لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲

توسط

تیم کیتز – فتوشات های بازیکنان تیم ملی ایران در قطر برخی نقاط مبهم لباس ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را روشن کرد.

نکته اول مربوط به جنس لوگوی فدراسیون است که در مراسم رونمایی به شکل برچسبی روی پیراهن درج شده بود اما حالا تصاویر نهایی نشان می دهد که لوگو به صورت بافتی و مشابه آن چیزی است که در مرحله مقدماتی روی لباس تیم ملی نصب شده بود.

مورد بعدی مربوط به فونت و رنگ شماره ها است، فونت شماره بازیکنان به رنگ قرمز و ظاهرا همان فرمی است که فدراسیون در مرحله مقدماتی روی لباس های آل اشپورت و مجید چاپ می کرد.

در تصاویر منتشر شده لباسی که به تن دروازه بان ها است به رنگ فسفری با رده های محو پوست یوزپلنگ بر روی آستین ها است. نکته عجیب چاپ شماره های سفید روی لباس است که دید آن را روی رنگ زمینه به حداقل رسانده است. یکی دیگر از لباس های دروازه بانی تیم ملی نیز به رنگ مشکی است.


(۱۸ آبان ۱۴۰۱) لباس اول و دوم تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در رقابت های جام جهانی قطر رونمایی شد.

پیراهن اول جدید در زمینه یکدست سفید همراه با یک پترن محو پوست یوزپلنگ در محدوده آستین ها ارائه شده است. جزئیات برگرفته از رنگ های پرچ ایران در قالب یقه و نوار وجه داخلی لبه آستین نمود پیدا کرده است.

در محدوده پهلوها از پارچه ای با بافت تنفسی استفاده شده که تا محدوده جلوی پیراهن امتداد دارد و یک نوار قرمز رنگ در لبه پایینی پیراهن به چشم می خورد. لوگوی مجید نیز به رنگ مشکی است و شورت و جوراب سفید ترکیب لباس اول ایران در جام جهانی قطر را کامل می کند.

پیراهن دوم نیز با طرح مشابه لباس اول و در زمینه به رنگ قرمز ارائه شده که با شورت و جوراب قرمز کامل می شود.


(۱۷ آبان ۱۴۰۱) لباس تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ روز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در قالب مراسمی در برج میلاد تهران رونمایی شد.

گزارش تصویری مراسم رونمایی را در ادامه ببینید.


(۱۶ آبان ۱۴۰۱) فدراسیون فوتبال برای تکذیب انتساب طرحی که تحت عنوان “پیراهن هواداری” در فضای مجازی پخش شده بود یک روز قبل از برگزاری مراسم رونمایی رسمی طرح گرافیکی لباس اصلی را منتشر کرد!

(۱۶ آبان ۱۴۰۱) یک روز پیش از رونمایی رسمی، تصاویر جدیدی از لباس اول و دوم تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ منتشر شد که جزئیات فاش شده قبلی را کاملا تایید می کند.


 

(۱۴ آبان ۱۴۰۱) تصویر گرافیکی لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ در قسمت فوتبال فانتزی سایت فیفا بارگذاری شده که طرح ها و تصاویر لو رفته قبلی را تایید می کند. در این بین تصویر لباس دروازه بانی ایران نیز قرار گرفته که به رنگ مشکی با پترن پوست یوزپلنگ بر روی شانه ها است.

(با تشکر از سروش soroushalz)


 

(۱۴ آبان ۱۴۰۱) سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ رونمایی خواهد شد. پیش از این فدراسیون فوتبال در اطلاعیه ای رسمی روز پانزدهم آبان را به عنوان تاریخ رونمایی اعلام کرده بود.


 

(۱۳ آبان ۱۴۰۱) فیفا به تازگی تصویری در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرد که در آن یک بازیکن از هر تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ با لباس تیم اش حضور داشت.

این تصویر بازیکنان را در یک سالن بدنسازی نشان می دهد که در بین آنها بازیکن شماره ۹ ایران که به مهدی طارمی اشاره دارد لباسی مشابه طرحی که پیش از این لو رفته بود بر تن داشت. دیگر نکته قابل اشاره استفاده از رنگ مشکی برای شماره روی پیراهن است و باید دید آیا در نسخه نهایی هم رنگ شماره ها مشکی خواهد بود یا قرمز(و یا حتی سبز).

(با تشکر از محمد mohammadsi)

 


 

(۸ آبان ۱۴۰۱) به نظر می رسد تصویر گرافیکی منتشر شده در سایت مجید به طور غیر مستقیم اطلاعات قبلی در ارتباط با طرح لباس تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۲۲ را تایید می کند.

پیش از این در به روزرسانی (۵ مهر ۱۴۰۱) همین پست به استفاده از پترن یوزپلنگ بر روی شانه و آستین اشاره شد و به دنبال آن تصویری طی روزهای گذشته با منشا فوتی هدلاینز در رسانه های داخلی منتشر شد.

 

حالا سایت مجید در یکی از اسلایدهای اطلاع رسانی در ارتباط با لباس تیم ملی در جام جهانی تصویری منتشر کرده که طرحی مشابه در قالب یک تصویر گرافیکی بر تن کاراکترهای موجود در تصویر دیده می شود. این تصویر نشان می دهد که برای هر دو لباس اول و دوم تیم ملی از طرح مشترک استفاده شده که در قالب دو رنگ سفید و قرمز پیاده سازی شده است.

طبق آخرین اعلام از سوی فدراسیون لباس تیم ملی ۱۵ آبان ماه به فاصله دو هفته مانده به آغاز جام جهانی رونمایی خواهد شد.

(با تشکر از مهران محجوب)


 

(۸ آبان ۱۴۰۱) طبق اعلام فدراسیون فوتبال مراسم رونمایی از لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.


 

(۶ آبان ۱۴۰۱) تیم کیتز – لباس اول و دوم تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به زودی رسما رونمایی خواهد شد.

در زیر تصاویر مربوط به یکی از طرح های پیشنهادی برای لباس اول و دوم تیم ملی برای جام جهانی را مشاهده می کنید. (این دو طرح از سوی فدراسیون رد شده)

طرح پیشنهادی پیراهن اول در زمینه سفید همراه با همراه با نواری متشکل از نقوشی مرکب از سبز و قرمز در محدوده شانه ها و پهلو ارائه شده است. این نگاره به شکل محو و در اندازه بزرگ تر در قسمت جلوی پیراهن هم نقش بسته و پترن پوست یوزپلنگ نیز به شکل بسیار محو و محدود در نزدیکی لبه آستین به چشم می خورد.

یقه و نوار لبه آستین کشی عمدتا سفید با سه رنگ پرچم ایران در لبه آن ها و همچنین نوار قرمز رنگ در لبه پایین پیراهن از دیگر جزئیات این طرح پیشنهادی لباس تیم ملی به شمار می رود.

یکی از طرح های پیشنهادی پیراهن دوم نیز در زمینه به رنگ قرمز همراه با یک پترن انتزاعی محو در قسمت جلوی پیراهن و محدوده آستین ها ارائه شده است. تصویر معروف منتسب به یوزپلنگ ایرانی نیز در لباس دوم در گوشه پایین به چشم می خورد و یقه قرمز با حاشیه سبز به همراه نوار لبه آستین سبز و سفید و قرمز ترکیب این طرح پیشنهادی برای لباس دوم ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را کامل می کند.


تیم کیتز – اخبار مربوط به لباس تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را در این صفحه دنبال کنید.

(۲۹ مهر ۱۴۰۱) زمان رونمایی از لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ مجددا به تعویق افتاد. ظاهرا این تصمیم از سوی فدراسیون و با هدف جذب اسپانسر برای مراسم رونمایی اتخاذ شده است. زمان جدید متعاقبا اعلام خواهد شد.

(۲۳ مهر ۱۴۰۱) مجموعه اقلام مربوط به بازیکنان تیم ملی به تایید کارلوس کی روش سرمربی ایران رسید و به دنبال آن روز شنبه ۳۰ ام مهر ماه ۱۴۰۱ به عنوان تاریخ جدید رونمایی از لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام شد.


(۷ مهر ۱۴۰۱) مراسم رونمایی از لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به زمان نامعلومی موکول شد. همچنین این احتمال وجود دارد که مراسمی به این منظور برگزار نگردد و لباس جدید بدون تشریفات خاصی رونمایی شود.


(۵ مهر ۱۴۰۱) بر اساس اطلاعات واصله تصویر منتسب به یوزپلنگ که از سال ۲۰۱۴ تا کنون مستمرا و به صورت تصویر محو بزرگ یا تگ دایره ای بر روی لباس های تیم ملی از برندهای مختلف دیده می شد، از لباس ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ حذف شده و به جای آن از پترن پوست یوزپلنگ در محدوده آستین و شانه استفاده شده است.


(۲۴ شهریور ۱۴۰۱) زمان رونمایی از لباس تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد.

بر اساس جدیدترین شنیده ها لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر احتمالا روز پنجشنبه هفتم مهر ماه ۱۴۰۱ در هتل اسپیناس پالاس تهران رونمایی خواهد شد.


(۲۵ مرداد ۱۴۰۱) لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به تایید فدراسیون جهانی فوتبال FIFA رسید.

طرح لباس جدید تیم ملی پیش از این مطابق با ضوابط و آئین نامه های اعلامی از سوی فیفا نهایی شده بود و اکنون تایید این نهاد را نیز اخذ کرد. با این وجود هنوز برنامه رونمایی لباس تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص نیست.

برندهای جام ملت های آسیا ۲۰۲۳؛ لباس نایک بر تن قهرمان سه دوره اخیر

تیم کیتز – با قهرمانی قطر در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳، برای سومین دوره پیاپی تیمی با لباس نایک قهرمان این رقابت ها شد. در ۴ دوره اخیر جام ملت های آسیا حداقل یک تیم با لباس نایک حضور داشته که سه تای آخر با قهرمانی تیم های نایک(استرالیا، قطر، قطر) همراه بوده است. … ادامه مطلب برندهای جام ملت های آسیا ۲۰۲۳؛ لباس نایک بر تن قهرمان سه دوره اخیر

شکست و نشانی که به لباس ایران اضافه نشد

تیم کیتز – با شکست ایران مقابل مدافع عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا حسرت قهرمانی در این رقابت ها برای تیم ملی به بیش از نیم قرن افزایش پیدا کرد. قهرمان رقابت های جام ملت های آسیا یک تگ ویژه را به لباس خود الصاق می کند و در شرایطی که تصور می شد … ادامه مطلب شکست و نشانی که به لباس ایران اضافه نشد

نکات لباس ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳

تیم کیتز – ماجراجویی تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ با برتری مقابل ژاپن و راهیابی به جمع ۴ تیم برتر مسابقات ادامه دارد. در ادامه نگاهی به بخش دوم نکات لباس تیم ملی در این رقابت ها خواهیم داشت. هر آنچه به عنوان آپشن شاخص تیم ملی در مرحله مقدماتی دیده … ادامه مطلب نکات لباس ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
271 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دوستان طرح برای فروش تو سایت مروژ اومده فقط لباس اول دو میلیون و چهار صد هزار تومن و لباس دوم یک میلیون و پونصد هزار تومن قیمت خورده
عزیزانی که علاقه به خرید دارن یا بهتر بگم توان خرید دارن و پول تو جیبشوم زیادی کرده دست به کار شن

البته میتونن از لباس فروشی محله یک زیر پوش سفید و یک زیرپوش قرمز تهیه کنن

لباس دوم از همون رنگ قرمز قبلی استفاده کرده یا پر رنگ تره؟

سلام،فونت لباس جدید تیم ظاهراً همینی هست که تو تمرین دوحه استفاده شده ،لطفا در مورد لباس تمرین تیم ملی و فونت ها هم یه مطلب بنویسید ورزش ۳ عکس ها رو گذاشته

بعد میان میگن از پوما بعید بوده، این دوره گند زده توی طراحی لباس. برادر من طرح نداره ولی کیفیت که داره شاید لباس تیم های دیگه که آدیداس و نایک و پوما میزنه طرح جالبی نداشته باشه ولی حداقل کیفیت داره. تازه بنظرم در قیاس با ایران یذره خلاقیت بخرج دادن این مجید یه طرح خوب داد ردش کردن انتظار طرح بهتر داشتن نتیجش شد این! خدا میدونه اگر اینو رد می کردن چی طراحی می کرد مجید!

زیباست و جنسش هم خوبه
تیم ملی کشتی آلمان هم مروژ میپوشه نکنه از آلمانی ها بیشتر حالیته ؟

اون کشتیه این فوتبال
آلمان تو کشتی هیچی نیست تو فوتبال همه چی هست
وقتی کشتیو با فوتبال یکی میکنی
نباید عقل تورو با عقل یه موجوداتی یکی کنیم؟؟؟

اصلا چیزی که میگی ربطی نداره عزیز من. این یک رویداد بزرگیه که تیم های جهان سعی میکنن به بهترین فرم حاضر بشن و با وجه بصری خوب از جمله لباس مناسب و زیبا حاضر بشن. ما جزو ۲۰ تیم برتر جهان هستیم ما میتونستیم مثل سال ۲۰۱۸ با برند آدیداس به این مسابقات بریم و حداقل آبرومندانه حاضر بشیم هر چند بدون طراحی خفن اما با کیفیت. این مجید حتی گفتنش هم زشته ک بگیم جنس پارچه قابل رقابتی با برند های بزرگ داره! تیم ما باید بازی خوب و عزتمندانه ای انجام بده شکی درش نیست اما اینکه بازیکنانمون هم با یک برند مطرح و با کیفیت حاضر بشن هم مهمه حالا هم کار از کار گذشته و بحث فایده نداره

مدیونید اگر انتظار سلیقه زیبا از سوی مسئولان بد تیپ ورزش رو داشته باشید ! کسانی که خودشون با زشتترین تیپ و ظاهر میگردن چطور ممکنه سلیقه خوب و زیباپسندانه ای داشته باشند ؟!!!

مگه الان آدیداس برای والیبال همه کشور ها تولید می‌کنه ربطی نداره پارچه لباس کشتی با فوتبال فرق داره

مثل این میمونه که تولیدکننده لباس زیرزنانه کت وشلواربزنه واسه اسکاربعدبگیم اون که سوتین کیم کارداشیانوتولیدمیکنه مگه میشه کت شلوارش بدباشه بعضی ازادما کلا تعطیل کردن بالاخونه روفک میکنن انیشتین هستن

فقط باید تاسف خورد برای لباس بدون طراحی…

درشهربی کلانتراوضاع همینطوره وقتی هیچکسی هیچی نگفت ازطراحی این لباس وهمه چیزمثل قبل ازانقلاب مشروطه اتفاق میوفته معلومه که قیمتم میزاره دومیلیون وچهارصداتفاقا خودساعدی فرگفت که فرقی بانایک وآدیداس ندارن!وقاحت تاکجا…

منتظر یه نقد درست و حسابی از تیم کیتز هستیم…

وااااای خدای من سیرکو تیم ملی داره با کیت قدیمیش بازی میکنه😐💔

واقعا دیگه باید از این فوتبال خداحافظی کرد

فقط قیمت این کیت افتضاح رو تو سایت مجید نگاه کنید…واقعا تو چه توهمی هستن

خوشم میاد تو سایت مجید لباس دوم فیک تیم ملی هم میفروشن با قیمت ۷۵۰ تومن ترجیح میدم لباس تیم ملی آمریکا بپوشم ولی پولمو نندازم تو جوب🤦😐

طراحیش متوسط رو به خوبه . حداقل حس بدی بهش ندارم . با توجه به عکس های آخر به نظرم کیفیت پارچه لباس ها از تولیدات آلشپورت و حتی سایر تولیدات مجید بالاتره . ولی یه سری جزئیات رو رعایت نکردن . همونجور که بقیه هم گفتن به نظرم توی محل اتصال پارچه ها میتونستن تمیزتر بدوزن که جلوه بهتری پیدا کنه . الان از دور انگار یه زائده چسبوندن . ولی پیشنهاد برای تولیدی مجید دارم که امیدوارم به گوششون برسه . لطفا مثل لباس ۲۰۰۶ لوگوی تولید کننده و شماره های به رنگ سبز باشه . خیلی جلوه بهتری پیدا میکنه .

منظورم استفاده از رنگ سبز برای شماره ها و لوگوی مجید توی لباس سفید رنگ بود وگرنه توی لباس قرمز که قراره جلوی انگلیس و آمریکا بپوشیم همون رنگ سفید برای شماره ها خوبه .

یعنی تواین گشورهیچ ادم دلسوزوباوجدانی پیدانمیشه یقه این فرصت طلب متوهم روبگیره که لباسی که نادیروز۳۰۰تومن بودالان چزورشده۲۴۰۰؟واقعا مامردم ایران روخرتصورکردن وهرکسی ازراه میرسه میخوادیه سواری ازمون بگیره!البته نه که الان صف کشیدن واسه خریدا!!!این کیت ارزش همون۳۰۰تومنم نداره واقعا اگه یه نفراین کیت وباقیمت۲۴۰۰بخره من به شعورش شک میکنم یااینکه پول دزدی باشه یاهبه باشه درغیراینصورت تنها خریداراین کیت دوزاری بااین قیمت اونم درورژن هواداری!تنها میتونه یک احمق باشه که فرق بین زیرپوش وپیراهن رونمیدونه…

ننگ خریداین لباس بااین قیمت ازننگ تولیدوتاییدش توسط احمقها بیشتره واضح ترش اینه که خریداراین پیراهن ازتولیدکننده وکسانی که تاییدش کردن ابله تره…

واقعا یه نظراین طرح بنجل دمده روبریدباطرحهای دوتاتولیدکننده دیگه ایرانی مثل یوسف که واسه استقلال طرح زده واستارت که برای تراکتورزده مقایسه کنیدازهرنظری چه کیفیت پارچه چه دوخت وچه خلاقیت درطراحی بعددوباره به این نگاه کنید!حتی به کیت سپاهان یافولادکه همین تولیدکننده طراحی کرده نگاه کنیدومقایسه کنید!واقعا اینقدرلباس تیم ملی مابایدبی ارزش باشه که حتی بایه تیم باشگاهی مقایسش میکنیم حرفی برای گفتن نداشته باشه!!!متاسفم برای مجموعه ای که گندزدن به این لباس مقدس

به من اگر کیت ایران رایگان بدن بجای دستمال استفاده میکنم … بعد ۲ میلیون و ۴۰۰ قیمت گذاری کردن!!!!

دیگه اینقدر بی انصاف نباشه

خیلی بده و زشته اصلا خوشم نیومد بعد همه تیم ها لباس دومشون فرق می‌کنه برای ما چرا مثل همه فقط رنگ هاشو تغییر دادن

رنگ پرچم یقه و آستین ها همخوانی ندارند با سبز بزرگتره یا قرمز اونوقت تولیدی مجید میگه ما از تکنولوژی نایک و آدیداس استفاده میکنیم

چیزی که من دیدم بی سلیقگی مجید توی رونمایی هم بود. ده تا عکس مختلف دیدم از پیراهن ولی هیچکدومش مثل قبلی نبوده 🙂
هیچکدومش انگار نسخه پلیر نیست

هربارخبری ازجام جهانی وحواشی اون میخونم بیاد این پیراهن زشت ایران می افتم که بااقتداربدترین کیت جام جهانیه وقتی باکیتهای بقیه تیمها مقایسش میکنم انگارواقعاپراید۱۳۱درکناراتوموبیلهای بروزکمپانیهای جهانیه!!!خاک توسرت ساعدی فر!حداقل انقدشعورنداشتی که اگه دارودسته تاج احمق بودن!توواسه معرفی جهانی برندت یه طراحی حرفه ای خاص میکردی حتی اگه مجبوربودی طراحیشوبدی به یه طراح ایتالیایی!!!شماها که بدون تخصص واستعدادتنها بارانت به اینجارسیدید چه میفهمیداین حرفا چیه!وقتی افتخارت اینه که تو فلان مسابقات ۴نفرماسک زدن بامارک مجید!!!تویی که حتی نمیدونی مجیدی یامروج ازقاعده حرفه ای گری چه میفهمی!!!همیشه درهمین سطح میمونی بزودی مثل برنددایی توایران هم دیگه فراموش میشی همین الانم یوسف واستارت ازت جلوزدن برای اینکه بهترن ازت

حاضرم لباس تیم ملی ژاپن بخرم ولی پول بابت این دستمال چرک ندم
دو میلیون و چهارصد برای این قیمت گذاشتن
معلوم نیست پشت این قرارداد چه پول کلانی قراره بخورن که به خودشون زحمت تولید یه لباس استاندارد رو هم ندادن

باز خدا رو هزار مرتبه شکر لباس سبز یا رنگ پرچم طراحی نکردن😃

بابا طراح خودش رو پاره کرد از بس هیچی طراحی نکرد این رو که بچه من هم میتونه طراحی کنه نه نه ببخشید طراحی نکنه بخدا لباس های تو منیریه که تو زیرزمین های ساوجبلاغ میزنن خیلی خیلی خیلی خوشگلتره خوب چرا دوست دارید هر سال مضحکه عام و خاص بشید

خیلی بد و زشت و بی فکر
فرصت خوبی برای برند مروژ بود ک با شل مغزی از دست داد

دوستان نمیشه توی تیم کیتز یک مسابقه طراحی برای پیرهن تیم ملی بذارید؟؟

سلام متاسفانه من نمیتونم توی لیگ شرکت کنم
اما زودتر دوس دارم طراحی های بچه ها رو ببینم و رای بدم منتخب مردمی داوری ارسال بشه به باشگاه ها و تیم ملی و برندهای تولیدی داخلی با رعایت حق طراح و ناشر…
امیدوارم روزی شاهد کیت های با کیفیت باشیم…. 🙂

تیم کیتز لطفا تصاویر کیت های پیشنهادی مجید که خود مجید اقا نشون داد هم بذار لطفا
تا بقیه نگن مجید خود طرح میزنه و فدراسیون بد سلیقه س!

اونا که افتضاح تر بودن 🙂

منم منظورم همین بود که شما گفتین… فکر میکنم اشتباه تایپی باعث شد سو برداشت بشه
خط آخر به جای “خود” باید “خوب” مینوشتم

شما فقط توی این عکس کج بودن و تراز نبودن لوگوهای روی سینه رو ببین، به عمق فاجعه تولیدی مجید پی ببر که نمیتونه یه لوگوی برچسبی رو درست بزنه روی لباس. تازه این لباسو برای عکاسی انتخاب کردن اینطوری بوده.