لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲

توسط

تیم کیتز – فتوشات های بازیکنان تیم ملی ایران در قطر برخی نقاط مبهم لباس ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را روشن کرد.

نکته اول مربوط به جنس لوگوی فدراسیون است که در مراسم رونمایی به شکل برچسبی روی پیراهن درج شده بود اما حالا تصاویر نهایی نشان می دهد که لوگو به صورت بافتی و مشابه آن چیزی است که در مرحله مقدماتی روی لباس تیم ملی نصب شده بود.

مورد بعدی مربوط به فونت و رنگ شماره ها است، فونت شماره بازیکنان به رنگ قرمز و ظاهرا همان فرمی است که فدراسیون در مرحله مقدماتی روی لباس های آل اشپورت و مجید چاپ می کرد.

در تصاویر منتشر شده لباسی که به تن دروازه بان ها است به رنگ فسفری با رده های محو پوست یوزپلنگ بر روی آستین ها است. نکته عجیب چاپ شماره های سفید روی لباس است که دید آن را روی رنگ زمینه به حداقل رسانده است. یکی دیگر از لباس های دروازه بانی تیم ملی نیز به رنگ مشکی است.


(۱۸ آبان ۱۴۰۱) لباس اول و دوم تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در رقابت های جام جهانی قطر رونمایی شد.

پیراهن اول جدید در زمینه یکدست سفید همراه با یک پترن محو پوست یوزپلنگ در محدوده آستین ها ارائه شده است. جزئیات برگرفته از رنگ های پرچ ایران در قالب یقه و نوار وجه داخلی لبه آستین نمود پیدا کرده است.

در محدوده پهلوها از پارچه ای با بافت تنفسی استفاده شده که تا محدوده جلوی پیراهن امتداد دارد و یک نوار قرمز رنگ در لبه پایینی پیراهن به چشم می خورد. لوگوی مجید نیز به رنگ مشکی است و شورت و جوراب سفید ترکیب لباس اول ایران در جام جهانی قطر را کامل می کند.

پیراهن دوم نیز با طرح مشابه لباس اول و در زمینه به رنگ قرمز ارائه شده که با شورت و جوراب قرمز کامل می شود.


(۱۷ آبان ۱۴۰۱) لباس تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ روز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در قالب مراسمی در برج میلاد تهران رونمایی شد.

گزارش تصویری مراسم رونمایی را در ادامه ببینید.


(۱۶ آبان ۱۴۰۱) فدراسیون فوتبال برای تکذیب انتساب طرحی که تحت عنوان “پیراهن هواداری” در فضای مجازی پخش شده بود یک روز قبل از برگزاری مراسم رونمایی رسمی طرح گرافیکی لباس اصلی را منتشر کرد!

(۱۶ آبان ۱۴۰۱) یک روز پیش از رونمایی رسمی، تصاویر جدیدی از لباس اول و دوم تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ منتشر شد که جزئیات فاش شده قبلی را کاملا تایید می کند.


 

(۱۴ آبان ۱۴۰۱) تصویر گرافیکی لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ در قسمت فوتبال فانتزی سایت فیفا بارگذاری شده که طرح ها و تصاویر لو رفته قبلی را تایید می کند. در این بین تصویر لباس دروازه بانی ایران نیز قرار گرفته که به رنگ مشکی با پترن پوست یوزپلنگ بر روی شانه ها است.

(با تشکر از سروش soroushalz)


 

(۱۴ آبان ۱۴۰۱) سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ رونمایی خواهد شد. پیش از این فدراسیون فوتبال در اطلاعیه ای رسمی روز پانزدهم آبان را به عنوان تاریخ رونمایی اعلام کرده بود.


 

(۱۳ آبان ۱۴۰۱) فیفا به تازگی تصویری در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرد که در آن یک بازیکن از هر تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ با لباس تیم اش حضور داشت.

این تصویر بازیکنان را در یک سالن بدنسازی نشان می دهد که در بین آنها بازیکن شماره ۹ ایران که به مهدی طارمی اشاره دارد لباسی مشابه طرحی که پیش از این لو رفته بود بر تن داشت. دیگر نکته قابل اشاره استفاده از رنگ مشکی برای شماره روی پیراهن است و باید دید آیا در نسخه نهایی هم رنگ شماره ها مشکی خواهد بود یا قرمز(و یا حتی سبز).

(با تشکر از محمد mohammadsi)

 


 

(۸ آبان ۱۴۰۱) به نظر می رسد تصویر گرافیکی منتشر شده در سایت مجید به طور غیر مستقیم اطلاعات قبلی در ارتباط با طرح لباس تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۲۲ را تایید می کند.

پیش از این در به روزرسانی (۵ مهر ۱۴۰۱) همین پست به استفاده از پترن یوزپلنگ بر روی شانه و آستین اشاره شد و به دنبال آن تصویری طی روزهای گذشته با منشا فوتی هدلاینز در رسانه های داخلی منتشر شد.

 

حالا سایت مجید در یکی از اسلایدهای اطلاع رسانی در ارتباط با لباس تیم ملی در جام جهانی تصویری منتشر کرده که طرحی مشابه در قالب یک تصویر گرافیکی بر تن کاراکترهای موجود در تصویر دیده می شود. این تصویر نشان می دهد که برای هر دو لباس اول و دوم تیم ملی از طرح مشترک استفاده شده که در قالب دو رنگ سفید و قرمز پیاده سازی شده است.

طبق آخرین اعلام از سوی فدراسیون لباس تیم ملی ۱۵ آبان ماه به فاصله دو هفته مانده به آغاز جام جهانی رونمایی خواهد شد.

(با تشکر از مهران محجوب)


 

(۸ آبان ۱۴۰۱) طبق اعلام فدراسیون فوتبال مراسم رونمایی از لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.


 

(۶ آبان ۱۴۰۱) تیم کیتز – لباس اول و دوم تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به زودی رسما رونمایی خواهد شد.

در زیر تصاویر مربوط به یکی از طرح های پیشنهادی برای لباس اول و دوم تیم ملی برای جام جهانی را مشاهده می کنید. (این دو طرح از سوی فدراسیون رد شده)

طرح پیشنهادی پیراهن اول در زمینه سفید همراه با همراه با نواری متشکل از نقوشی مرکب از سبز و قرمز در محدوده شانه ها و پهلو ارائه شده است. این نگاره به شکل محو و در اندازه بزرگ تر در قسمت جلوی پیراهن هم نقش بسته و پترن پوست یوزپلنگ نیز به شکل بسیار محو و محدود در نزدیکی لبه آستین به چشم می خورد.

یقه و نوار لبه آستین کشی عمدتا سفید با سه رنگ پرچم ایران در لبه آن ها و همچنین نوار قرمز رنگ در لبه پایین پیراهن از دیگر جزئیات این طرح پیشنهادی لباس تیم ملی به شمار می رود.

یکی از طرح های پیشنهادی پیراهن دوم نیز در زمینه به رنگ قرمز همراه با یک پترن انتزاعی محو در قسمت جلوی پیراهن و محدوده آستین ها ارائه شده است. تصویر معروف منتسب به یوزپلنگ ایرانی نیز در لباس دوم در گوشه پایین به چشم می خورد و یقه قرمز با حاشیه سبز به همراه نوار لبه آستین سبز و سفید و قرمز ترکیب این طرح پیشنهادی برای لباس دوم ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را کامل می کند.


تیم کیتز – اخبار مربوط به لباس تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را در این صفحه دنبال کنید.

(۲۹ مهر ۱۴۰۱) زمان رونمایی از لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ مجددا به تعویق افتاد. ظاهرا این تصمیم از سوی فدراسیون و با هدف جذب اسپانسر برای مراسم رونمایی اتخاذ شده است. زمان جدید متعاقبا اعلام خواهد شد.

(۲۳ مهر ۱۴۰۱) مجموعه اقلام مربوط به بازیکنان تیم ملی به تایید کارلوس کی روش سرمربی ایران رسید و به دنبال آن روز شنبه ۳۰ ام مهر ماه ۱۴۰۱ به عنوان تاریخ جدید رونمایی از لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام شد.


(۷ مهر ۱۴۰۱) مراسم رونمایی از لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به زمان نامعلومی موکول شد. همچنین این احتمال وجود دارد که مراسمی به این منظور برگزار نگردد و لباس جدید بدون تشریفات خاصی رونمایی شود.


(۵ مهر ۱۴۰۱) بر اساس اطلاعات واصله تصویر منتسب به یوزپلنگ که از سال ۲۰۱۴ تا کنون مستمرا و به صورت تصویر محو بزرگ یا تگ دایره ای بر روی لباس های تیم ملی از برندهای مختلف دیده می شد، از لباس ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ حذف شده و به جای آن از پترن پوست یوزپلنگ در محدوده آستین و شانه استفاده شده است.


(۲۴ شهریور ۱۴۰۱) زمان رونمایی از لباس تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد.

بر اساس جدیدترین شنیده ها لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر احتمالا روز پنجشنبه هفتم مهر ماه ۱۴۰۱ در هتل اسپیناس پالاس تهران رونمایی خواهد شد.


(۲۵ مرداد ۱۴۰۱) لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به تایید فدراسیون جهانی فوتبال FIFA رسید.

طرح لباس جدید تیم ملی پیش از این مطابق با ضوابط و آئین نامه های اعلامی از سوی فیفا نهایی شده بود و اکنون تایید این نهاد را نیز اخذ کرد. با این وجود هنوز برنامه رونمایی لباس تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص نیست.

برندهای جام ملت های آسیا ۲۰۲۳؛ لباس نایک بر تن قهرمان سه دوره اخیر

تیم کیتز – با قهرمانی قطر در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳، برای سومین دوره پیاپی تیمی با لباس نایک قهرمان این رقابت ها شد. در ۴ دوره اخیر جام ملت های آسیا حداقل یک تیم با لباس نایک حضور داشته که سه تای آخر با قهرمانی تیم های نایک(استرالیا، قطر، قطر) همراه بوده است. … ادامه مطلب برندهای جام ملت های آسیا ۲۰۲۳؛ لباس نایک بر تن قهرمان سه دوره اخیر

شکست و نشانی که به لباس ایران اضافه نشد

تیم کیتز – با شکست ایران مقابل مدافع عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا حسرت قهرمانی در این رقابت ها برای تیم ملی به بیش از نیم قرن افزایش پیدا کرد. قهرمان رقابت های جام ملت های آسیا یک تگ ویژه را به لباس خود الصاق می کند و در شرایطی که تصور می شد … ادامه مطلب شکست و نشانی که به لباس ایران اضافه نشد

نکات لباس ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ – بخش دوم

تیم کیتز – ماجراجویی تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ با برتری مقابل ژاپن و راهیابی به جمع ۴ تیم برتر مسابقات ادامه دارد. در ادامه نگاهی به بخش دوم نکات لباس تیم ملی در این رقابت ها خواهیم داشت. هر آنچه به عنوان آپشن شاخص تیم ملی در مرحله مقدماتی دیده … ادامه مطلب نکات لباس ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ – بخش دوم

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
271 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

زیرپوش اقا ماشالاه خیلی بهتر از این بود

البته من انتظار طراحی خوب و درستی نداشتم اما فکر نمیکردم از طرح قبلی مجید هم نازل تر باشه ! ناسلامتی تیم میخواد جام جهانی بازی کنه ‌. مجید جان دلبندم تو که معلوم نیست با کدوم زدوبند با اون تاج معروف اومدی طراحی تیم رو گرفتی تمام زورتو میزدی یه جیز شکیل بدی بیرون ! بخدا که این تیم بایدم با این طرح عقب افتاده بره توی زمین ! فقط بگم که متاسفم که در همه ابعاد مسخره دنیا هستیم …

اگر فدراسیون و دستگاه ورزش به فکر ابروی ایران در صحنه جهانی نیستند آقای دکتر مجید ساعدی فر شما به فکر باش !!! با همون طرح قبلی برید جام جهانی والا شرف داره . حالا ما که جنسشو نمبدونیم چیه ولی طراحیش کاملا قلابی و بدمنظره است .

من به شخصه حس نارضایتی دوستان رو درک میکنم ولی از طرفی باید به نظر و سلیقه دیگران هم احترام گذاشت که این لباس رو خیلی بد نمیدونن.

البته منم به عنوان یک مخاطب عام، توقعم لباس پر کار تری بود (فکر میکنم کلا ما ایرانی‌ها طرح نسبتا شلوغ بیشتر میپسندیم)

اما بازم به نظرم دیگه خیلی کم لطفیه که بگیم این فاجعه ترین لباس جام و تاریخ و غیره است!
فقط مقایسه کنید با لباس کانادا یا بعضی تیمای دیگه.

*به نظرم با توجه به تصاویر، بافت تنفسی پارچه بدنه اصلی لباس هم جالب توجهه و در این زمینه مروج خوب کار کرده احتمالا.

بنظر من دوستان خیلی هم تند نرید من خودم خیلی منتقد مجید و کارهایی که تویه لیگ انجام میدن و طرح های تیمهای اروپایی رو میدزدن هستم و بودم اما این کیت یک کیت نابود نیست فقط بخاطر ارزش کم لوگو مجید هس که شاید اگر فقط همین لوگو نایک یا پوما بود همگی تحسینش میکردیم طرح لباس منطقیه و ساده هس به لباس های دیگر تیما که توجه کنید مثل فرانسه اونام طرح دوخت اولویت داره پترن لباس و بهش با رنگ یا طرح فونت یا چیزای کوچیک تری شخصیت میدن که اگه ایران لگو فدارسیون خوبی داشت و فونت درست و منطقی با الگو درست انتخاب کنه شک نکنید طرح بدی نیست
مطمئنا هر کیت زیبایی مثل ژاپن این لوگو زشت فدراسیون ایران روش قرار بگیره زشت نشون میده

سلام دوستان حالا کاری ندارم که این لباس ایرانیه ولی چند ساله داریم طرحای نایک و آدیداس که برای تیمهای بزرگ میزنه رو می‌بینیم که معمولا طرحا رو سمبل میکنن و چقدر توی ذوق میزنه و بعضا به اسم اینکه لباس نوستالژیه چه طرحای بد کیفیتی رو میزنن. این دوست عزیز که میگه اینا از لحاظ مد خیلی پایینه چه انتظاری ازین لباسها داره؟ولی البته تکنولوژی اونها بهتره

دوستان حالا من از شما میپرسم کدوم لباسی غیر لباس مکزیک که استثنا ست در حد رقابت بزرگی مثل جام جهانیه؟ البته بدون در نظر گرفتن برند ها. مثلا لباس های دوم پوما که افتضاح بودن

طراحیش به کنار. کیفیت این رو گذاشتی کنار لباس کانادا؟
کدوم اسپانسری برای اجرای بافت تنفسی همچین اجرای ضعیفی داشته؟ کوچکترین ظرافتی توی دوخت این لباس وجود نداره. حتی لباس های منیریه هم اجرایی تا این حد ضعیف رو ندارن. آبروی ایران رو با این لباسشون بردن.

تیم کیتز عزیز
اگر میشه و به تولیدی مجید دسترسی دارید بهشون بگید اگر لباس ها کامل تولید نشده اون خال های یوز حداقل در رنگ تر کنن
البته دوستان این موضوع طرح همش تقصیر مجید نیست یه بخشیش تقصیر فدراسیونه که این طرح ضایعه رو انتخاب کردن

کسی که از این لباس تعریف کنه یا پول گرفته یا کارمند فدراسیونه. مجید هم مثل بقیه شرکت های رانتی ایرانه که فقط به خاطر انحصار بازار ایران تونسته سرپا بمونه وگرنه کیفیت تولیدش به گرد پای آدیداس و نایک که نه، به گرد پای جوما و آمبرو هم نمیرسه. عدم شایسته سالاری توی جای جای شرکت های ما موج میزنه. آقای ساعدی فر باید خجالت بکشه از این تولیدش. خیر سرش آمریکا هم زندگی میکنه و تولیدات کمپانی های بزرگ رو هم دیده.

خوشم میاد تحمل دیدگاه مخالف موج میزنه! توی یک موضوع ورزشی تحمل دیدگاه متفاوت رو ندارید. بعد توقع دارید توی سایر مسائل آزادی باشه؟؟

خوشم میاد دم خروستون اینجا میزنه بیرون 🙂
قشنگ مشخصه از کدوم قشر جامعه هستی که این رو به آزادی بیان ربط دادی و محدودیت آزادی بیان رو کار درستی دونستی 🙂

باشه زیر پیراهنه ولی حد اقل قیمت یه کت شلوار ازشون نمی گیرن مثل آدیداس
بعضی ها میگن ۲۰۱۸فقط ایران رو آدیداس بد طرح کرده نه خیر در واقع همه بد بودن جز ژاپن اونم لباس اولش
امثال هم که نایک و پوما گند زدن
لباس خودمون هم باز فدراسیون اینطوری انتخاب کرده

مجید داره ۲۴۰۰ اینو میفروشه 😂😂 باشه

اولا تشکر از تیم کیتز بابت اطلاع رسانی های پی در پی و دقیق . ثانیا دیگه طرحی هست که تولید شده و دیگه نمیشه کاریش کرد
امیدوارم برای دوره های بعدی بتونیم با لباس های شرکت های بزرگ و یک لوگوی شکیل و مدرن در مسابقات حاضر بشیم . چند ماه قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ جناب تاج قول دادن که با لوگوی جدید وارد جام جهانی میشیم و لوگوی ما آماده هست
گذشت و گذشت تا یک سال پیش که دبیرکل فدراسیون مجددا قول داد که طرح جدیدی رو تولید کردیم و انشالله توی جام جهانی ازش استفاده می‌کنیم
از فدراسیونی که بعد از ۴ سال هنوز نتونسته از یک لوگو رونمایی کنه انتظار بیشتری نمیره
متاسفانه پیش پا افتاده ترین کارها توی کشورهای دیگه برای ما تبدیل به یک معضل بزرگ میشه
معلوم نیست کدوم ارگان یا نهادی اجازه رونمایی از لوگوی فدراسیون رو نمیده و با زیبایی مخالفه
یا حق

این رو یادم رفت عرض کنم
اون پترن که کناره های لباس به کار رفته بیشتر به طرح پوست مار میخوره که توی لباس سال گذشته اینتر به کار رفته
هیچ قرابتی با طرح روی شانه ها نداره
این چیزها توی ذوق بیننده میزنه

بله تمام اینایی که تعریف کردن فک و فامیل فدراسیون هستن
یکیشون هم که خودم هستم برادر کوچک عموی دایی تاج

یک درصد نه لوگو نه طرح نه سلیقه خوب نیست بخدا یک بچه دوساله بهتر از این طرح میزنه معلومه هیچکس دوستدار ایران نیست و تعصبی رو ایران ندارن این مسئولین

یک لحظه تمام پیش زمینه های خودتونو از تیم ملی ایران بذارید کنار و به چشم یه فرد که هیچ شناختی از ایران و تیم ملیش نداره به این لباس نگاه کنید
آیا اون پترن روی آستین و شانه شبیه خال های یوزپلنگه؟ من که فقط سوراخ های سنگ پا دیدم
بعد یسری اینجا ازین کیت حمایت میکنن

تیم کیتز لطفا برای کامنتها تاریخ رو هم درج کنید. با تشکر

کاش حداقل طرح کیت دوم متافوت میبود…

با طراحی لباس کاری ندارم، با تعویق‌های پی‌درپی و رونمایی دقیقه‌نودی هم کار ندارم، مراسم مضحکشون هم بماند… یعنی حتی چهارتا تصویر تبلیغاتی درست نمیتونستن برای همین پیراهنا تهیه کنن؟ تولیدی مجید چهارتا عکس نمیتونست بگیره برای سایت و فضای مجازیش؟ یعنی مردم و مشتری‌هاشونو حتی لایق اطلاع‌رسانی و نمایش کامل این پیراهن نمیدونن. به سایت مجید سر میزنی، هیچ خبری از تصاویر نیست، میری سایت فدراسیون، هیچ خبری از تصاویر نیست. ما توقع طراحی خلاقانه و زیبا داریم درحالیکه این دوستان دو تا عکس تبلیغاتی با مدل یا بازیکن فوتبال نمیتونن بندازن…

صد رحمت به آدیداس
البته که این زیر پوش سفید دلیلش فدراسیون فوتباله که اون طرح سنتی قشنگ رو رد کردن و تقصیر مروژ نیست

دوستان واقعا بی انصاف نباشیم این کیت درسته کیت خوبی نیست ولی افتضاح هم نیست یکم جنس پارچه و نوع اجرای بافت تنفسی پهلوها بده
وگرنه اگه یکم فقط یکم اجراش بهتر بود یه کیت شیک و ساده بود در ضمن هنوز شماره ها به روی کیت نرفته جوری که توی ویدیوهای پخش شده حین مراسم بنظرم لو رفته بود یه کیت تن حاج‌صفی بود که شماره ش مشکی بود که به نظرم یه نوع آوریه
که امیدوارم تیم کیتز بررسی کنه
ولی اگر حداقل یوسف جامه اسپانسر و تولید کننده بود شک نکنید ، شک نکنید با آفام همکاری میکرد

تیم‌کیتز همین الان پیج تیم ملی با یه ویدیو از کیت تیم ملی رونمایی کرد

درسته تو ایران حق کپی‌رایت رایت نمیشه ولی شرکت مجید هم تو بحث مارکتینگ، تصویر برداری و معرفی محصولات خیلی خیلی ضعیف هست هنوز به صورت درست تو سایت مجید برای فروش نیومده
-نمونه فونت لباس مشخص نشده؟
-لباس های تمرینی و پیش مسابقه و هتل رونمایی نشد؟

فونت به احتمال زیاد همونه که روی لباس های رد شده هست
رنگ هم به احتمال زیادی همرنگ لوگوی مجیده

حرفی در مورد لباس نمخاوم بزنم چون بقیه دوستان گفتنی ها رو گفتن که دستشون درد نکنه اما آخه این چیه ؟ حداقل لوگوی مجید رو قرمز می‌کردید که همخوانی رنگ ها زیاد بشه

تیم کیتز ممنون میشم جواب بدید
با توجه به مشکی بودن رنگ لوگوی مجید احتمال داره شماره ها هم مشکی باشند؟

یقه کپی از نایک، چین و چروک محل اتصال پارچه ها و دوخت افتضاح لباس، طرح ضعیف و همون هم کپی از افام، قیمت فضایی، مانور الکی رو کول‌مکس (ظاهرا دوستان فکر میکنن استفاده از پارچه تور در کنار لباس یعنی کول مکس 😂 نصف لباس های مجید تو سایتش از چند سال پیش تو توضیحاتش نوشته کول مکس). خلاصه که شاهکار کردن دوستان و رانت بزرگی به جیب زدن از بغل همین لباس افتضاح، نوش جانتون نباشه.

من لباس کره شمالی ۲۰۱۰ رو هم دیدم به این خنده داری نبود. حتی یه خیاط هم سعی میکنه توی برش و دوخت ها ظرافت به خرج بده. یعنی نمیشد با ظرافت بیشتری اون پارچه ها رو نصب کنن؟ 🙂