لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲

توسط

تیم کیتز – فتوشات های بازیکنان تیم ملی ایران در قطر برخی نقاط مبهم لباس ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را روشن کرد.

نکته اول مربوط به جنس لوگوی فدراسیون است که در مراسم رونمایی به شکل برچسبی روی پیراهن درج شده بود اما حالا تصاویر نهایی نشان می دهد که لوگو به صورت بافتی و مشابه آن چیزی است که در مرحله مقدماتی روی لباس تیم ملی نصب شده بود.

مورد بعدی مربوط به فونت و رنگ شماره ها است، فونت شماره بازیکنان به رنگ قرمز و ظاهرا همان فرمی است که فدراسیون در مرحله مقدماتی روی لباس های آل اشپورت و مجید چاپ می کرد.

در تصاویر منتشر شده لباسی که به تن دروازه بان ها است به رنگ فسفری با رده های محو پوست یوزپلنگ بر روی آستین ها است. نکته عجیب چاپ شماره های سفید روی لباس است که دید آن را روی رنگ زمینه به حداقل رسانده است. یکی دیگر از لباس های دروازه بانی تیم ملی نیز به رنگ مشکی است.


(۱۸ آبان ۱۴۰۱) لباس اول و دوم تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در رقابت های جام جهانی قطر رونمایی شد.

پیراهن اول جدید در زمینه یکدست سفید همراه با یک پترن محو پوست یوزپلنگ در محدوده آستین ها ارائه شده است. جزئیات برگرفته از رنگ های پرچ ایران در قالب یقه و نوار وجه داخلی لبه آستین نمود پیدا کرده است.

در محدوده پهلوها از پارچه ای با بافت تنفسی استفاده شده که تا محدوده جلوی پیراهن امتداد دارد و یک نوار قرمز رنگ در لبه پایینی پیراهن به چشم می خورد. لوگوی مجید نیز به رنگ مشکی است و شورت و جوراب سفید ترکیب لباس اول ایران در جام جهانی قطر را کامل می کند.

پیراهن دوم نیز با طرح مشابه لباس اول و در زمینه به رنگ قرمز ارائه شده که با شورت و جوراب قرمز کامل می شود.


(۱۷ آبان ۱۴۰۱) لباس تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ روز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در قالب مراسمی در برج میلاد تهران رونمایی شد.

گزارش تصویری مراسم رونمایی را در ادامه ببینید.


(۱۶ آبان ۱۴۰۱) فدراسیون فوتبال برای تکذیب انتساب طرحی که تحت عنوان “پیراهن هواداری” در فضای مجازی پخش شده بود یک روز قبل از برگزاری مراسم رونمایی رسمی طرح گرافیکی لباس اصلی را منتشر کرد!

(۱۶ آبان ۱۴۰۱) یک روز پیش از رونمایی رسمی، تصاویر جدیدی از لباس اول و دوم تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ منتشر شد که جزئیات فاش شده قبلی را کاملا تایید می کند.


 

(۱۴ آبان ۱۴۰۱) تصویر گرافیکی لباس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ در قسمت فوتبال فانتزی سایت فیفا بارگذاری شده که طرح ها و تصاویر لو رفته قبلی را تایید می کند. در این بین تصویر لباس دروازه بانی ایران نیز قرار گرفته که به رنگ مشکی با پترن پوست یوزپلنگ بر روی شانه ها است.

(با تشکر از سروش soroushalz)


 

(۱۴ آبان ۱۴۰۱) سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ رونمایی خواهد شد. پیش از این فدراسیون فوتبال در اطلاعیه ای رسمی روز پانزدهم آبان را به عنوان تاریخ رونمایی اعلام کرده بود.


 

(۱۳ آبان ۱۴۰۱) فیفا به تازگی تصویری در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرد که در آن یک بازیکن از هر تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ با لباس تیم اش حضور داشت.

این تصویر بازیکنان را در یک سالن بدنسازی نشان می دهد که در بین آنها بازیکن شماره ۹ ایران که به مهدی طارمی اشاره دارد لباسی مشابه طرحی که پیش از این لو رفته بود بر تن داشت. دیگر نکته قابل اشاره استفاده از رنگ مشکی برای شماره روی پیراهن است و باید دید آیا در نسخه نهایی هم رنگ شماره ها مشکی خواهد بود یا قرمز(و یا حتی سبز).

(با تشکر از محمد mohammadsi)

 


 

(۸ آبان ۱۴۰۱) به نظر می رسد تصویر گرافیکی منتشر شده در سایت مجید به طور غیر مستقیم اطلاعات قبلی در ارتباط با طرح لباس تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۲۲ را تایید می کند.

پیش از این در به روزرسانی (۵ مهر ۱۴۰۱) همین پست به استفاده از پترن یوزپلنگ بر روی شانه و آستین اشاره شد و به دنبال آن تصویری طی روزهای گذشته با منشا فوتی هدلاینز در رسانه های داخلی منتشر شد.

 

حالا سایت مجید در یکی از اسلایدهای اطلاع رسانی در ارتباط با لباس تیم ملی در جام جهانی تصویری منتشر کرده که طرحی مشابه در قالب یک تصویر گرافیکی بر تن کاراکترهای موجود در تصویر دیده می شود. این تصویر نشان می دهد که برای هر دو لباس اول و دوم تیم ملی از طرح مشترک استفاده شده که در قالب دو رنگ سفید و قرمز پیاده سازی شده است.

طبق آخرین اعلام از سوی فدراسیون لباس تیم ملی ۱۵ آبان ماه به فاصله دو هفته مانده به آغاز جام جهانی رونمایی خواهد شد.

(با تشکر از مهران محجوب)


 

(۸ آبان ۱۴۰۱) طبق اعلام فدراسیون فوتبال مراسم رونمایی از لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.


 

(۶ آبان ۱۴۰۱) تیم کیتز – لباس اول و دوم تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به زودی رسما رونمایی خواهد شد.

در زیر تصاویر مربوط به یکی از طرح های پیشنهادی برای لباس اول و دوم تیم ملی برای جام جهانی را مشاهده می کنید. (این دو طرح از سوی فدراسیون رد شده)

طرح پیشنهادی پیراهن اول در زمینه سفید همراه با همراه با نواری متشکل از نقوشی مرکب از سبز و قرمز در محدوده شانه ها و پهلو ارائه شده است. این نگاره به شکل محو و در اندازه بزرگ تر در قسمت جلوی پیراهن هم نقش بسته و پترن پوست یوزپلنگ نیز به شکل بسیار محو و محدود در نزدیکی لبه آستین به چشم می خورد.

یقه و نوار لبه آستین کشی عمدتا سفید با سه رنگ پرچم ایران در لبه آن ها و همچنین نوار قرمز رنگ در لبه پایین پیراهن از دیگر جزئیات این طرح پیشنهادی لباس تیم ملی به شمار می رود.

یکی از طرح های پیشنهادی پیراهن دوم نیز در زمینه به رنگ قرمز همراه با یک پترن انتزاعی محو در قسمت جلوی پیراهن و محدوده آستین ها ارائه شده است. تصویر معروف منتسب به یوزپلنگ ایرانی نیز در لباس دوم در گوشه پایین به چشم می خورد و یقه قرمز با حاشیه سبز به همراه نوار لبه آستین سبز و سفید و قرمز ترکیب این طرح پیشنهادی برای لباس دوم ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را کامل می کند.


تیم کیتز – اخبار مربوط به لباس تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را در این صفحه دنبال کنید.

(۲۹ مهر ۱۴۰۱) زمان رونمایی از لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ مجددا به تعویق افتاد. ظاهرا این تصمیم از سوی فدراسیون و با هدف جذب اسپانسر برای مراسم رونمایی اتخاذ شده است. زمان جدید متعاقبا اعلام خواهد شد.

(۲۳ مهر ۱۴۰۱) مجموعه اقلام مربوط به بازیکنان تیم ملی به تایید کارلوس کی روش سرمربی ایران رسید و به دنبال آن روز شنبه ۳۰ ام مهر ماه ۱۴۰۱ به عنوان تاریخ جدید رونمایی از لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام شد.


(۷ مهر ۱۴۰۱) مراسم رونمایی از لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به زمان نامعلومی موکول شد. همچنین این احتمال وجود دارد که مراسمی به این منظور برگزار نگردد و لباس جدید بدون تشریفات خاصی رونمایی شود.


(۵ مهر ۱۴۰۱) بر اساس اطلاعات واصله تصویر منتسب به یوزپلنگ که از سال ۲۰۱۴ تا کنون مستمرا و به صورت تصویر محو بزرگ یا تگ دایره ای بر روی لباس های تیم ملی از برندهای مختلف دیده می شد، از لباس ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ حذف شده و به جای آن از پترن پوست یوزپلنگ در محدوده آستین و شانه استفاده شده است.


(۲۴ شهریور ۱۴۰۱) زمان رونمایی از لباس تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد.

بر اساس جدیدترین شنیده ها لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر احتمالا روز پنجشنبه هفتم مهر ماه ۱۴۰۱ در هتل اسپیناس پالاس تهران رونمایی خواهد شد.


(۲۵ مرداد ۱۴۰۱) لباس های تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به تایید فدراسیون جهانی فوتبال FIFA رسید.

طرح لباس جدید تیم ملی پیش از این مطابق با ضوابط و آئین نامه های اعلامی از سوی فیفا نهایی شده بود و اکنون تایید این نهاد را نیز اخذ کرد. با این وجود هنوز برنامه رونمایی لباس تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص نیست.

برندهای جام ملت های آسیا ۲۰۲۳؛ لباس نایک بر تن قهرمان سه دوره اخیر

تیم کیتز – با قهرمانی قطر در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳، برای سومین دوره پیاپی تیمی با لباس نایک قهرمان این رقابت ها شد. در ۴ دوره اخیر جام ملت های آسیا حداقل یک تیم با لباس نایک حضور داشته که سه تای آخر با قهرمانی تیم های نایک(استرالیا، قطر، قطر) همراه بوده است. … ادامه مطلب برندهای جام ملت های آسیا ۲۰۲۳؛ لباس نایک بر تن قهرمان سه دوره اخیر

شکست و نشانی که به لباس ایران اضافه نشد

تیم کیتز – با شکست ایران مقابل مدافع عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا حسرت قهرمانی در این رقابت ها برای تیم ملی به بیش از نیم قرن افزایش پیدا کرد. قهرمان رقابت های جام ملت های آسیا یک تگ ویژه را به لباس خود الصاق می کند و در شرایطی که تصور می شد … ادامه مطلب شکست و نشانی که به لباس ایران اضافه نشد

نکات لباس ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳

تیم کیتز – ماجراجویی تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ با برتری مقابل ژاپن و راهیابی به جمع ۴ تیم برتر مسابقات ادامه دارد. در ادامه نگاهی به بخش دوم نکات لباس تیم ملی در این رقابت ها خواهیم داشت. هر آنچه به عنوان آپشن شاخص تیم ملی در مرحله مقدماتی دیده … ادامه مطلب نکات لباس ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۳

شاید شما دوست داشته باشید

اشتراک در
اطلاع از
271 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام
این سایت یک عکس از بازی فیفا ۲۳ گذاشته که مربوط به جام جهانیه و لباس ایران هم ظاهرا در اون معلوم و به تصویری که شما از لباس تیم ملی گذاشتین شباهت داره
https://www.reddit.com/r/teammelli/comments/yjm92z/fifa_leaked_the_iran_kit_in_their_most_recent/

😁شما ها اگر ژاپنی هم بودید به لباس های اونا گیر میدادید
در اینکه فدراسیون سلیقه نداره که هیچ ولی نسبت همه ادوار باکلاس تره
عالی نیست ولی از ولز و آمریکا و لباس اول انگلیس بهتره

متحیرم از کیفیت پارچه و طراحی جهانی لباس ها 😐 کیفیت کیت های پوما ۲۰۰۲ از این بیشتر بود، لوگوها هم که طبق معمول استیکر منیریه‌ایه، واقعاً مجید با اختلاف مسخره ترین تولیدی ایرانه

اگر طرح این شکلی که تو عکس باشه واقعا حرف نداره.
ترکیب خوبی انتخاب کردن از لباس ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ فوق العاده بهتر هست

متاسفانه بعضیا دچار خودتحقیری‌اند. هر طرح دیگه هم بود باز غر میزدن.

منم نمیگم طرح عالیه، قطعا میشد بهتر باشه. ولی میشه گفت قابل قبول رو به بالاست. اینکه بافت تنفسی هم داره خیلی خوبه به نظرم.

فاجعست …. پترن یوز دانلودی بوده احتمالا و خب بقیه رنگ بند هم که مربوط به پرچمه
چه چیز خاصی داره؟
فقط میمونه استفاده از اپشن ضد تعریق بازیکن که شاید برای اولین بار یه برند ایرانی داره از این تکنولوژی استفاده میکنه!!!

بازم میگم شاید ایراد از مجید نیست و این فقط بی سلیقگی فدراسیون فوتبالمون رو میرسونه!!

#کمی_حرفه_ای_باشیم

نامردن اگه شماره ها مشکی نباشه

سلام تیم کیتز
فیفا تو سایت فوتبال فانتزی هم کیت ایرانو لو داده

طرح به شدت آشغالی هستش البته این فدراسیون همینه لیاقتش

به معنی واقعی کلمه ایسگا مارو گرفتن
نوزدهم با یه تیمی بازی داریم میخوان تازه هفدهم لباس رو معرفی کنن؟؟؟
جمع کنید توروقران

تیم کیتز کیت هواداری ایران تو جام جهانی رونمایی شد

آخرش هم رونمایی نمیکنن تا بازی جلوی انگلیس 🙂
عرض نکردم توی سایت فیفا دنبال طرح لو رفته باشید؟
این چیزها سلیقه میخواد که خب هیچوقت توی فدراسیون ایران نبوده.

تکذیب کردن داخل سایت فدراسیون فوتبال .

حیف، طرح ردشده خیلی قشنگتر و شیکتر بود، طرحی که از لوزی استفاده شده بود

تیم کیتز این خبر آخر یعنی چی طرح لباس فرق داره یا دوختش فرق داره یا چی؟

آه از غمی که تازه شود با غمی دگر

دوستان چرا این شکلی میکنید ؟
بهترین طرح ایران در ادوار جام جهانی هست باور کنید
اونم از یک گروه داخلی تولید شده
واقعا باید قدر اینو بدونیم به جرات از لباس تمام همگروهی هامون بهتره.

سید جان! تنها چیزی که این طرح داره همون خال‌های روی آستینه. واقعا از نظر تو همین خال‌های روی آستین باعث شده طرح جذاب و متفاوتی بشه؟ همین؟ در فرهنگ ایرانی اسلامی ما تا دلت بخواد نمادها، الگوها و اشکال هندسی هست که وجودش روی پیراهن می‌تونه فرهنگ و تاریخ ما رو معرفی کنه. از ترمه و نقوش اسلیمی گرفته تا طرحای معماری و کاشی‌کاری و خط میخی و صنایع دستی و هزار جور سمبل دیگه. ببین ژاپن و مکزیک و امثالهم چطوری از عناصر فرهنگی خودشون در پیرهن استفاده کرده‌ن! یه سَری به طرح‌های پیشنهادی آفام کیت بزن، یه سَری به مسابقهٔ طراحی خود فدراسیون فوتبال بزن، تا ببینی چقدر تفاوت هست بین اون طرحا و این لباسِ یکدستِ سفیدِ خلوتِ بی‌خلاقیت. واقعا به نظر تو تمام خلاقیت و هنر ایرانی خلاصه میشه در چندتا خال آستین؟ که اون هم بسیار بسیار شبیه کیت دوم برزیله و اگه به مجید اتهام کپی‌کاری بزنن به نظرم بیراه نیست!

رفیق راست میگی منم قبول دارم ولی هم گروهی های ایران رو ببین و قضاوت کن که آدیداس و نایک هستن
طرح های آفام هم خوبن اما روی کاغذ و cgi اون طرح سبزشون رو دوختن اصلا به خوبی طرح نیست در ضمن کار کار فدراسیونه که طرح های خوب رو رد می کنه کی میدونه شاید از این بهتر ها رو هم رد کردن

طرحی که با فتوشاپ زدن بد نیست ولی تو این عکسی که لو رفته خوب در نیومده
هنوزم میگم اون طرحی که رد شد فرسنگ ها از این بهتره

متاسفانه توی اجرا افتضاح شده. هر چند ایده طرحی که زده شده رو توی همین جام ، برزیل با استفاده از خال های پلنگ زیباتر اجرا کرده. تیم های زیادی هم از ایده پیراهن ساده و چاپ پترن روی شانه استفاده کردن. ولی خب بین اجرای مجید و اونا تفاوت زیادی هست.

چرا انقد اجرا مضخرفه
مروژ خیر سرت داری برای جام جهانی لباس میزنی
صد رحمت به الشپورت حداقل لباسش شبی لباس های فیک تو منیریه نبود

بنظر من نمیتونه کیت بدی باشه واقعا این جام جهانی بجز چند کشور حتی کیت های نایک و آدیداس هم بعضی کیتهاشون واقعا نابود بوده
الان کیت دوم ایران بهتره یا اسپانیا ، ایران بهتره یا مثلا نود درصد کیت های پوما؟ درسته آفام خیلی کیت های خوبی طراحی کرد ولی نمیشه گفت این کیت از یه تولیدی داخلی افتضاحه اونم با سختگیری های فدراسیون کیت ایران یه کیت متوسط روبه بالاعه تمام!

و میشه گفت آبرومندانه نه یه کیت ساده و کمی خسته کننده بقول فیفا (۲۰۱۸)

هرچیزی رونمایی شد گردن مجید نندازید از بی کفایتی مسئولین فدراسیونه چون مجید نشون داد ک میتونه چیز خوب طراحی کنه و ردش کردن

آفرین منم همینو میگم

با توجه به اینکه احتمالا لباس تیم در بازی اول قرمزه…
و بازی اول اب اهمیت بالایی برخورداره…
طرح لو رفته از کیت میهمان یا به اصطلاح دوم تیم خیلی ساده و شباهت به زیرپیراهنی های تمرین داره….
🙂

خب‌ معلومه طرح ایرانی و نماد ایرانی نمیگرن. این روز بی ابر روشنه نمیخوانه از اصالت ایران باستان و سنتی چیزی باشه. میخوان طرحشون توجه جلب نکنه، افکارو از ایرانیه اصل دور کنن.