نگاهی به پروژه توسعه و بازسازی سانتیاگو برنابئو

توسط

تیم کیتز – باشگاه رئال مادرید اسپانیا یک سال قبل پروژه بازسازی و مدرنیزه کردن استادیوم خانگی خود سانتیاگو برنابئو را آغاز کرد که نگاهی به جزئیات آن خواهیم داشت.

این پروژه ابتدا قرار بود تابستان سال ۲۰۱۷ آغاز شود که با حدود دو سال تاخیر در سال ۲۰۱۹ با اعتباری بالغ بر ۵۲۵ میلیون یورو کلید خورد. پروژه توسعه سانتیاگو برنابئو شامل افزایش ظرفیت تماشاگران نمی شود و همان تعداد سابق یعنی ۸۱ هزار صندلی در ورزشگاه نوسازی شده میزبان هواداران رئال مادرید خواهد بود.

از تغییرات قابل توجه استادیوم باید به افزایش ۱۰ تا ۱۲ متری ارتفاع سازه ورزشگاه و همچنین اضافه شدن سقف و اجرای نمای جدید و مدرن آن اشاره کرد.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته این فرایند احتمالا به مدت ۳ سال و نیم به طول می انجامد و در سال ۲۰۲۳ تکمیل خواهد شد. شاید عمده ترین دلیل طولانی بودن مدت پروژه، عدم انتخاب استادیوم جایگزین و برگزاری همزمان بازی های رئال در همین ورزشگاه است که اجرای مراحل پروژه را پیچیده و دشوار می کند.

سقف استادیوم به وسیله جک های هیدرولیک و به فراخور رویداد در حال برگزاری باز و بسته خواهد شد. چند رستوران، یک مرکز خرید، یک هتل و همچنین چندین اتاق با منظره زمین بازی از جمله مواردی است که در قالب این پروژه به استادیوم افزوده خواهد شد.

یک صفحه نمایش ۳۶۰ درجه نیز گرداگرد فضای داخلی سقف را پوشش می دهد. فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید سانتیاگو برنابئو جدید را مدرن تر، راحت تر و ایمن تر توصیف کرده که آن را به بهترین استادیوم جهان تبدیل خواهد کرد.

شاید شما دوست داشته باشید

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها