارچه ای با بافت تنفسی استفاده شده که تا محدوده جلوی پیراهن امتداد دارد و یک نوار قرمز رنگ در لبه پایینی پیراهن به چشم می خورد. لوگوی مجید نیز به رنگ مشکی است و شورت و جوراب سفید ترکیب لباس اول ایران در جام جهانی قطر را کامل می کند.

پیراهن دوم نیز با طرح مشابه لباس اول و در زمینه به رنگ قرمز ارائه شده که با شورت و جوراب قرمز کامل می شود.


(۱۷ آبان ۱۴۰۱) لباس تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ روز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در قالب مراسمی در برج میلاد تهران رونمایی شد.

گزارش تصویری مراسم رونمایی را در ادامه ببینید.


(۱۶ آبان ۱۴۰۱) فدراسیون فوتبال برای تکذیب انتساب طرحی که تحت عنوان “پیراهن هواداری” در فضای مجازی پخش شده بود یک روز قبل از برگزاری مراسم رونمایی رسمی طرح گرافیکی لباس اصلی را منتشر کرد!

(۱۶ آبان ۱۴۰۱) یک روز پیش از رونمایی رسمی، تصاویر جدیدی از لباس اول و دوم تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ منتشر شد که جزئیات فاش شده قبلی را کاملا تایید می کند.


 

(۱۴ آبان ۱۴۰۱) تصویر گرافیکی لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ در قسمت فوتبال فانتزی سایت فیفا بارگذاری شده که طرح ها و تصاویر لو رفته قبلی را تایید می کند. در این بین تصویر لباس دروازه بانی ایران نیز قرار گرفته که به رنگ مشکی با پترن پوست یوزپلنگ بر روی شانه ها است.

(با تشکر از سروش soroushalz)


 

(۱۴ آبان ۱۴۰۱) سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ رونمایی خواهد شد. پیش از این فدراسیون فوتبال در اطلاعیه ای رسمی روز پانزدهم آبان را به عنوان تاریخ رونمایی اعلام کرده بود.


 

(۱۳ آبان ۱۴۰۱) فیفا به تازگی تصویری در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرد که در آن یک بازیکن از هر تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ با لباس تیم اش حضور داشت.

این تصویر بازیکنان را در یک سالن بدنسازی نشان می دهد که در بین آنها بازیکن شماره ۹ ایران که به مهدی طارمی اشاره دارد لباسی مشابه طرحی که پیش از این لو رفته بود بر تن داشت. دیگر نکته قابل اشاره استفاده از رنگ مشکی برای شماره روی پیراهن است و باید دید آیا در نسخه نهایی هم رنگ شماره ها مشکی خواهد بود یا قرمز(و یا حتی سبز).

(با تشکر از محمد mohammadsi)

 


 

(۸ آبان ۱۴۰۱) به نظر می رسد تصویر گرافیکی منتشر شده در سایت مجید به طور غیر مستقیم اطلاعات قبلی در ارتباط با طرح لباس تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۲۲ را تایید می کند.

پیش از این در به روزرسانی (۵ مهر ۱۴۰۱) همین پست به استفاده از پترن یوزپلنگ بر روی شانه و آستین اشاره شد و به دنبال آن تصویری طی روزهای گذشته با منشا فوتی هدلاینز در رسانه های داخلی منتشر شد.

 

حالا سایت مجید در یکی از اسلایدهای اطلاع رسانی در ارتباط با لباس تیم ملی در جام جهانی تصویری منتشر کرده که طرحی مشابه در قالب یک تصویر گرافیکی بر تن کاراکترهای موجود در تصویر دیده می شود. این تصویر نشان می دهد که برای هر دو لباس اول و دوم تیم ملی از طرح مشترک استفاده شده که در قالب دو رنگ سفید و قرمز پیاده سازی شده است.

طبق آخرین اعلام از سوی فدراسیون لباس تیم ملی ۱۵ آبان ماه به فاصله دو هفته مانده به آغاز جام جهانی رونمایی خواهد شد.

(با تشکر از مهران محجوب)


 

(۸ آبان ۱۴۰۱) طبق اعلام فدراسیون فوتبال مراسم رونمایی از لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.


 

(۶ آبان ۱۴۰۱) تیم کیتز – لباس اول و دوم تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به زودی رسما رونمایی خواهد شد.

در زیر تصاویر مربوط به یکی از طرح های پیشنهادی برای لباس اول و دوم تیم ملی برای جام جهانی را مشاهده می کنید. (این دو طرح از سوی فدراسیون رد شده)

طرح پیشنهادی پیراهن اول در زمینه سفید همراه با همراه با نواری متشکل از نقوشی مرکب از سبز و قرمز در محدوده شانه ها و پهلو ارائه شده است. این نگاره به شکل محو و در اندازه بزرگ تر در قسمت جلوی پیراهن هم نقش بسته و پترن پوست یوزپلنگ نیز به شکل بسیار محو و محدود در نزدیکی لبه آستین به چشم می خورد.

یقه و نوار لبه آستین کشی عمدتا سفید با سه رنگ پرچم ایران در لبه آن ها و همچنین نوار قرمز رنگ در لبه پایین پیراهن از دیگر جزئیات این طرح پیشنهادی لباس تیم ملی به شمار می رود.

یکی از طرح های پیشنهادی پیراهن دوم نیز در زمینه به رنگ قرمز همراه با یک پترن انتزاعی محو در قسمت جلوی پیراهن و محدوده آستین ها ارائه شده است. تصویر معروف منتسب به یوزپلنگ ایرانی نیز در لباس دوم در گوشه پایین به چشم می خورد و یقه قرمز با حاشیه سبز به همراه نوار لبه آستین سبز و سفید و قرمز ترکیب این طرح پیشنهادی برای لباس دوم ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را کامل می کند.


تیم کیتز – اخبار مربوط به لباس تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را در این صفحه دنبال کنید.

(۲۹ مهر ۱۴۰۱) زمان رونمایی از لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ مجددا به تعویق افتاد. ظاهرا این تصمیم از سوی فدراسیون و با هدف جذب اسپانسر برای مراسم رونمایی اتخاذ شده است. زمان جدید متعاقبا اعلام خواهد شد.

(۲۳ مهر ۱۴۰۱) مجموعه اقلام مربوط به بازیکنان تیم ملی به تایید کارلوس کی روش سرمربی ایران رسید و به دنبال آن روز شنبه ۳۰ ام مهر ماه ۱۴۰۱ به عنوان تاریخ جدید رونمایی از لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام شد.


(۷ مهر ۱۴۰۱) مراسم رونمایی از لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به زمان نامعلومی موکول شد. همچنین این احتمال وجود دارد که مراسمی به این منظور برگزار نگردد و لباس جدید بدون تشریفات خاصی رونمایی شود.


(۵ مهر ۱۴۰۱) بر اساس اطلاعات واصله تصویر منتسب به یوزپلنگ که از سال ۲۰۱۴ تا کنون مستمرا و به صورت تصویر محو بزرگ یا تگ دایره ای بر روی لباس های تیم ملی از برندهای مختلف دیده می شد، از لباس ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ حذف شده و به جای آن از پترن پوست یوزپلنگ در محدوده آستین و شانه استفاده شده است.


(۲۴ شهریور ۱۴۰۱) زمان رونمایی از لباس تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد.

بر اساس جدیدترین شنیده ها لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر احتمالا روز پنجشنبه هفتم مهر ماه ۱۴۰۱ در هتل اسپیناس پالاس تهران رونمایی خواهد شد.


(۲۵ مرداد ۱۴۰۱) لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به تایید فدراسیون جهانی فوتبال FIFA رسید.

طرح لباس جدید تیم ملی پیش از این مطابق با ضوابط و آئین نامه های اعلامی از سوی فیفا نهایی شده بود و اکنون تایید این نهاد را نیز اخذ کرد. با این وجود هنوز برنامه رونمایی لباس تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص نیست.

برندهای جام ملت های آسیا ۲۰۲۳؛ لباس نایک بر تن قهرمان سه دوره اخیر

تیم کیتز – با قهرمانی قطر در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳، برای سومین دوره پیاپی تیمی با لباس نایک قهرمان این رقابت ها شد. در ۴ دوره اخیر جام ملت های آسیا حداقل یک تیم با لباس نایک حضور داشته که سه تای آخر با قهرمانی تیم های نایک(استرالیا، قطر، قطر) همراه بوده است. … ادامه مطلب برندهای جام ملت های آسیا ۲۰۲۳؛ لباس نایک بر تن قهرمان سه دوره اخیر

شکست و نشانی که به لباس ایران اضافه نشد

تیم کیتز – با شکست ایران مقابل مدافع عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا حسرت قهرمانی در این رقابت ها برای تیم ملی به بیش از نیم قرن افزایش پیدا کرد. قهرمان رقابت های جام ملت های آسیا یک تگ ویژه را به لباس خود الصاق می کند و در شرایطی که تصور می شد … ادامه مطلب شکست و نشانی که به لباس ایران اضافه نشد

نکات لباس ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳

تیم کیتز – ماجراجویی تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ با برتری مقابل ژاپن و راهیابی به جمع ۴ تیم برتر مسابقات ادامه دارد. در ادامه نگاهی به بخش دوم نکات لباس تیم ملی در این رقابت ها خواهیم داشت. هر آنچه به عنوان آپشن شاخص تیم ملی در مرحله مقدماتی دیده … ادامه مطلب نکات لباس ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
271 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

باتوجه به اطلاعات تیم کیتز میمونه دوتا گزینه از طرح های مجید اولی طرحی که توی فوتی هد لاینز هست و طرح بعد هم طرحی که چند ماه پیش داخل نظرسنجی اینستاگرمی مجید بود.در هر صورت امثال هم …..

سلام و خسته نباشید .
به نظر من شما باید یه خورده باید حیطه کار رو بیشتر کنید و اطلاعات ووتصاویر که جایی درج نمیشه رو کار کنید …وگرنه قراردادن تصویر لباس و توضیح لباس رو که سایت های مشابه هم انجام میدن ….شما برای لباس تیم ملی با خود صاحب برند مصاحبه کنید خود مسولان ذیربط فدراسیون ….یا اصلا مثل پاپارازی ها برید لباس طرحش رو لو بدید….
وگرنه گرفتن خبر از جای دیگه و طراحی تصویر با لوگوی خودتون که کار خاصی نیست
من از سال ۹۴ پایه سایت شما هستم…مثل اون سالها دیگه انگار خودتون هم انگیزتون رو از دست دادید .

لباس ۳۰ مهر رونمایی میشه

ان شاء الله طرح قشنکی و لباس با کیفیتی بزنن
این لوگو فدراسیون هم تغییر میدان فوق العاده میشود.

زمان رومانی ۳۰ مهر

ای کاش لوگو فدراسیون هم تغییر می کرد، آخه این چه لوگوی مزخرفیه … ؟

۱لطفاً یه طرح قشنگ وشیک با رنگ سفید و سبز ویک قرمز
۲ وضعیت اقتصادی هم درست کنید .

اصلا لباس تیم ملی قشنگ نیست

باز هم مراسم به تعویق افتاد
البته اگر قرار باشه حضور داشته باشیم
بند ناف مارو با بدشانسی بریدن

واقعا مسخره بازیه
همه سه چهار ماه پیش رونمایی کردن ما هم تا روز جام جهانی باید منتظر رونمایی باشیم
پ.ن: البته این مسئله تعویق احتمالا به خاطر صحبت ها و اخباری درباره حذف تیم ملی هستش.

لطفا لباس الومینیوم که جزوه شلوغ ترین لباسهای لیگه رو جلوی استقلال مورد بررسی قرار بدید.

فکر کنم چهار ماه پیش اون نظر رو اون بالای نظرات نوشتم. “رونمایی این لباس را هم به نظرم تا نزدیک جام جهانی طول خواهند داد. از واکنش هوادارن نسبت به طراحی میترسند چون معمولا ساده و بی کیفیت هستند.”
دفعه قبل هم تا نزدیک جام جهانی معطل کردن. لباس هم به احتمال زیاد از منابع غیر رسمی باید پیگیر لو رفتنش باشید. مثل ۲۰۱۸ که از کلیپ فیفا لو رفت. الان هم فکر کنم همون طرح فوتی هدلاینز باشه. یه ذره جزئیاتش شاید فرق داشته باشه.

سلام تیم کیتز
چقدر احتمال داره طرح زیر طرح نهایی یا خیلی نزدیک به طرح اصلی باشه آیا همین کانسپت با تغییر رنگ به قرمز و تغییرات جزئی به عنوان لباس دوم مورد استفاده قرار بگیره؟

comment image

باتشکر

جدا از اینکه رونمایی از کیت اصلا وظیفه فدراسیون نیست و سراسر دنیا رونمایی توسط برند تامین کننده انجام میشه ، بهتر بود به جای تدارک دیدن مراسم که انقدر هم دردسر داره مثل ایتالیا در سال های قبل از بازیکن های فوتبال و فوتسالمون استفاده میکردن و چند تا عکس خوب و حرفه ایی توی مکان های معروف کشورمون تهیه میکردن یا حدالقل کیت رو توی یه محیط ۳ بعدی جذاب رونمایی میکردن “مراسم” رونمایی سال ۲۰۱۴ جذاب بود نه الان که گرافیک انقدر پیشرفت کرده. عملا ۱۰ سال از هم سطح هامون عقبیم! فقط امیدوارم طرح جوری نباشه که طراح ها سر درد بگیرن . چون مردم عادی انقدر زیبایی ندیدن که ….

تیم کیتز پوشش بده فوتی هیدلاینز یه تصویر پیش‌بینی از کیت ایران گذاشته

ما که آخرشم دیدیم لباسو لو رفته…

انصافا اگر طرح لو رفته فوتی هدلاینز باشه بد نیست
یکم باید جریان بیشتر میشد ولی بد نیست زود تر رونمایی کنید خسته شدیم
تیم کیتز خودت هم نظر خودت رو راجب طرح لو رفته بده

بله.فکر میکنم‌جالب باشه بعد از رونمایی یه تحلیل توسط طراح های سرشناسمون انجام بشه

سرکاریه. معلوم نیست چه فاجعه ای آفریدن عقب میندازن که بعد رونمایی اعتراض شد بگن وقت نیست . چون ۲۵ روز دیگه اولین بازیه . همین لباس فعلی که مال همین شرکت مجید هست رو نگاه کنید . انگار بچه شش ساله دادن کار طرحشو انجام بده

درباره این کیت هایی که توسط فدراسیون رد شده
کیت اول
کیت نسبتا خوبیه ولی تکرار اون پترن به شکل بزرگ تر کار رو خراب کرده (همون پترن رنگی استفاده شده کافی بود)
کیت دوم هم پترن جالبی داره اما اون تکسچر تکراری یوز (اونم از نوع آفریقایی اش!) طرح رو شلوغ و نابود کرده
بازم باید منتظر باشیم ببینیم چه دسته گلی به آب دادن 😑

سلام تیم کیتز عزیز،زمان رونمایی مشخص شده؟ممنون میشم پاسخ بدید

خدایی امسال امید داشتم با توجه به کیت های بقیه تیم های جام جهانی ، کیت تیم ملی ما در جایگاه بهتری نسبت به جام جهانی قبلی قرار بگیره اما با توجه به این تاخیر طولانی و لباس های رد شده و طرح لو رفته ، مطمئنم بازم جایگاه بدترین لباس رو مال خودمون می کنیم . واقعا که …😑

این طرح های رد شده عجب فونت عددی باحالی دارن . امیدوارم کیت رسمی تیم ملی هم فونت عددی و هم فونت حروفی خفنی داشته باشه .

به نظرم طرح اول یا بهتر بگیم تلاش برای متفاوت بودن و استفاده از نماد های ایرانی خیلی بهتر بود چون پترن پوسته یوز پلنگ
توسط برزیل و حتی یک باشگاه قبلا استفاده شده تازگی نداره و شیک نیست.
تیم کیتز نظر شما چیه در این خصوص…؟

پترن و رنگ آمیزی طرح اول خوب بود. عجیبه ردش کردن. با این پیشینه ذهنی که معمولا طرح های خوب رد میشن پس باید انتظار یه افتضاح رو داشت. اگه اصرار به استفاده از یوزپلنگ هست باید اول روی لوگو اعمال بشه.

چقدر زیباست
واقعا چطور تونستن اینو رد کنن

طرح اول خیلی خوبه چرا ردش کردن
اگه تصویر فوتی هدلاینز درست باشه خیلی از این بدتره
فونتشم خیلی جالبه ای کاش حداقل فونت رو دست نزنن